figurki kupno/konwertować ?

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Re: figurki kupno/konwertować ?

Post autor: BOGINS »

PO długim czasie chciałem tylko powiedzieć, że:
Deff dread sklejony. Muszę powiedzieć, że super model. Patrzę na niego co jakiś czas i jak dla mnie Iron Demon przedni. Niemniej młockarnia moze być...
Kupiłem też uzywanego thundertuska do przerobienia na K,daia. Model sklejony, trzeba teraz malować.

Hmm szukam modelu na BaleTaurusa.
Wczoraj chyba godzinę wertowałem nazwy: gorgon, bull, byk, nawet Gormit :)
Znalazłem Brass bull z reaper miniatures. Niestety sklep np. Feniks chce w październik urobić zamówienie i obawiam się że cena bedzie 200zł... Chyba Ścibor to jedyne wyjście, tym bardziej, że model w sumie jest z Krasnoludem.
Tyle że te pierzaste skrzydła trzema wymienić :D no i też 200zł...

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

A jak tego dreada przerobiłeś?
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Perobić? Nie trzeba. Ma części sam w sobie
http://www.games-workshop.com/en-GB/Ork-Deff-Dread i wygląda przednie!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

ŁÓŁ. Dobrze wiem jak wygląda deffdread, nie wiem ile ich dokładnie mam. :lol2:
Deffdread nie ma kół, silniki ma spalinowe a nie parowe na wyngiel, wszystko co się zgina operuje na hydraulicznych siłownikach. Słabo się znam na battlu, ale te trzy rzeczy siakoś mi sie z nim nie kombujo :wink: więc jak Ty to widzisz bez konkretnych przeróbek?
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Z 18 maja 2015 moja wypowiedź:
BOGINS pisze:W kwestii K'daia. Zamówiłem od użytkownika STAN - StoneHorna od ogrów. Wydaje mi się, że za byczka mógłby być.
Dla mnie tak naprawdę, to za dobre BaleTaurusa robiłby model Sciobra. Jest to byczek, a na nim siedzi krasnolud. Wszystko fajnie wygląda, prócz skrzydeł, które są "pierzaste".
No i cena gruba Euro...

Myślę też o tym by Iron Demona zrobić z Deff Dreda. Dlaczego?
Bo to durna nazwa dla modelu kombajno ciuchci...a już taki Deff Dred, który wygląda jak słabo ogarnięty demon by pasował.
NIektóre modele z Warmachine - w szczególności CRYX też mi pasują. Są z jednej strony lekko mroczne, ale troszkę gibkie... Bądź co bądź są takie steampunkowe więc imo nadają się na maszynę prowadzoną przez Kraśka.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Przecież wg fluffu tam nie ma żadnego demona :? a deffdread to koło steampunka nawet nie stał. Równie dobrze mógłbyś użyć AT-ST, bo bez solidnych konwersji to zwykły prox i to niezbyt udany, imho. Już bardziej by pasował jakiś maulerfiend czy defiler.
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Myślałem nad tym, ale mauler/defiler jest za duży.
Jak ustawisz maulera na podstawce wskazanej przez listę? Nie ma chu... poza tym za duży.
Ok a teraz uznajmy że deff dread jest niedoróbką ok. W co szybciej uwierzysz? W pomalowanego w stalwoe kolory Iron Demona z banerami CHD czy w ciuchcię?:)

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

BOGINS pisze:Jak ustawisz maulera na podstawce wskazanej przez listę?
Nie wiem jak, to nie moje zmartwienie, to nie ja szukam zamienników. Ja wcisnąłem orkowego traka na przedłużoną motocyklową podstawkę jak mi zależało.
Ok a teraz uznajmy że deff dread jest niedoróbką ok. W co szybciej uwierzysz? W pomalowanego w stalwoe kolory Iron Demona z banerami CHD czy w ciuchcię?:)
Chłopie, Ty kpisz, czy o drogę pytasz? :shock: Dla mnie maszyny od FW wyglądają cudnie, może poza skullkrackerem. Klimat się z nich aż wylewa. Grimdarkowy walker pasuje do WFB jak siodło do świni, no chyba, że coś mi uciekło i macie tam mechaniczne walkery? Mózgowcy ze Starego świata opracowali giętką hydraulikę która unosi tony żelastwa, sposób na utrzymanie ich w równowadze w ruchu na dwóch nogach a do tego zasilanie płynnym paliwem, tak? :roll:
A poza tym co z tego, że dread byłby pomalowany w krasiowe kolory? A ciuchcia co, byłaby pomalowana na różowo, z teletubisiami za kierownicą? #-o Przy malowaniu na podobnym poziomie ciuchcia pluje dreadowi w twarz, tak jak oryginalny model proksowi (nie konwersji) powinien.
Z tego co pamiętam nie pierwszy raz próbujesz uzasadniać bylejactwo opowieściami z mchu i paproci. Nie mój cyrk, nie moje małpy, ja i tak przeciwko temu na stole grać nie będę. EoT dla mnie, pozdro i wszystkiego dobrego.
marchef w butonierce

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

EoT dla mnie, pozdro i wszystkiego dobrego.
End of Times dla ciebie, NIE, nie rób tego, masz jeszcze po co żyć może nowa edycja będzie dobra.... ;)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Dobra być nie musi, ważne żeby była i żeby gorsza od obecnej nie była :wink: . A w kwestii modeli to dla def dreda i innych słabych konwersji stanowcze nie. Osobiście armię składam z metali gw, forge worlda i obecnie planuję zakup małych i dużego khadaia z titan forge. Da się łatwo skompletować tą armię bez zbytniego kombinowania ale potrzeba odrobinę cierpliwości i czujności by wychwytywać dobre oferty i otrzymujemy łądną i nieekstremalnie drogą armię a jeśli się na nią decydujemy to chyba nie chodzi nam o to by sobie pograć czymkolwiek po taniości.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Durant pisze:End of Times dla ciebie, NIE, nie rób tego, masz jeszcze po co żyć
W sumie to figurkowo można powiedzieć że mam. :D
może nowa edycja będzie dobra.... ;)
Żyję i grywam w najbardziej wyluzowanym kraju w Europie. Nawet gdyby cały WFB i ChD razem z nim poszły w wahoonie ;) to i tak znajdą się ludzie do grania z. A nawet jeśli nie, to będą śliczne modele do gablotki. Będzie dobrze, nie ma zmartwienia. :mrgreen:
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No i po chaos dwarfs... nie ma ich w armiach age of sigmar.
Tak więc mam nadzieję, że forge world wypuści swoj warscroll

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Na CDO ktoś wkleił woją korespondencje mailową z FW gdzie było napisane, że zamieszczą stosowne zasady dla CHD na stronie Warhammer forge'a.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Pojawiały się informację, raczej z pewnych źródeł , że chaos dwarfy też będą uwzględnione w warscrolach. Statystyki są przy konkretnym modelu na stronie GW, a że nie ma tam CD to chyba na forge world będą.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Witam Panów...

Czy nadal działa sklep z Chinse z modelami maszyn do Chadecji ? Jeśli tak proszę o namiary na priva będę zobowiązany.... (Może czas wrócić do swojej jedynej klimatycznej armii... )

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Zwóciliście uwagę na nowe złe krasnale od Ścibora?
Zupełnie inny klimat niż FW ale całkiem ciekawy, im więcej patrzę to tym bardziej mi się podbają :) może z wyjątkiem niektórych broni, ale to akurat najprostsze do wymiany :mrgreen:
do tego jest teraz promocja na stronie na nich :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Mam sporo modeli do ID od Ścibora, są świetne tylko ten ślimak mi się nie podoba. Macie może pomysł na Taurukhi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Mnie też ślimak nie pasuje.
Co do bulcentaurów/tauruków to ma w ofercie jednego a drugi jest WIPem.
Czy mógłbyś wrzucić foty tych krasnali obok innych modeli GW/FW do porówniania? :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Nie są złe, ale chyba za małe i zdecydowanie za drogie jak dla mnie :<
Aktualne modele od ścibora jakie mam:
Obrazek

a tu porównanie z plagusami:

Obrazek

Ci Riff Raff powinni być raczej na 25x25, z 20 modeli można zrobić piechotę liczącą 30 jak u mnei to widać. Tam jeszcze dojdą dwie duże skały na 40x40.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

Ci pierwsi idealnie mi pasują na Immortali, tylko tarcze bym wywalił bo zasłaniają za dużo fajnej figurki no i figsy mają great weapona to im tarcze pewnie nie potrzebne, jarałem się nimi gdy byli WIPami i chciałem zamówić 30 modeli, ale jak już byli na stronie do kupienia to ich cena zrewidowała moje poglądy xD

ODPOWIEDZ