Laptop gamingowy - help

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Laptop gamingowy - help

Post autor: Robson »

hi

Jestem zdecydowany na lapka MSI ale mam pare wątpliwości, co do paru podzespołów ;)
COŚ W TYM STYLU:
https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/70 ... rzewodzaca

1) gtx 960m czy gtx1050 ( dopłata do 1050ti to prawie 1k golda :( wiec odpada mimo ze ma 2x więcej gb) słyszałem pare opinii mitów, że wszsytkie gtx-y z "m" na końcu są relatywnie gorsze od tych bez "m" i nie które gry "nie lubią" tych z "m"
2) karta 2gb czy 4gb ? niestety większość modeli ma karty 960m i 1050 z 2gb, a 4gb to ponownie cena 1k golda w górę. W MSI tylko droższe modele apatche( przez bajery "gejmingowe" na obudowie mają wersje kart 4gb )
3) czy jakość dysku ssd ma znaczenie? czy to jest odczuwalne dopiero dla kart gtx1080 itp.? bo nie chcę przepłacać, tu przykladowe ceny dwóch ssd o podobnej pojemnośći a cena x2, czy warto?:
- 275GB SSD m.2 2280 SATA Crucial MX300 (do 555/500MB/s) 390zł
256GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Samsung SM961 (do3100/1400MB/s) 730zł
4) tylko ssd bez dysku hdd ;) +/- zawsze to z 200golda w dół i lepsza wentylacja całego lapka, a system i tak chcę wgrać na ssd + te pare gier. Do trzymania pierdół na dysku mam inny sprzęt.
5) czy warto dopłącać do i7 ? coprawda niektóre sklepy nie mają już za wiele i5, ale da się znaleźć kilka i5 z gtx1050.

porady herzlich willkommen
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

1) gtx1050 jest nieco wydajniejszy, ma nowszą architekturę, 960m to nie jest najbardziej udany układ, teoretycznie wyższa półka w swojej generacji ale...
2) Nie wiem
3) W tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia. Mam MX300 w stacjonarnym, mam dysk pci w laptopie, który jest nominalnie 2x szybszy. Nie ma zauważalnej różnicy w pracy codziennej (programowanie, kompilowanie dużych projektów, gdzie powstaje cache na setki tysięcy malutkich pliczków), a już na pewno nie w graniu. Nie rozumiem jakie miałoby to przełożenie na kartę 1080gtx, mam 1070gtx grafikę monitorem 2560x1080, nic nigdzie nie przycina. Lepiej pieniądze przeznaczyć na większy ssd.
4) Przestałem tolerować dyski hdd, szkoda na to miejsca w komputerze :). Wystarczy dysk przenośny na parę giga (można podłączyć bezpośrednio do tv), więc jakieś duże pliki, filmy etc bo na to szkoda miejsca na ssd.
5) Ten i7 ma 4 rdzenie i 4 wątki. Jego odpowiednik i5 ma 4 rdzenie i to Ci wystarczy. Chyba że bawisz się w wirtualizację i stawiasz serwery. Trzeba tylko uważać bo istnieją mobilne i5 w wersji z 2 rdzeniami i 2 wątkami, ale to chyba nie dotyczy gamingowych laptopów, (ale takie wkładają w maca, więc może ta plaga się rozprzestrzeniła na jakieś inne modele).

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

dzięki !
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zastanowilbym sie mocno nad MSI - tam duzo placisz za marke, porownujac z innymi markami bebechy maja duzo slabsze.
Roznica miedzy 960 a 1050 jest spora, sam planuje niebawem zakup gamingowego kompa w zwiazku z tym siedze troche w temacie. Odnosnie prockow - dowiadywalem sie tez - zalezy jaka wersja I7, bo np ta co wybralem w lapku ponizej I5 jest z 2017 roku i bije wiele starszych I7 na glowe. Poza tym nie wiem co chcialbys robic, zeby mocne I7 w pelni wykorzystac a doplaca sie za I7 duzo.

Sam planuje kupic jedynie 700 zl drozszego della co zjada twojego msi na sniadanie ;)

https://www.x-kom.pl/p/349586-notebook- ... x1050.html

Btw. polecam strone - najwiekszy wybor i najlepsze ceny jakie spotkalem w necie.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:
https://www.x-kom.pl/p/349586-notebook- ... x1050.html

Btw. polecam strone - najwiekszy wybor i najlepsze ceny jakie spotkalem w necie.

A jak przychodzi do gwarancji czy czegoś to idzie się pociąć :D.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gokish pisze:
Ziemko pisze:
https://www.x-kom.pl/p/349586-notebook- ... x1050.html

Btw. polecam strone - najwiekszy wybor i najlepsze ceny jakie spotkalem w necie.

A jak przychodzi do gwarancji czy czegoś to idzie się pociąć :D.

3 lapki dla mojej rodziny tam kupione, wczoraj kupowalem 4ty dla narzeczonej i zlego slowa na razie nie moge powiedziec.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:
Gokish pisze:
Ziemko pisze:
https://www.x-kom.pl/p/349586-notebook- ... x1050.html

Btw. polecam strone - najwiekszy wybor i najlepsze ceny jakie spotkalem w necie.

A jak przychodzi do gwarancji czy czegoś to idzie się pociąć :D.

3 lapki dla mojej rodziny tam kupione, wczoraj kupowalem 4ty dla narzeczonej i zlego slowa na razie nie moge powiedziec.

Ziemek ja tylko zapytam a coś na gwarancję dawałeś? Czy bez problemów? :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie dawalem, nie musialem. Wczoraj zamowilem lapka o 19, dzisiaj mam do odbioru w salonie - pozdrooo :)

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

btw. dawanie dzisiaj za 960 m jakichkolwiek pieniędzy to masakra. Kupowałem lapka na 860m (to ta sama karta, lekko przetaktowałem w górę i mam 960m) 2 lata temu, zapłaciłem 3000 zł. Może z jakimś haczykiem niewielkim. W międzyczasie wyszła nowa generacja kart, są dużo lepsze 1050 i 1050 ti, a tu nadal wyprzedają to padło. Nie no, gry działają. Ja z mojego jestem b. zadowolony. Biorąc poprawkę na to, że nie brałem go do gier, 2 lata temu i za 3k a nie 4...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Nie dawalem, nie musialem. Wczoraj zamowilem lapka o 19, dzisiaj mam do odbioru w salonie - pozdrooo :)

To jest fajne akurat z odbiorem w salonie (ale ja mam za daleko wolę kuriera ;D). Życzę Ci abyś nie musiał na gwarancję oddawać
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Xkom bardzo dba o klienta, zamawialem u nich lapka MSI, co prawda musialem poczekac tydzien ale za opoznienie dodali mi tyle prezentow ze sie oplacalo poczekac ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

ACyrial
Plankton
Posty: 1

Post autor: ACyrial »

Jeśli chodzi o Xkom, być może teraz już się nauczyli dbać o klienta, ale parę lat temu, składałem dla siebie komputer stacjonarny dla gier. Wszystko się ładnie złożyło, ale komputer był bardzo wolny. Okazało się, że specjalista Xkom polecił mi zły zasilacz w stosunku do obciążenia, jakie generowały pozostałe podzespoły ;)
Mój blog, http://poradnikfinansowy.blogx.pl/ - Dla Ciebie !

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

1) gtx1050
2) nie warto
3) nie ma, o ile to nie jest jakis calkowity no-name
4) jakie jest pytanie?
5) do gier tylko I5 serii 5xxx w górę, I7 tylko jeśli programujesz/obrabiasz filmy/zdjecia

Aczkolwiek za cenę takiego lapka kupisz mocniejszą stacjonarkę i do tego jakiś tani mobilny laptop, ja mam taki właśnie zestaw i zdecydowanie polecam ;)

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

GTX 960 m to jest ta sama karta co GTX 860m i stacjonarny GTX 750 ti. Numerki to nie wszystko. To była naprawdę fajna karta - ze 2 lata temu. I biorąc poprawkę że nawet wtedy nie każdą grę na minimum średnich detalach ogarniała.
1050 jest sporo mocniejsza - zdecydowanie lepszy wybór.
Ilość GB pamięci graficznej przy tej wydajności i rozdzielczości Full HD - bez znaczenia.
Procesor - I5 szóstej/siódmej generacji jest ok (ma 4 rdzenie), dopłata do i7 bez sensu do gier. Unikać jak ognia procesorów niskonapięciowych (z literką U na końcu nazwy - te i5/i7 mają tylko po 2 rdzenie)
Wydajność SSD - właściwie bez znaczenia - zawsze będzie szybko.
Jeżeli PLN starczy - szukać procka i5 ale w parze z GTX 1050 Ti - jest sporo lepsza od zwykłej 1050 - to inne karty są (tak, wiem spore zamieszanie z nazwami jest :-) , 960 to to samo co 860 a 1050 Ti 1050 nierówna )

ODPOWIEDZ