9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: valve »

czyli jest w walce i sie nie odsuwa, ale dodaje bonusy:) wszystko jasne dzieki

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czy robiąc Swift Reform z muzyka jak strzelam mam karę -1 to hit (jeżeli nie wykonałem ruchu)?

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

tak
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem, mam pytanko odnośnie overruna.
Wygrywam combat, po którym wykonuję overrun i wchodzę do innego combatu który nie był jeszcze rozstrzygnięty. Ten combat też wygrywam, przeciwnik zniszczony pogonią innych oddziałów. Czy oddziałem którym miałem overruna mogę jeszcze zrobić reforma?

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 194

Post autor: Bosch »

Dwa szybkie pytania:
1. czy jest jakieś ograniczenie co do początkowej ilości modeli w unicie przy panice wywołanej przez stratę co najmniej 25% oddziału w jednej fazie? Czyli jeśli oddział składa się np z 4 modeli a jeden zginie to trzeba wykonać test paniki?

2. Czy ujemne modyfikatory do strzelania są naliczane do rzutu na trafienie czy do BS? Jeśli np mam BS6 i się ruszyłem to dalej trafiam na 2+ tak jakbym miał BS5, czy na 3+?

Pzdr

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

1. Nie ma ograniczeń. 25% to 25%, zawsze się robi panikę.

2. To pierwsze. Inaczej bs 6 albo więcej nie miałby sensu bo zawsze trafiasz na 2+ jak bs 5 i liczysz kary.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

kretx pisze:Czołem, mam pytanko odnośnie overruna.
Wygrywam combat, po którym wykonuję overrun i wchodzę do innego combatu który nie był jeszcze rozstrzygnięty. Ten combat też wygrywam, przeciwnik zniszczony pogonią innych oddziałów. Czy oddziałem którym miałem overruna mogę jeszcze zrobić reforma?
Możesz

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Glitering Cuirass a ridden monster. Distraction zadziała na cały model czy nie? W opisie na str67 jest napisane, że tylko wardy i regenki nie działają no i standardowa adnotacja co do własnego sava tylko ze scaly skina. Niby jest napisane, że wearer dostaje distraction jednak dlaczego nie miałoby się akurat to przenieść na wierzchowca? Przecież wearer jest jakby razem z wierzchowcem z pewnymi tylko wyjątkami typu save/ward/regena.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Nie działa. Przeczytaj paragraf "Who is affected" na 103 str.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Bercik, smoki mają Ci to za złe ;)

eh :(
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Dlatego wlasnie jest rozroznienie na wearer i wearer model:)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Lordowie i Hero nie muszą mieć wyswig-, jeśli idzie o bronie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie.

Już to widzę jak ktoś przerabia np archaona albo harry the hammera czy inne modele żeby wysywig się zgadzał.

A ja wysywiga nienawidza!
Obrazek

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem, nie wiem czy pytanko już bylo. Ale czy po skutecznym hicie z poison attack rzucam normalnie save'y i wardy?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. Poison attack różni się od zwykłych ataków tego samego modelu tylko tym, że nie rzucasz na ranienie. Wszystko inne jest takie same jak przy normalnym atakowaniu.
Obrazek

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Ciara pisze:Tak. Poison attack różni się od zwykłych ataków tego samego modelu tylko tym, że nie rzucasz na ranienie. Wszystko inne jest takie same jak przy normalnym atakowaniu.
Ok. Dzięki za szybką odpowiedź.

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

1) Ustawiam jednostkę w formacji hordy i w trzecim szeregu zostało mi 5 spearmanów, dostaję szarże w taki sposób ze tych 5 nie stoi na przeciw jednostki, która zaszarżowała. Czy mogę ich dostawić tak aby byli w walce?

xxxxx00000
0000000000
0000000000
x111

gdzie x to wolne miejsce



2)
przegrałem walkę, zostałem złamany, uciekam, wyrzucam 5 ale na mojej drodze stoi moja jednostka. Przeciwnik wyrzucił 6 więc
a) zostaję złapany jednostka zlatuje z pola bitwy a oddział goniący zatrzymuje się na mojej drugiej jednostce
b) oddział goniący zatrzymuje się na mojej drugiej jednostce, a uciekający stają w legalnej pozycji cal od mojej jednostki.

3) jeśli wampiry mają 3 magów to mogą 3x rzucać evokację w jednej fazie magii?

z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

1) Nie możesz sobie zmieniać formacji ot tak w walce wręcz. Nie ruszasz ustawienia jednostki w tym przypadku i stoją jak stoją.
2) Jeśli wyrzucił tyle samo lub więcej to tracisz oddział. Oddział goniący jeśli wyrzucił wystarczająco dużo żeby dobiec do wrogiej jednostki i może wykonać legalną szarżę to szarżuje ten wrogi oddział. Nie zatrzymuje się cal przed wrogimi jednostkami tylko w nie wpada.
3)Mogą. Każdy zna to zaklęcie (bo to trait) a nie ma żadnego zakazu że każde zaklęcie można rzucić tylko raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Dwa o szarżę postaci z oddziału:

1) Dystans szarży mierzę od miejsca, w którym stoi moja postać czy od najbliższej krawędzi oddziału?
2) Czy po wyszarżowaniu z oddziału postać traci bonusy z czarów, które były rzucone na oddział?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 194

Post autor: Bosch »

smpa pisze:1) Ustawiam jednostkę w formacji hordy i w trzecim szeregu zostało mi 5 spearmanów, dostaję szarże w taki sposób ze tych 5 nie stoi na przeciw jednostki, która zaszarżowała. Czy mogę ich dostawić tak aby byli w walce?

xxxxx00000
0000000000
0000000000
x111

gdzie x to wolne miejsce
Zdaje się że modele w ostatnim rzędzie muszą być tak czy siak scentrowane, tak samo poległych usuwasz równomiernie po obydwu stronach, czyli powinno być np:
xxx00000xx
0000000000
0000000000

-----------------------

Moje pytanie:

Chce zaszarżować oddziałem, na drodze szarży, po boku stoi kawałek mojego drugiego oddziału (z dwa, trzy modele), nie da się go obejść bo po drugiej stronie jest teren nieprzebyty, czy w takim wypadku szarża jest niemożliwa czy po prostu ignoruje oddział sprzymierzony?

Zablokowany