9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: esgaroth »

ok, dzięks

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Pytanie O chaos dwarfy. W jaki sposób liczony jest helkanon na potrzeby kategori bound and blinders. Czy liczony jest tylko upgrade do helkanona (jak np w przypadku monsterów do herosów) czy całość modelu razem z kosztem maszyny.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

pełne 340 pts

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

bardzo nie jednoznacznie to jest opisane, mysle ze przy duzych checiach dalo by sie obronic druga opcje. Brakuje jednoznacznego zapisu jak np w przypadku czolgu czy lammasu.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Chciałbym zapytać się o zaklęcia druidyzmu :

1.Master of Earth
Czy mag musi widzieć cel - pomimo rzucania i liczenia zasięgu od impasu? Typ zaklęcia Hex, Direct, Damage - Direct jasno mówi, że cel musi znajdować się w LoS castera.

2. Oaken Throne
Czy jeden tron w grze daje bonus wszystkim moim magom druidyzmu czy tylko jednemu ? Jeżeli wielu to z czego to wynika ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

1. Nie, direct oznacza to że musi być w przedniej strefie rzucajacego. Damage to że nie można wrzucać do cc. Więc żeby rzucić master of earth potrzebujesz mieć cel w zasięgu i w przedniej strefie. Więc jak ktoś się schowa za impasem to i tak możesz go walnąć tym.

2. Tron działa tylko na maga który to rzucił.
Obrazek

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Witam. Za strzelanie w gigantic model jest +1 do trafienia, gdzie w rulbuku to znajdę? Do toczy artylerii czy ogólnie ataków zasięgowych? Dziękuję bardzo.
He. BM.

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Strona 78 RB - opis Cannona. Wydaje mi się, że inne ataki dystansowe tego bonusa nie dostają (np. bolt throwery).
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

yo tylko cannon ma +1 to hit do towering presence

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

walczą dwie moje jednostki vs jedna przeciwnika, ja mam feara na jednej, przeciwnik nie zdaje testu strachu, ma 1WS dla jednostki fearującej czy dla obu moich?

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Witam, taka sytuacja:

Mój bsb ma lethal striki i z kotła ma przerzuty to wound z blogoslawienstwa. Ranie na 3+ wypadają 2,2,3. Jesli przeciwnika ranię na 3+ ale posiada blufers helemet to które przerzucam? Czy mogę przerzucić przerzuconą kostkę? Tzn jesli w drugim rzucie tych dwojek wypadnie 2 i 3 to czy tą drugą trójkę także przezrzucam?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak przerzucasz udane i nieudane to po prostu nie przerzucasz niczego żeby było szybciej.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

esgaroth pisze:yo tylko cannon ma +1 to hit do towering presence
Zapomniales o dmuchawkach.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Czy w przypadku gdy mój bsb siedzi na chariocie, mogę alokowac imact hity w konkretny model z ktorym sie stykam? Np z generalem?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Musisz rozdzielac po rowno miedzy modele
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

esgaroth pisze:walczą dwie moje jednostki vs jedna przeciwnika, ja mam feara na jednej, przeciwnik nie zdaje testu strachu, ma 1WS dla jednostki fearującej czy dla obu moich?
Oblany fear ustawia Ci wsa na 1. Nie ważne kto w kogo bije itp itd.

@smpa
impact hity (jak i wszystkie specjalne ataki) w combacie działają na zasadzie przydzielania hitów w strzelaniu. Zwykle jak jest 5 lub więcej szeregowych modeli to wszystko w leci oddział, dopiero jak jest mniej niż 5 modeli to możesz rozdzielać jak chcesz z tym że musisz możliwie po równo rozdzielać.
Obrazek

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Dzięki

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Hej mam pytanie bo nie widze tego w rb: czy istnieje jeszcze tzw szaleńcza odwaga, ze jak breakuje to na 2x1 zawsze zdaje bez względu na modyfikatory?

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Nie...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie istnieje. Jak masz zbyt dużego brejka to nawet nie rzucasz i łamiesz się z automatu.
Obrazek

Zablokowany