9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Varred
Wałkarz
Posty: 98

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Varred »

Dla jasności można by było napisać ANY. Co nie zmienia faktu że RAW dalej pozwala na każdą poprzednia turę magii.

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Witam, podczas ostatniej gry zdziwiła mnie interpretacja "maksymalizacji" pewnego zawodnika, mianowicie wykonał ruch szarży w taki sposób"



-------------111111
--------------------222222

1) oddział szarżujący
2) oddział zaszarżowany
"-" puste pole

Zapytany dlaczego nie dostawia wszystkich swoich modeli odniósł się do priorytetu 4 zasady maksymalizacji
"4th priority: The number of models (on both
sides) in base contact with at least one enemy
model
is maximized (including models Fighting
Over Gaps)."

Wystarczy, że tylko jeden model przeciwnika może bić maksymalną liczbę modeli szarżującego aby priorytet został spełniony?


I drugie pytanie: czy można rozproszyć atrybut magii? Uważam, że atrybut szamanizmu, ranienia na 5+ jest kuźwa przekoksowany.

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

elegancki wal;)
powinien dostawic wszystkie modele jesli byl wstanie.

jesli atrybut shamanizmy jest ripem to tak jesli augumentem czy hexem to nie
Obrazek
Highborn Elves Only!

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Ok tylko pytanie dlaczego? Przecież 4 pkt mówi ze wystarczy aby jeden model wroga miał możliwość wypłacenia ataków wszystkim możliwym przeciwnikom. Czyli jesli podstawka ma 2cm to dwóm przeciwnikom, jeśli 4cm to 3 przeciwnikom, itd.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Nie ma atrybutu, który byłby ripem. Wszystkie są na turę lub instant (nie wiem co tu ma augment lub hex :P ).

A co dostawiania to ewidentny wał. Zasada mówi, że jeśli jest możliwość dostawienia oddziału tak, by model mógł stykać się z wrogiem, należy go tak dostawić, więc nie maksymalizujemy jednego wrogiego modelu, ale wszystkie nasze i wszystkie wrogie modele.

Dosłowne tłumaczenie: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek z przynajmniej jednym wrogim modelem musi być zmaksymalizowana.

Tłumaczenie twojego kolegi: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek przynajmniej jednego wrogiego modelu musi być zmaksymalizowana.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dodatkowo jak sprawdzisz tam są w sumie 4 punkty co do tego jak dostawiać modele. Największy priorytet ma 1 a potem każdy kolejny.

Uzupełnienie tego co napisał bela16, tak na przyszłość.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Stare przyzwyczajenie, oczywiscie masz racje, czas trwania jest dokladnie oznaczony przy czarze: pernamentny, 1 tura czy rip
Obrazek
Highborn Elves Only!

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

bela16 pisze:Nie ma atrybutu, który byłby ripem. Wszystkie są na turę lub instant (nie wiem co tu ma augment lub hex :P ).

A co dostawiania to ewidentny wał. Zasada mówi, że jeśli jest możliwość dostawienia oddziału tak, by model mógł stykać się z wrogiem, należy go tak dostawić, więc nie maksymalizujemy jednego wrogiego modelu, ale wszystkie nasze i wszystkie wrogie modele.

Dosłowne tłumaczenie: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek z przynajmniej jednym wrogim modelem musi być zmaksymalizowana.

Tłumaczenie twojego kolegi: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek przynajmniej jednego wrogiego modelu musi być zmaksymalizowana.

a zatem czy w przypadku tego oddziału nie zachodzi zgodność? Przecież przynajmniej jeden model styka się z przynajmniej jednym wrogim modelem

A gdyby "1" to rydwan, mogę go dostawić tylko do jednego modelu "2"?

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

smpa pisze:
bela16 pisze:Nie ma atrybutu, który byłby ripem. Wszystkie są na turę lub instant (nie wiem co tu ma augment lub hex :P ).

A co dostawiania to ewidentny wał. Zasada mówi, że jeśli jest możliwość dostawienia oddziału tak, by model mógł stykać się z wrogiem, należy go tak dostawić, więc nie maksymalizujemy jednego wrogiego modelu, ale wszystkie nasze i wszystkie wrogie modele.

Dosłowne tłumaczenie: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek z przynajmniej jednym wrogim modelem musi być zmaksymalizowana.

Tłumaczenie twojego kolegi: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek przynajmniej jednego wrogiego modelu musi być zmaksymalizowana.

a zatem czy w przypadku tego oddziału nie zachodzi zgodność? Przecież przynajmniej jeden model styka się z przynajmniej jednym wrogim modelem

A gdyby "1" to rydwan, mogę go dostawić tylko do jednego modelu "2"?
Ale w punkcie 4 zasad pisze wyraźnie:
4th priority: The number of models (on both sides) in base contact with at least one enemy model is
maximized (including models Fighting Over Gaps).
Czyli na polski:
4: Liczba modeli (po obu stronach) w styku z przynajmniej jednym modelem musi być maksymalna z możliwych.

Czyli:
-------------111111
--------------------222222
Tu stykają się dwa modele przeciwnika, i jeśli dookoła nie ma terenu to jest to nieprawidłowe ustawienie.
Maksymalna możliwa liczba modeli w styku wygląda tak:
--------111111
---------222222

LUB

-------111111
-------222222

LUB

-------111111
------222222

I nie inaczej

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Dosłowne tłumaczenie: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek z przynajmniej jednym wrogim modelem musi być zmaksymalizowana.

Jeszcze raz :)
Ilość modeli, która musi się stykać z wrogiem musi być maksymalizowana. Nie ma mowy, czy dany model musi się stykać z jednym, dwoma czy trzema modelami wroga, ale że musi się stykać jeśli istnieje taka możliwość.

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

bela16 pisze:Dosłowne tłumaczenie: Liczba modeli (po obu stronach) w kontakcie podstawek z przynajmniej jednym wrogim modelem musi być zmaksymalizowana.

Jeszcze raz :)
Ilość modeli, która musi się stykać z wrogiem musi być maksymalizowana. Nie ma mowy, czy dany model musi się stykać z jednym, dwoma czy trzema modelami wroga, ale że musi się stykać jeśli istnieje taka możliwość.
no właśnie jest napisane, że z przynajmniej jednym, więc jeden model jest wystarczający?

ok, czy gdyby model "1" był rydwanem lub jakimś monsterem, może styknąć się tylko z jednym modelem oddziału "2"?

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Nie może. Ponieważ każdy model musi styka się z maksymalną ilością. Kluczem jest tu zalis że z obu stron.

Jeżeli 1 jest Rydwanem a 2345 to oddział na podstawach 25mm to
Twoja propozycja :
--------1
-2345

Jest nielegalna, ponieważ istnieje możliwość aby trzy inne modele się stykaly. Stąd zapis: po obu stronach każdy model który może, musi stykac się z przynajmniej jednym modelem przeciwnika

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Dzięki za odpowiedzi :-)

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Jesli postac w pojedynku (dosiadany potwór )przegra i załamie sie to moze ją gonic tylko postac z którą prowadziła pojedynek czy każdy kto byl w kontakcie podstawek . Kolejnene pytanie czy wszyscy musza rzucać na pogoń czy to ja wyznaczam kto .
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Wszyscy uczestnicy kombatu w styku mogą gonić. Ty wyznaczasz kto goni, a kto nie. Jeżeli nie chcesz gonić musisz zdać liderkę. Bohater będący w challange nie moze wyjść z oddziału goniąc, musi gonić cały oddział.

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok dzięki
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy czapka na szczurzym tyrancie będzie obejmowała losowaniem szamanizm i okultyzm?

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tak, losuje się z wszystkich pathów dostępnych w armii.

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

Czy Ognisty Sztandar (Flaming Standard ) jest tylko jednorazowego użytku tylko w jednej wybranej przeze mnie podfazie walki czy działa on w każdej walce w każdej turze?

Awatar użytkownika
Roedor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Roedor »

W każdej turze przed strzelaniem/walką wybierasz czy działa czy nie.

Zablokowany