Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Yamcha »

QC, nie wyobrażam sobie jak spam chariotów może się nie sprawdzać. Ściana impactów.
Ja nie wiem, nie ma już impactów w tym waszym 9th age?

Kupie tak czy siak, zasady się zmieniają, a jeść nie woła.

Najwyżej se w AoS z 10 latkami pogram :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

1 model tracisz i panika a do dostarczania autohitów z s5 lepsi sa fanatycy, bo tansi, i AP i nie do wyciagniecia :)

Koncepcja na 3x3 była fajna na gorbadzie - 10ld z rerollem robiło im grę. Tak to rzadko poflankuja i lepiej jak juz miec 3x1, ale kowobje robia to samo tylko lepiej i taniej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie chodzi o to, ze sie nie sprawdzaja. Powinny sie sprawdzac jaknajbardziej, bo zle nie sa.

Chodiz o to, ze jest za mala roznica punktowa pomiedzy nimi a chariotami orkowymi, herosami na chariotach (ktore mimo, ze dorzsze sa bardziej wytrzymale) oraz hoppersami (d3 lub 2d3 impatcow) aby byly masowo brane.


a figurki maja fajne :>

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Czy dołączenie hero-goblina na wilku do Goblin Raiders powoduje, że tracą oni zasady i korzyści wynikające z Fast Cavalry/Light Troops?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Obaj maja lightroops wiec nie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

statystyki z wywerna sa teraz lączone? wywerna ma stompa?
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Wywerna to MB więc ma stomp 1. Ale za to model korzysta z oxhrony ridera

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Statystyki sa laczone o tyle, ze de facto Heros/Lord pompuje sobie statystyke woundow do "4". ataki kazdy wyplaca swoje
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

dzieny. grzyb ktory pozwala gobosowi na uzywanie zbroji przeciwnika. grywalny czy chujowy, jak działa w ogóle
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Imo masz problem z tym, ze taki facet ma zerowa ochrone przed strzelaniem. W teorii maga chronisz przed latajkami, ale to chyba tylko pegazami bo masz ich 5+ 5+, bo od takich kestreli to Ci sam sejva kasuje.

Jak na kowoboju to niestety segmenty talismanow sa okupowane albo przez przedmioty eco (charm czy dragon gem) albo heavy (regenka, 4++, reroll save)

Mozliwa kombinacja na lordzie goblinow to fencersy, -1 to hit i wlasnie ten taliszman. Ale to teory hammer
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Parufka
Mudżahedin
Posty: 343

Post autor: Parufka »

W której edycji waszym zdaniem Zieloni byli najsilniejsi?

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Mam pytanie a propos dzikich orków (w 8 edycji). Jeżeli wcisnę im additional hand weapon to wraz z zasadą frenzy każdy podstawowy model powinien posiadać 3 ataki, zgadza się? Pytam bo na big unach maluje się w ten sposób trochę przegięta opcja :D Chyba, że zasada Choppas przestaje wtedy obowiązywać, to już mniej :D

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Zgadza się. To jest mocny klocek. Chopas w pierwszej rundzie działa normalnie.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Ok, dzięki za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
sernikwystygl
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: 51° 13' 14" N; 22° 42' 5" E

Post autor: sernikwystygl »

siema mam pytanko do Zielonych

sytuacj wyglad nasteujaco


od tylu szarrzuje na mnie kawa chaosu od tylu stykaja sie ze swiniami (lord i boh nie stykaja sie)
ubijaja mi wszystkie swinie
w regimencie zostaje lord, lodr, bsb tylko
wg inicjatywy chos 5 zabijaja wszystkie swinie w regu
pozniej jest inicjatywa lodrdow moich i bsb ??
oni oddaja jako oddzial?
czy te nie oddaja bo na poczatku starcia nie dotykaja nie podstawkami czyli nie biora udzialu w potyczce ??


wg mnie normalnie oddaja ale no nie wiem przeciwnik mowi ze nie bo na poczatku starcia sie nie dotykaly ??

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jeśli mają inicjatywę 4 lub niższą to mogą normalnie oddać.

Awatar użytkownika
sernikwystygl
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: 51° 13' 14" N; 22° 42' 5" E

Post autor: sernikwystygl »

super Jacu
dziekuje
czyli zgodnie z zasadmi rozegrane bylo :D

pzdr :D

btw
na nastenym turu albo na tygu (jak sie zlapiemy) czeledz Jacu :D


ps.
jeszcze pytanko
po potyczce C(nie ma oddzialu) czy moge jako oddzial skadajacy sie z lodrow i bsb bys razem, czy tez musze sie rozsunac jako oddzielne modele

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Możesz. Nawet możesz dwóch luźnych bohaterów połączyć w 1 oddział.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

czy gargantula i giganty maja swiftstride?
Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Gargantula owszem ma (ponieważ jest beastem) natomiast giganty nie mają. :cry:

ODPOWIEDZ