7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Kosa pisze:ja tylko odpowiedziałem na pytanie kolegi, kóre cytując brzmiało:
A jak jest generał 12 calach od WL albo bohater w WL to maja liderkę 9 tak czy nie bo nigdy nie mogę do tego dojść t osie spytam przy okazji
[/list]
A ja dopowiedziałem coś do Twojej odpowiedzi. I co w tym dziwnego :shock: Przecież to oczywiste, w jakim celu kolega pytał o tą liderkę, więc nie rozumiem Twojej kokieterii...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no właśnie kokieteri... :)

wrzuć na luz a będzie fajnie :)

u nas elfiki wszystkie wyluzowane wiec nie ma o co się spinać

czasem fajnie jest zmusić kogoś do pomyślenia we własnym zakresie, a gdy to mu nie wychodzi dopiero nieść miłosierdzie i pomoc ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

dobra jeszcze raz :

A mianowicie w RB jest napisane ,że jednostka ze stubbornem używa swojej niezmodyfikowanej liderki,kiedy biorą test na koniec walki. Czyli w wypadku WL zawsze ld ma 8. Ale sytuacja sie komplikuje kiedy w 12 calach jest generał i ma on ld10. I teraz pytam sie czy biore test na WL ze stubbornem na 10 , czyl imam staborn na ld 10. Czy w tym wypadku to nie działa i mam stubborna na ld 8. W zasadach nie znalazłem jednoznacznej wypowiedzi . Jest napisane odnośnie zasady stubborn (branie testów łamanie na niemodyfikowanej liderce). W sekcji o generałach jest napisane ,że jak generałjest w 12 calach od jednostki i to oni jeżeli maja mniejszą liderkę od niego to używają jego .

Według mnie wychodzi na to ,że jak jest generał od WL w 12 calach to oni mają stubborna na 10 czyli nie zdaja na 11 i 12 . I teraz sie pytam czy mama racje czy gdzieś to zostało uściślone ?
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

O ile mi wiadomo, to chyba na 8 jest stubborn.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jezeli masz w 12" od oddziału stubborn generała. To jezeli przegrasz o 1 bierzesz generalskie, jezeli o 2 to bez roznicy, jezeli o 3 to 8 stubborn.

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

trikk pisze:Jezeli masz w 12" od oddziału stubborn generała. To jezeli przegrasz o 1 bierzesz generalskie, jezeli o 2 to bez roznicy, jezeli o 3 to 8 stubborn.
Dokładnie tak jak kolega mówi. A w RB zajrzyj do rozdziału "Postacie", a w nim, dalej, "Psychologia". Odnajdź paragraf "Determinacja" i wszystko będziesz miał czarne na białym:)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

tak, wszystko jest tam napisane !!!!

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Oddział bierze zawsze swój stabborn albo zdaje normalnie liderkę wyjatkiem jest jesli w oddziale jest bochater np z LD 10 który też ma stubborn to wtedy i tylko wtedy oddział ma stubbrn na 10 w rzadnym innym wypadku

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

I dlatego warunkiem brania Wl jest posiadanie w armii modelu bsb,jeżeli go niema to się bierze swordmasterów.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Tak też myślałem dzięki za odpowiedz

Co do RB to nie zawsze jest tam wszytko jasno sprecyzowane i nie pisze ze odział zawsze ma stubborna na 8 jest tam tylko podany przykład odwału który ma 8 .
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Strona 78 i kawalek 79 w rulebooku, tam masz wszystko ladnie opisane, jak sie maja bohaterowie/generalowie do zasad oddzialow w odniesieniu do psychologii.
Co do RB to nie zawsze jest tam wszytko jasno sprecyzowane i nie pisze ze odział zawsze ma stubborna na 8 jest tam tylko podany przykład odwału który ma 8 .
Masz tam dokladnie napisane do czego oddzial moze uzywac liderki generala, a do czego musi swojej jesli ma stubborn.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dobra, dobra prosze skonczyc juz o tym stubbornie bo wszystko jest jasne.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

aaaaaaaaaaaa


jak ja tego mogłem nie zauważyć dzięki jeszcze raz :D :D ok
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Hej jednak mnie to dało do myślenia czy Lion chariot ma stubborn no bo sprawdziłem to dokłądnie i pisze ze w załodze są 2 White lions czyli jest do nich odwołanie a u tiranoca pisze 2 elves... na zdrowy rozsądek zasady WL przechodza na rydwan czyli imo powinien mieć Stubborn

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »


Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

już się tam wypowiadałem, temat zamknieto, bo ludzie zaczeli pieprzyć farmazony, a moim zdaniem jednak powinien mieć

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Twoim zdaniem to noble powinni scrolle nosić.
Przestań się już wygłupiać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do wniosku że lion chariot ma woodsman i lion pelt.Beton by wyszedł :wink:

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Zapomniałeś dopisać tańców dla SM :lol2:

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

echh niektórzy to chyba nie czuja pewnych rzeczy

SM zostali olani i bede to powtarzał są lepsi niż przedtem ale i tak nie równaja się WD

ODPOWIEDZ