9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Kosa »

aby doszły 3 unity to rydwan musiał być w środku ze względu na szerokości "b" oraz "d" (po 7 ludków) gdyż "a" miało 5 ludków.
Spojrzę :)

edit:
tak jest, sytuacja zbliżona do str 30 diagram b1.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

na str27 masz priorytety, ważniejsze jest wprowadzenie większej ilości unitów niż modeli do combata, a na rysunkach ze str30 widać że dozwolone są szarże na krzyż, aa jeszcze na str27 masz napisane że dosuwasz te szarże (udane i spalone) w takiej kolejności żeby spełnić zasady maksymalizacji z paragrafu wyżej ze str27

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dokładnie, już te priorytety wysłałem mojemu krasnoludzkiemu oponentowi ^^ :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Do oddziału liczącego 5 szeregowych modeli dołączyła postać o tym samym typie jednostki z niedopasowaną podstawką oraz TP:
- czy armata może wziąć za cel ową postać i ma +1 to hit ale i tak przydziela się trafienie modelom szeregowym czy traktuje się oddział jako całość i pomimo, że postać ma TP armata strzela na swoim normalnym BS'sie?
- następująca sytuacja: w polu widzenia połączonego oddziału jest przeciwnik, natomiast jest on tak umiejscowiony, że nie "wchodzi" w pole widzenia postaci - czy mogę zadeklarować szarżę z oddziału tą postacią w przeciwnika?

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Ogólnie: Możesz przydzielic hit jeśli model ma inny trooptype, ale nie otrzymujesz +1 to hit za TP;
Czyli w tym przypadku - nie mozesz w nią strzelić bo ma taki sam tt i jest 5+ modeli szeregowych, nie masz +1 hit
2) nie, musi widzieć
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Janus pisze:Ogólnie: Możesz przydzielic hit jeśli model ma inny trooptype, ale nie otrzymujesz +1 to hit za TP;
Czyli w tym przypadku - nie mozesz w nią strzelić bo ma taki sam tt i jest 5+ modeli szeregowych, nie masz +1 hit
2) nie, musi widzieć
Dzięki no to teraz tęga kmina będzie testowana na turnieju w Krk :D

Teraz jeszcze - jeżeli całość (jako oddział w tym bohaterem) jest w strefie przedniej przeciwnika to szarżuję całością na przód oddziału przeciwnika - to jest jasne. Pytanie co się dzieje jeżeli wyszarżowuję postacią a ona jest w większej części w strefie bocznej przeciwnika - to tak, jak w przypadku pola widzenia szarżuję tą postacią na bok?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@DarekH

Jeżeli myślałeś o gryfie w oddziale demigryfów, to niestety ale szybciutko popsuję Ci kminę: modele z TP nie mogą dołączać do jednostek (wyjątek: war platform).
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

I w pi.du gryf wylądował, i cały misterny plan też w pi.du :cry:

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

takie pytanie dla pewności: horda walczy bokiem z jakimś tam oddziałem, horda przegrywa combat i rzuca więcej (np 12") na ucieczkę, nie została złapana, jak się wykonuje ten 12" ruch, od linii combatu czy może najpierw reforma w miejscu (horda ustawiona bokiem doda sobie około 3" w ten sposób) i dopiero ruch 12"?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Najpierw pivot względem środka, tak by kierunek ucieczki przebiegał przez środki oddziału uciekającego i goniącego, no i potem ruch.
Może to zwiększyć dystans bardziej niż by to wynikało z rzutów ucieczka-pogoń.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

czy champion changea w oddziale warriorów chosenów changea ma dodatkowe +1 do casta jak reszta bohaterów changea? (no bo champion ogólnie nie jest bohaterem to chyba nie ma tego bonusu?)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie dostaje - nie jest postacią tylko czempionem oddziału.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

ale luknąłeś w armybooka do WotDG jak to jest zapisane? bo ja w opisie mojego problemu mogłem coś pokręcić...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tylko postacie z Markiem dostają bonus, czempioni z wizard conclave niestety nie.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

oki dzięks

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ta, czytałem. Gdyby zamiast 'character' było 'model' to by działało na czempiona czosnków, giganta, na wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Jak wygląda kwestia dołączenia chariota do kawalerii ? Np altar w 10 orderach czy bohater elfi na rydwanie w kawalerii ?
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Elf na rydwanie normalnie wejdzie i wypełnia miejsce za 4 konnych. EoS Altar nie dołączy do niczego, bo ma zasadę towering presence.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy można rzucić na ten sam oddział w tej samej turze 2x Glory of Gold z alchemii i czy wtedy AP (+1) będzie się sumowało?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Można rzucić dwa razy jak masz dwóch magów, jednakże nie będzie się sumowało :wink:
Obrazek

Zablokowany