Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Malaria75
Plewa
Posty: 5

Re: Witam i zarazem HELP !!!

Post autor: Malaria75 »

dziekuje , napislaem tam , ale prosze jakby ktos znalazl taka instrukcje to prosze o kontakt .

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Siemka. Mam mały problem z krasnoludami. Pogrywam standardowymi rozpami ogrów, albo na thaumaturgy albo na veteranach i piromancji. Kumpel gra 3x Dragon Seeker, 24 seekerach, 15 seekerach w skirmishu, trzema oddziałami kuszników i jednym strzelców. Do tego inżynier z katapultą jako generał. No i kowadło. Seekerzy mają vanguarda i mielą w CC cokolwiek się nawinie. No i są w combacie od drugiej tury. How to deal with this shit? :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Jak ma 1 maszyne to 2 stonehorny powinny zalatwic seekerow albo z dystansu rozstrzelac i wymagowac...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Stonehorn wpada w klocek i zostaje zakuty w jedną turę. Często impakty to jedyne, co zdąrzy zrobić, Bohaterowie mają inicjatywy 6-8, między 6 a 10 siły i miedzy 6 a 8 ataków z multiple wounds d3. Po drugie, seekerzy z klocka zawsze ranią na 4+, zjadają krowę na miękko. Z daleka powiadasz... ??Zaczyna 24 cale od Ciebie, 12" vanguard, 9" marszu, popychaczka z kowadła. Najsłabiej jest w stanie jednym klocem przeskoczyć 21" w swojej pierwszej rundzie. Musiałbym się na krawędzi w kreskach wystawiać :D Vanguarda można próbować zablokować Yetimi lub Traperami w scoucie... Skirmish z jednym bohaterem zjadam vetami z bsbkiem i mamutem (w sumie -4 Ini).
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nie musisz być naprzeciwko niego na 12'' - ustaw się dalej, weź piromancje i czaruj + podrzuć pieska, znowu czaruj + podrzuć pieska - jeśli miałbyś się zajdować to weź jeszcze leadbelczerów i dużo odginaczek... (traperzy w scoucie - tania blokada)
Stonehorn może wpaść jak jest tego mało - multiplikacje się na nim połowią.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Shaman z piromancją, możesz dać mu skulsplittera jak znajdziesz punkty będzie zawsze trafiał na 4+.
2x scrapling traperzy - blokujesz vanguarda i odginasz.
2x mamut strzelasz z kusz, wrzucasz po jednym na oddział seekerów/dostawiasz, żeby obniżyć inicjatywę i bijesz pierwszy.
2x maneaterzy (jedni strzelają, drudzy z fistami)
W core bus tribesmanów z iron fistami (4 w szeregu + mamut wsparcia mogą stopić jeden oddział seekerów).
Great khan z Heart ripperem, mamooth hide i regeną/wardem byłby dobry do czelendżów. Trafia cię zawsze na 4+, wounduje na 4+ (mamooth hide), masz zawsze 5+ asv i możesz dodać warda/regenę.

I teraz herezja - w pierwszych dwóch turach cofasz się i strzelasz/czarujesz w większy klocek, później szarżujesz w to co zostało:)

Zastanawia mnie też to co piszesz o jego bohaterach. d3 woundów i 10 siły - to są osobne runy 0-1 na armię każda. Żeby 10 siły dostać, to musi walić w cel z T5 lub więcej.

Theory hammer off - dobranoc :)
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Tak, osobne, ale ich jest trzech. I jeden np. ma 10siły na t5, drugi ma 6siły i d3 woundy, trzeci ma np. 8 inicjatywy, 6 siły i multiple(2) na monstrousy. A chciałbym to jakoś ogarnąć na tych rozpach, nie składać się centralnie pod niego :) Ale pokombinuje
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ile on punktów trzyma w jednej jednostce?
potraktuj to jak każdy deathstar czyli tak jak Laik wyzej napisal.
no i zdobadz scenariusz - powinienes bez problemu
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Te jednostki są dwie. Jedną bez problemu ogarniam Manami i mamutem, drugą muszę odginać. I palić ogniem żywym :twisted:
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Czy talizman ochrony daje bonus mountowi?
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Zależy jaki to mount. Zwykle daje chyba że to potwór (ridden monster), wtedy bierzesz ochrony monstera CHYBA że pewne przedmioty działają na cały model/jednostkę (jak np charm of cursed iron).
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

no właśnie jak już w temacie to czy ktoś wie czy te runy podbijające warda stakują się z wardem 6+ seekera charaktera? może on mieć 4++ gdy wykupi dwie runy?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wszystko masz opisane w runie.

Daje warda 6++ lub podbija istniejącego warda. Z tym że stackuje się tylko z shield wallem i samym sobą.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

po vanguardzie nie można szarżować, a po drugie magicznym ruchem z kowałda nie można wejść w cc

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Nie znalazłem bardziej pasującego tematu do następujących pytań:

1)Czy ktoś robi jeszcze jakieś zamówienia z Forge World? Kiedyś coś tam Karlito ogarniał, a teraz nie wiem... ewentualnie czy wiecie o jakimś polskim sklepie, który by to robił?

2)Na stronie naszej nowej gry 9th Age jest taka zakładka Miniatures... i trochę zastanawia mnie zawartość, która jest chyba dość ważna, zwłaszcza dla graczy chcących zacząć przygodę z 9th age. Otóż... czasem jako opcja jest model z Games Workshop a czasem nie. Np. do ogrowego działa są tylko jakieś modele... których ja nijak nie umiem skojarzyć z rydwanem, a tym bardziej ciągniętym przez rhinoxa. Model z GW chyba najlepiej oddaje tą jednostkę, a go tam nie ma. Chodzi o to że tak się obraziliśmy na GW czy ten dział po prostu jest słabo wspierany?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

mnp21 pisze:)Czy ktoś robi jeszcze jakieś zamówienia z Forge World? Kiedyś coś tam Karlito ogarniał, a teraz nie wiem... ewentualnie czy wiecie o jakimś polskim sklepie, który by to robił?
klikasz na stronie co chcesz, wpisujesz numer karty kredytowej, wpisujesz swój adres, czekasz od 2 do 4 tygodni i masz, to już nie jest jakiś rocket science

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

esgaroth pisze:klikasz na stronie co chcesz, wpisujesz numer karty kredytowej, wpisujesz swój adres, czekasz od 2 do 4 tygodni i masz, to już nie jest jakiś rocket science
Jeśli się nie domyśliłeś, to mam powody, przez które sam nie zamawiam. M.in. że nie mam karty kredytowej. Nie chcę też korzystać z PayPala i nie będę się tłumaczył dlaczego.

Ponadto powyżej 250 funtów jest darmowa wysyłka, dlatego pomyślałem że może ktoś zajmuje się organizowaniem takich większych zamówień. Kiedyś na pewno takie akcje były, był nawet duży osobny temat od tego. Miałem 3 lata przerwy i chciałem się dowiedzieć czy nadal ktoś coś podobnego organizuje. Z tonu twojej odpowiedzi rozumiem że nie, więc EOT
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

noo zmieniło się, środowisko się skurczyło, ci co zostali coraz częściej zamawiają figurki innych firm, fajnie jest dostać paczkę do domu ze znaczkiem Royal Mail ;)

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Spróbuj na forum Wh40k. Tam chyba częściej zamawiają z FW.

Janq232
Plankton
Posty: 3

Post autor: Janq232 »

Czy mogę link do tego forum? Będę wdzięczny.

ODPOWIEDZ