[Master] Macki Wojny2k16 - 22-23.10 Łódź Wyniki str 19

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Master] Macki Wojny2k16 - 22-23.10 Łódź

Post autor: JaceK »

Jeżus pisze: Czy można leczyć z wampirycznego atrybutu sojusznicze jednostki i obszarowe wskrzeszenie z wampirycznego lore może wskrzeszać TK?
Jest lepiej - możesz z Nekromacji popychać oddziały sojusznicze, dawać im re-rolle czy +1S/regenę 5+.


Czy Friendly oznacza, że panikę powodują sobie wzajem, czy dokładnie na odwrót?
:oops:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

@lohost
armie sojusznicze traktowane są jako jedna. Stąd jeden channel. Generowanie czarów analogicznie - w stronnictwie wyturlany czar się nie może dublować.

@JaceK
panikują się sojusznicy jak to friendly unity mają w zwyczaju. Za to nie masz DT(3) za przebieganie przez sojusznicze unity.

@Janus
Pogadam z sędzią malarskim o tym ale pewnie będzie jak piszesz.

@Jeżus
ciekawy pomysł z opinią przeciwnika o stanie armii. Skupił bym się jednak nie na aspekcie czysto estetycznym ale na identyfikowalności oddziałów na pierwszy rzut oka (czy widać fcg, czy widać który oddział to który, czy łatwo da się odróżnić bohaterów po tym jak zostaną przedstawieni na początku gry). Coś takiego można by dorzucić jako 0-5 punktów do modelarki zamiast klasycznej oceny wysiwyg (gdzie liczba odpowiada ilości przeciwników którzy dali punkt za wysiwyg).
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

jest i oficjalna odpowiedz organizatora.

pytałem z ciekawości czy najlepszy hobbysta z ubiegłego roku obroni swój tytuł czy też nie ;]

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

to już pytanie do asa czy wpadnie bronić tytułu. Ja tam liczę, że uświetni wydarzenie :)
Obrazek

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

A jak wygląda sytuacja z dispel scrolem. Bo np. w demonach występuje pod inną nazwą. Można mieć w tej sytuacji dwa na sojusz?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

dziop pisze:A jak wygląda sytuacja z dispel scrolem. Bo np. w demonach występuje pod inną nazwą. Można mieć w tej sytuacji dwa na sojusz?
+1

mam nadzieje że nie dopuszczacie takich kwiatuszków :)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

+2
analogicznie w krasnalach
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

I jeszcze dopytam w kwestii "wystawiennictwa".

Skoro traktujemy dwie armie jako jedną tzn że możemy wystawiać sobie unity jak chcemy a nie tak jak było rok temu że na jedna wystawka składała się z:
wystawki małej armii
wystawki dużej armii

Potwierdzicie ?:)

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

Potwierdzam. Dodatkowo zmiana podyktowana jest w ogóle zmianami deploymentu. Możesz w ramach jednego wystawienia wystawić dowolną dodatnią ilość oddziałów spośród niewystawionych :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

I znów zaświecilo słońce i znów jest pięknie:)

kamkustwo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: kamkustwo »

A ja mam następujące pytania:

1. Czy grając umarlakami przysługuje -1 do sypania jeśli dany oddział jest w zasięgu BSB np. krasnali?
2. Tworząc rozpiskę pod UD (armia 1k) wyznaczam jako generała Tomb Architekta, co daje mi 6 uszabtich jako core. Jak to się ma do tego, że ma być jeden generał na armię? Czy moja rozpiska jest w tym przypadku nielegalna?

Może jednak przydałoby się wyznaczenie supergenerała o najwyższym Ld z dwóch armii i podgenerała na mniejszą armię?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

teraz kazdy bsb wplywa na unstable. Wiec pytanie powinno byc ogolne czy bsb z jednej armii dziala na druga ;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

jaki jeden generał na armie?

ślivek
Kretozord
Posty: 1669

Post autor: ślivek »

@kamkustwo
1 - jeszcze nie ma decyzji.
2 - skąd pomysł, że jeden generał na sojusz? normalnie każda armia moze wystawić swojego bsb i musi wystawić swojego generała.

Jedyna rzecz którą rozpatrujemy od strony zasad to to czy IP oraz HyG działają na sojusznika.

Przedmioty krasi i demonów których efekty są takie same jak te z głównego RB nie mogą występować razem ze swoimi odpowiednikami.
Prosta sprawa - jest to kalka zasady dla której po prostu fluffowo dopisano inną nazwę. Jeśli ktoś będzie miał z tym problem to przygotuję i zamieszczę listę przedmiotów które się wzajemnie wykluczają w ten sposób.

Poszukujemy sędziego sztuk 1 :) z poza klubu OŁ, niegrający na turnieju, takie tam. Oferujemy zwroty kosztów oraz prostą robotę (będę też jako sędzia przez prawie cały turniej poza pierwszą i drugą bitwą).
Obrazek

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Warto przy okazji zapytać czy jednostki VC będą mogły maszerować w 12" od generała drugiej armii?

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

zakładam, że nie.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

kolejne: czy sztormówa oraz dark rain działa na unity z 2 armii?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Elvis is (un)dead pisze:Warto przy okazji zapytać czy jednostki VC będą mogły maszerować w 12" od generała drugiej armii?
w jaki sposób chciałbyś to osiągnąć skoro generał drugiej armii nie jest Twoim generałem ?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Glegut pisze:
Elvis is (un)dead pisze:Warto przy okazji zapytać czy jednostki VC będą mogły maszerować w 12" od generała drugiej armii?
w jaki sposób chciałbyś to osiągnąć skoro generał drugiej armii nie jest Twoim generałem ?

To może w 6"? :mrgreen:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Jeżeli obie armie będą mogły korzystać z IP i HyG dawanych przez Generałów i BSBków to nie widzę powodu, żeby marsz u VC wykluczać z tego -
w zasadzie Undead jest napisane, że umarli maszerują w zasięgu Inspiring Presence.

ODPOWIEDZ