Przejecie admimistrowania BP

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Przejecie admimistrowania BP

Post autor: Laik »

Ppjawil sie pomysl przekazania administrowania forum w bardziej aktywne rece, ponoc Tomash nie jest sceptycznie nastawiony do tematu.

Co sadzicie, oraz czy mamy tutaj na forum kogos kto ma odpowiednie techniczne umiejetnosci?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Pytanie ile by to kosztowało i czy stać na to budżet ligowy. Jeśli tak to jestem za, pod warunkiem, że znajdzie się ktoś kto potrafi to administrować, bo jeśli nie to chyba nie ma sensu kupować czegoś czego nie będziemy potrafili używać.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Coś takiego to nie jest zajęcie na tydzień, miesiąc, rok, ale na lata.
Nawet jeśli znajdziemy kogoś teraz, to za kwartał czy pół roku taka osoba może po prostu olać/nie mieć czasu.
Warto od razu mieć kogoś w rezerwie na taki wypadek.

Jest w ogóle ktoś chętny się tym zająć?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

budzetowo (czyli domena / serwer) powinno sie zamknac w 200 zl rocznie wiec sadze ze problemu nie powinno byc (no chyba ze forum bardzo duzo zajmuje to wtedy cena rosnie np i do 500 zl) pod tym katem, bardziej chdzi tu o kogos z konkretna wiedza nt php

serwer mozna by uzywac ten sam co ma klub legion moge pogadac z Mackiem Paraszczakiem odnosnie mozliwosci korzystania nie mniej na nazwie czy home.pl spokojnie mozna wykupic tanie i szybkie i wystarczajace miejsce na forum

ja moge sie zajac znalezieniem serwera, oplaceniem domeny i serwera dopoki liga nie zbierze kasy etc ale nt stricte z phpbb malo mam doswiadczenia i nie podjalbym sie administrowania wiec jesli ktos sie znajdzie z taka wiedza to wtedy mozemy sie tym zajac

http://www.webhostingtalk.pl/opinie/

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Siemka. Ja się trochę w phpbb bawiłem, a na co dzień zajmuję się programowaniem. Administrowałem też wcześniej forum Veto CCG, więc w samej administracji mam jakieś doświadczenie. Mogę się zająć tematem.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

no to mozemy zaczac rozmowy albo ew glosowanie na LL

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

To skoro osoba się znalazła, to zostało nam jeszcze ogarnięcie kosztorysu.

- Ile Tomash by za to chciał, czy może odda nam to za darmo?
- Ile kosztuje rocznie utrzymanie tego?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

JarekK pisze:- Ile Tomash by za to chciał, czy może odda nam to za darmo?
Jasne. Forum nie jest moją własnością.

A i z przyjemnością to przekażę ludziom aktywniejszym w społeczności, którzy chcą rozwijać forum od strony technicznej.

Jeśli chodzi o koszty -- patrzcie na serwery typu VPS, BP przy aktualnym ruchu spokojnie uciąga dwurdzeniowy VPS w OVH za 48zł miesięcznie. Może pójdzie na słabszym (na pewno pójdzie, pytanie czy będzie to komfortowe). Mogę Wam udostępnić pliki konfiguracyjne na których to aktualnie bangla (nginx, php-fpm, sphinx).
Plus jakiegoś dostawcę emaili wychodzących bo z własnego serwera nigdy nie pozbieracie reputacji żeby nie mieć maili forumowych nieflagowanych jako spam. Polecam SparkPost, w darmowym planie się forumowe maile spokojnie zmieszczą.

Posłuchajcie mnie tylko jako kogoś kto trzyma forum technicznie od 2006 roku.

Przestrzegam przed słomianym zapałem. "Coś tam programuję", "coś tam adminuję", "mogę zapłacić za serwer" -- to są miękkie deklaracje, doświadczenie pokazuje że po paru miesiącach takiemu chętnemu kończy się zapał do administrowania, kasa do płacenia za serwer (a od razu mówię że ze zbiórkami będą jaja, lepiej znaleźć firmy gotowe zapłacić za banery) czy czas na zajmowanie się forum. Nawet więcej, każdemu się coś z powyższych kiedyś skończy. Dlatego lepiej mieć 2-3 osoby jednocześnie co pozwoli mieć rotację bez dziur w utrzymaniu. Mi takiej drugiej i trzeciej biegłej technicznie osoby brakowało (od kiedy Wafi -- no właśnie -- się wypisał z Battla).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok to wiemy na czym stoimy

Laik dobrze by było ogarnąć temat na LL z tego co widzę są tu już 2-3 osoby przydałby się jeszcze ze 2 techniczne i możemy odciążyć Tomasza, Tomasz z resztą dalej mógłby być "rezerwowym" adminem po prostu bardziej odciążonym od pracy i opłat

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jakiś czas temu powiedzieliśmy A, myślę że warto powiedzieć B w tym temacie.

Mamy idealnego kandydata do zajęcia się administrowaniem forum - Hrabiego.

Ma on wszelkie kompetencje techniczne żeby się zająć, dodatkowo jest bardzo solidną osobą (główny org DMP i Poznania (i poprzedniego DMP w Zielonej)) i jest aktywnym graczem :) (tylko zombie musi domalować :P ).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Załóż głosowanie moderatorze ;)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Laik pisze:Jakiś czas temu powiedzieliśmy A, myślę że warto powiedzieć B w tym temacie.

Mamy idealnego kandydata do zajęcia się administrowaniem forum - Hrabiego.

Ma on wszelkie kompetencje techniczne żeby się zająć, dodatkowo jest bardzo solidną osobą (główny org DMP i Poznania (i poprzedniego DMP w Zielonej)) i jest aktywnym graczem :) (tylko zombie musi domalować :P ).
Potwierdzam info co do Hrabiego i popieram pomysł.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Temat czas ruszyć trochę do przodu. Rozmawiałem z Tomashem na temat przejęcia kodu i bazy danych forum. Trzeba by tylko mieć gdzie to umieścić. Albo_Albo Ty będziesz załatwiał serwer? Jeżeli mamy się wynieść na inny serwer to trzeba go najpierw załatwić żeby było gdzie przenosić ;)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Hej pogadam z kolega i dam znac jakos

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Święta i po świętach, możemy wrócić do tematu :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ