VC 9th age

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: VC 9th age

Post autor: Barbarossa »

Eee tam. Da się fajne rzeczy rozkminić. A nawet dziwne rzeczy wystawić, jak lorda na smoku... bo courtier może mieć taką samą liderkę, jak count.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Może ktoś kombinował rozpą na lahmiach? Bo powoli układa mi się w głowie pewien koncept ale jestem ciekaw doświadczenia innych, bo niestety nie miałem okazji dużo pograć w 9th. Zwłaszcza, że vc dopiero maluję ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

A kombinował ;)
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

I jak doświadczenia? Wyszło z tego coś konkretnego?
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Chyba za mało jeszcze na tym grałem, by wyciągnąć daleko idące wnioski. Co nie zmienia faktu, że doświadczenia są na razie na +.
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Pytanie o Dark Coach.
Jak to się ma gdy powstaje wampir? Sam wampir czy też cały rydwany ma 2+ vampa.
Co z Ward Save gdy stajemy się eteryczny? Mamy dalej 4+ czy tak jak eteryki?
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wampir z dark coachem stanowi jeden model, więc całość ma Vampiric 2+
Ward modelu nie znika, więc ma i eteryczność i warda 4+. W praktyce ma ward 3+ na ataki niemagiczne i ward 4+ na magiczne.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Duży wampir nosferatu z czapką losuje 3 czary, bo o ile czapa daje 2 learned spells, to nosferatu ma zawsze jeden dodatkowy.
TROSKLIWE MISIE

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

Cześć! Dawno temu grałem w battla i główne lata mojej kariery batlowca przypadają na wagony black knightów jako główne środki do pokonania przeciwnika. Później w modzie były klocki piechoty po 30 sztuk i więcej. Niestety od kilku lat nie gram, chciałbym wrócić, ale nie wiem co teraz jest na topie i co w ogóle warto wystawiać. Czy jest jakaś dobra dusza która mogłaby mi powiedzieć co z listy VC się teraz nadaje na stół, a co w ogóle nie? Dzięki z góry :)

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

siemka. generalnie w VC gra almost wszystko. Wymienie ci tylko to czego raczej się nie widuje, co nie oznacza od razu, że w jakimś zestawieniu nie będzie użyteczne.
- spirit hosty
- hexwrajty
- banshee
nic innego mi do głowy nie przychodzi. Reszta w jakiejś konfiguracji jest spokojnie grywalna.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wydaje mi się, że mortis/coven throne i therrogheist/dragon też są nie grane i na początku bym odpuścił.
Black knights to też raczej rzadki widok, jak już to jako samotna piątka albo z rozpą budowaną wokół klocka kawalerii z wampirem, który już nie jest taki mocny jak kiedyś.

Awatar użytkownika
Grobocop
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Drachenwald (Wrocław)

Post autor: Grobocop »

To od razu się przyłącze z podobnym pytaniem.

Co gra w VC ? i co jest absolutnym hiciorem bez którego wstyd się pokazać w klubie ;) ?
klocki GG ? latające vargheisty ? człapiące crypt horrory (oby nie bo strasznie nie podobają misię modele)
blood knights (oby tak, bo powód odwrotny )

wiadomo cora zapychamy zombie i szkielami

ale co obecnie stanowi nadzienie każdej rozpiski ?

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

Widziałem wlasnie ze Basia została mocno osłabiona...szkoda bo to był moj ulubiony model:( za tydzień zagram sobie na turnieju pierwszy raz po latach i zobacze co z tymi VC zrobiono ;)

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Blood Knightsi są na pewno jednym z lepszych unitów w booku. Na pewno fajne są też Vargi i wrajty. Grube raczej średnio grają.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Boosted spectral blades only gives you lethal strike? Not rerolls as well? But yes I agree that they can be amazing you do either need lots of support for them or characters joined to them (or both).
Boosted gives you rr and lethal strike. Also the two characters were in the orge units not mine
I don´t think it works that way. Boosted Spectral Blades substitutes re-rolling for lethal strike, not adds it.
Nope. Boosted gives you both Lethal Strike and rerolls to-wound.
Koleś z rules teamu rozwiał wątpliwości, ja np nie wiedziałem.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Ooo czyli jednak i to i to. Najs
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Serio? Gdyby rerolle były na czerwono, w takim samym kolorze jak mała wersja to na małej daje rerolle a na dużej lethale. Tak to na dużej dostajesz jeszcze kbka. Wyglądaloby podobnie jak 3jka z divinacji, na czerwono jest zaznaczony efekt który działa tylko na małej wersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »


Saryn
Plankton
Posty: 1

Post autor: Saryn »

Witam jestem tu nowy. Zasadniczo gram głównie w AoS ale jako, że mój dobry znajomy gra w 9A, postanowilismy się nauczyć wzajemnie tych systemów i grac na zmianę w oba.Mam rozpiskę swojej szkieletowej armii na nowe (dla mnie) zasady ale są w niej dziury.

Pytanie dokładne brzmi: Jako co można rozpisać Arkhan the Black, Mortarch of Sacrament?

Zasadniczo jest to nekromanta na wierzchowcu ale necromancer+skeletal steed nie pasują kalibrem wierzchowca, midnight aristocracy+zombie dragon bardziej ale dla odmiany wtedy fluff siada, to mag, a nie wampir.
Battlescribe nie pozwala na wsadzenie nekromanty na zombie dragon.

Istnieje jakaś rozpiska/sugestie na rozpisanie nowych jednostek AoS, jak Mortarchy na zasady T9A?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Cóż, jeżeli chodzi ten model widziałem, że ludzie używają go jako terrorgheista. Jeżeli chce ściśle się trzymać fluffowo to nie ma modelu nekromanty na takim duży stworze. Natomiast zawsze nkreomanta może służyć jako ozdoba terrogheista :)

ODPOWIEDZ