9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Re: 9th Age

Post autor: In_the_sea_of_blood »

"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Laik pisze:U mnie wyszła chadecja i WE zaraz po ☺.
Na stronie 9th Age jest sporo materiałów odnośnie gier - opisów bitew ze zdjęciami i filmami, linków do blogów gdzie omawiane są poszczególne podręczniki.
GW za swoich lepszych czasów robiło przy zmianie edycji w WD battle raporty gdzie i w opisie bitwy i w osobnych ramkach "Jak to teraz działa" opisywali co się zmieniło. Czy są takie raporty do 9th Age? Chodzi mi o coś porządnego, co miło się czyta i ogląda, nie internetowy standard z niepomalowańcami i koślawą ortografią ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak ściągniesz podręcznik główny to wszystkie zmiany są zaznaczone na niebiesko. Lepsze niż battle raport w którym jest może z 10 zmian pokazanych a reszta do samodzielnego obczajenia.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Nie grałem w (beznadziejną IMO) 8mą, zdecydowanie wolę zobaczyć zasady w akcji niż wypatrywać gdzie są powciskane między reguły, których i tak nigdy nie używałem.

EDIT- podsumowanie zmian jest tu chyba zresztą nawet na forum ale nijak nie daje mi wyobrażenia o tym co się dzieje w bitwie jako takiej.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

ślivek
Kretozord
Posty: 1660

Post autor: ślivek »

Cyel pisze:"Jak to teraz działa" opisywali co się zmieniło. Czy są takie raporty do 9th Age?
Cyel pisze:Nie grałem w (beznadziejną IMO) 8mą, zdecydowanie wolę zobaczyć zasady w akcji niż wypatrywać gdzie są powciskane między reguły, których i tak nigdy nie używałem.
Początkowa wypowiedź sugerowała, że właśnie potrzebujesz porównania między grami. Jeśli chodzi Ci o tutorial jakiś w formie filmiku to póki co nie widziałem porządnego ale wiem, że są w planach albo nawet tworzone.
Jeśli styknie Ci jakiś raport z bitwy to sporo tego na youtube jest i wystarczy poszukać. Jednak nie będziesz tam miał raczej wyjaśnionego dlaczego grają tak a nie inaczej ale feeling jakiś da się złapać.

Imho generalnie gra się jak w wfb.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Cyel jeśli nie podobała Ci się 8 edycja (podobnie jak mnie) to 9th też może ci nie przypaść do gustu, gdyż bardzo mocno bazuje na ósemce. Większość zasadowych potworków z 8 edycji zostały zachowane, ale są osłodzone i rekompensowane znacznie bardziej zbalansowanymi AB.
Ślivek dla osoby, która nie grała w 8 edycję to różnice w sposobie rozgrywki w stosunku do starych edycji są bardzo znaczące (nie wszystkie można sobie wyobrazić), chociaż sam schemat pozostał taki sam.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

ślivek pisze:
Cyel pisze:"Jak to teraz działa" opisywali co się zmieniło. Czy są takie raporty do 9th Age?
Cyel pisze:Nie grałem w (beznadziejną IMO) 8mą, zdecydowanie wolę zobaczyć zasady w akcji niż wypatrywać gdzie są powciskane między reguły, których i tak nigdy nie używałem.
Początkowa wypowiedź sugerowała, że właśnie potrzebujesz porównania między grami. Jeśli chodzi Ci o tutorial jakiś w formie filmiku to póki co nie widziałem porządnego ale wiem, że są w planach albo nawet tworzone.
Jeśli styknie Ci jakiś raport z bitwy to sporo tego na youtube jest i wystarczy poszukać. Jednak nie będziesz tam miał raczej wyjaśnionego dlaczego grają tak a nie inaczej ale feeling jakiś da się złapać.

Imho generalnie gra się jak w wfb.
Sorry, faktycznie wypowiedziałem się dość niejasno. Generalnie chodziło mi o właśnie taką bitwę z komentarzami dotyczącymi rozwiązań, takie pokazanie tego co designerzy wymyślili w akcji daje wdg mnie lepsze odczucie jak działa gra niż suche wypisanie wprowadzonych modyfikacji.

Anyway, dzięki :)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Bardzo dużo fajnych rzeczy jest w trakcie produkcji. Będą filmy o wszystkich armiach, masa fluffu, itd. Wymaga to jednak czasu, ale przynajmniej jest pewne że dość regularnie przez długi czas będą się takie materiały ukazywać. Samych blogów z raportami już sporo powstało, chociaż część z nich jest faktycznie slabiutkich. Ale od czegoś trzeba zaczynać. Najważniejsze że ludziom się chce, mają pomysły, realizują je i się tym cieszą :) projekt żyje i się rozwija.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Które blogi z zakładki na 9th Age polecicie? Albo battle raporty - ciężko przelecieć przez wszystko
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Chihammer fantasy battle, oncebitten360, the sustainablecenter, od battle reportów chyba najlepsi według mnie.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

tsc trochę się wycofał.

Imo OnceBitten najspokojnieszy i fajnie się słucha, a jak nie przeszkadzają Ci nieoczekiwane wybuchy śmiechu i krzyki to ChiHammer jest świetny ;)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dokładnie. Te dwa są najfajniejsze :)

ślivek
Kretozord
Posty: 1660

Post autor: ślivek »

Przejrzałem full-booka do Sylvan Elves i jest świetny. Imho sporo ładniejszy od booka UD :D Nie wiem kiedy będzie upubliczniony jednak...

co do blogów etc to tutaj są ostatnie newsy: http://www.the-ninth-age.com/news/index ... the-hobby/
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Abrasus pisze:tsc trochę się wycofał.

Imo OnceBitten najspokojnieszy i fajnie się słucha, a jak nie przeszkadzają Ci nieoczekiwane wybuchy śmiechu i krzyki to ChiHammer jest świetny ;)
Once Bitten - oglądam jego raportu od... 2,5 roku ? :) Profesjonalista, regularnie tłumaczy co chciał osiągnąć swoimi ruchami. No i jego zaangażowanie w 9th Age to bardzo dobra wiadomość, gość jest bardzo opanowany i obiektywny.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

ślivek pisze:Przejrzałem full-booka do Sylvan Elves i jest świetny. Imho sporo ładniejszy od booka UD :D Nie wiem kiedy będzie upubliczniony jednak...
Do Review też wczoraj trafił i powiem tak - WOW!
Przyłożyli się do tego, arty są kosmiczne, składka też spoko, naprawdę wygląda to megaprofesjonalnie.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

swieta_barbara pisze:
ślivek pisze:Przejrzałem full-booka do Sylvan Elves i jest świetny. Imho sporo ładniejszy od booka UD :D Nie wiem kiedy będzie upubliczniony jednak...
Do Review też wczoraj trafił i powiem tak - WOW!
Przyłożyli się do tego, arty są kosmiczne, składka też spoko, naprawdę wygląda to megaprofesjonalnie.
nie ma szans na jakies screeny

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zgodze sie, ze wyglada znacznie lepiej niz book ud.

wie ktos jaki ma byc kolejny i kiedy?

co do sneak peeku to w galerii byly przeciez:

http://www.the-ninth-age.com/gallery/in ... neak-peek/

http://www.the-ninth-age.com/gallery/in ... 1-treeman/

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Następny chyba WDG i DL.

Ale z tego co wiem najpierw rulebook z artami, mapami i podstawowym fluffem do wszystkich armii.

A kiedy? Na pewno nie prędko, ale prace już trwają i sporo jest zrobione z tego co widziałem.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Teraz będzie RB, potem nie wiem.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dziś książka do SE wychodzi jakby ktoś nie wiedział.

ODPOWIEDZ