[Master] Macki Wojny2k16 - 22-23.10 Łódź Wyniki str 19

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: [Master] Macki Wojny2k16 - 22-23.10 Łódź

Post autor: Gasior »

Statystycznie z 9hitow (atrybut) masz 3 przebicia. Niewiele potrzeba zeby ta statystka wychylila sie ponad normę, a broni cie tylko 6+ save. Po prostu to nie jest zadne kombo.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Gasior pisze:Żeby nie było - niestety nie moge byc na tym turnieju....
Wychodzi na to że nasz turniej jakiś pechowy jest dla wygranych.
Zwycięzcy sprzed dwóch lat Malin i Młody latają w x-a
Zwycięzcy sprzed roku Lipek i Gąsior nie zagrają razem i nie będą bronić tytułu
Kto pociśnie w tym roku i NIE będzie bronił tytułu w przyszłym roku ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Gasior pisze:Statystycznie z 9hitow (atrybut) masz 3 przebicia. Niewiele potrzeba zeby ta statystka wychylila sie ponad normę, a broni cie tylko 6+ save. Po prostu to nie jest zadne kombo.
Masz rację, widać, że po prostu różni ludzie różnie interpretują statystykę i słowo "niewiele" :)

Ja rozumiem, że takie rzeczy się zdarzają, na zasady 8 edycyjne nie raz zdrowy żyrokopter umierał mi od sygnaturki z heavena, ale to są wyjątkowo pechowe przypadki... To tak jakby pisać, że 8 edycyjny steam tank zawsze umierał od dwóch strzałów z cannona :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Hoops pisze:
Gasior pisze:Żeby nie było - niestety nie moge byc na tym turnieju....
Wychodzi na to że nasz turniej jakiś pechowy jest dla wygranych.
Zwycięzcy sprzed dwóch lat Malin i Młody latają w x-a
Zwycięzcy sprzed roku Lipek i Gąsior nie zagrają razem i nie będą bronić tytułu
Kto pociśnie w tym roku i NIE będzie bronił tytułu w przyszłym roku ?
Czy zwycięzca konkursu modelarskiego obroni tytul?:)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2016, o 17:07 przez lwieserce85, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

lwieserce85 pisze:
Hoops pisze:zwycieżca
Zwycięzca :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Hoops pisze:Zwycięzcy sprzed dwóch lat Malin i Młody latają w x-a
Malin nie gra w x-winga.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

skoro na 2500 było 0-3 maszyn, to czemu na 3000 ma byc ich 0-5? Bez szkody dla świata można zostawić 0-3 na sojusz
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Kurde, macie 2 armie do wzięcia, łącznie 3k pktów, tak ciężko się wysajdować na maszynki?
Bierzcie odpowiednią magię, ambushe, scoutów, tanich lataczy, sztormówki, wykopki, maszyny do zabijania maszyn czy co tam komu przyjdzie do głowy. Pozatym jak ktoś ma dużo maszyn, to ma też dużo misfajerów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Jak się ma sprawa odnośnie Crown of scorn ?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

Następnym razem pełne pytanie poproszę :)
Domyślam się, że masz na myśli to czy mając wizarda w jednej armii w drugiej można wziąć Crown of Scorn. Odpowiedź brzmi: nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Okej, dzięki za odpowiedź :)
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Jak z sylvanowym laskiem i podobnymi mechanikami?

Dzialaja tylko jak jest duza armia zakladam?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jak tam ocena malarska? będzie? Jesli tak to jak bardzo restrykcyjna?

Spytam inaczej: dopuszczacie zakony czarnego podkładu ?:)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kołata pisze:Kurde, macie 2 armie do wzięcia, łącznie 3k pktów, tak ciężko się wysajdować na maszynki?
Bierzcie odpowiednią magię, ambushe, scoutów, tanich lataczy, sztormówki, wykopki, maszyny do zabijania maszyn czy co tam komu przyjdzie do głowy. Pozatym jak ktoś ma dużo maszyn, to ma też dużo misfajerów :mrgreen:

Ekhem Ekhem Dark Rain Ekhem Ekhem...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Glegut pisze:Jak tam ocena malarska? będzie? Jesli tak to jak bardzo restrykcyjna?

Spytam inaczej: dopuszczacie zakony czarnego podkładu ?:)
wstyd mi za ciebie
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Czy efekty z przedmiotów (engine na stegadonie rozdający warda 5+ na strzelanie) mogą wpływać na sojusznicze jednostki?
Czy można leczyć z wampirycznego atrybutu sojusznicze jednostki i obszarowe wskrzeszenie z wampirycznego lore może wskrzeszać TK?
Czy globardierzy z VS mogą strzelać do combatu w którym jest oddział sojusznika?
Czy w sytuacji, kiedy dwie armie korzystają z lore of change (Woch + Doch), można używać przerzutów wygenerowanych przez sojuszniczego maga? Podobnie, czy second seal z heaven może być wykorzystywany przez armię sojusznika?

Myślę, że przycięcie gunline'a nie jest konieczne, w łączonych armiach zawsze znajdzie się na to dużo odpowiedzi. Zdecydowanie jestem za jednym generałem i BSB na sojusz
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

Tak
Tak
Tak
Tak
Tak

sojusznicze oddziały są friendly. "Army" oraz "Player" odnosi się do całego sojuszu (dwóch graczy, dwóch armii na raz).

co do modelarki - kminimy.

@sysek - zarówno małe leśniaki jak i duże leśniaki mogą korzystać z lasku normalnie. Stwierdziliśmy, że te armijne zasady jednak powinny działać obydwie (nie ma wyraźnego powodu dla którego niektóre armywide special rules miały by działać w małych armiach - kraśkowy hatred na przykład, a inne nie - lasek dendrofilów)
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Jestem za surową oceną z malowania. figurki niepomalowane lub tylko w czarnym podkładzie- powinno się piętnować. Nawet jeżeli tylko 5 modeli / całą armię będzie niepomalowane, powinno być 0 pkt.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Roedor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Roedor »

Modele pomalowane bardzo niedbale powinno traktować się jak niepomalowane!

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Janus pisze:Jestem za surową oceną z malowania. figurki niepomalowane lub tylko w czarnym podkładzie- powinno się piętnować. Nawet jeżeli tylko 5 modeli / całą armię będzie niepomalowane, powinno być 0 pkt.
Podbijam, sędzia malarski powinien być wyekwipowany w lupę i katalog podstawowych barw. Niepomalowane, bądź odstające kolorystycznie detale powinny być powodem do ucięcia wszelkich punktów z modelarki. Bardzo ważna w ocenie powinna być opinia przeciwnika.

proponuję tabelkę:
8-10 - Armia odpowiada moim gustom.
5-8 - widać niedociągnięcia, nie lubię mieszania zielonego z czerwonym bo jestem daltonistą.
0-5 - freehandy na sztandarze srogo mnie wkurwiły, nie lubię różowego, nie mówiąc już o zapachu mojego przeciwnika
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

ODPOWIEDZ