9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Re: 9th Age - WDG ogólnie

Post autor: Jędrul »

Bardziej niż gigant pasowałoby shrine do oddziału
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Czemu nie ma żadnych wieści o nowej edycji? :(
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Janus pisze:Czemu nie ma żadnych wieści o nowej edycji? :(
w wochu to tylko głód i halucynacje i zimnioki na karakanach (takie nowy mounty:)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Trochę mnie to zastanawia. Do wochu ma wyjść jako pierwszy nowy book w pełni dostosowany do 2.0, a dostajemy tylko info typu: gigant będzie mógł wejść do maruderów (w ID podali staty i konkretne zasady specjale oraz nowe bronie), dostaniecie nowe mounty, DP będzie mógł wybrać 2 z 5 manifestacji (macie tu 2 przykładowe). Natomiast do innych armii: macie tu wszystkie przedmioty, konkretne zmiany w danej jednostce, co dostanie, co jej zabiorą, co robi nowa zasad specjalna, lista run których nie będzie, a które wejdą w zamian i co dają w DH. Czemu dostęp do nowych info jest aż tak dziwnie filtrowany. Owszem opcje na DP są bardzo ciekawe i ten spoiler mnie bardzo zaciekawił, ale ilość szczegółów jest trochę niepoważna.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

No ja też siedzę jak na szpilkach. Listopad tuż tuż, jakieś konkret info byłoby miłe.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A skąd wiesz, że w listopadzie coś się pojawi?

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Nie wiem, chodziło mi o to, że listopad to końcówka roku i każdy z nas chciałby coś bardziej konkretnego zobaczyć. Jak tu żyć na spoilerach, spawnizmem to smakuje ;)

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Czy wiecie jak dokładnie mają działać bronie do naszego olbrzyma?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wiemy, ale nie możemy jeszcze powiedzieć,

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

To zdradź proszę kiedy będziecie mogli, i / lub czy będziemy content?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Oba pytania - nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Nowe (i stare zmienione) spoilery:
Piekielna Zbroja (Hell-Forged Armour)
Podlega zasadom Zbroi Płytowej (może być zaklinana tak jakby była Zbroją Płytową)
Posiadacz otrzymuje zasadę Nieustraszony. Jeśli ponad połowa modeli w oddziale posiada Piekielną Zbroję, oddział musi przerzucić nieudany Test Złamania.

Ścieżka Wyróżnionych (Path of the Favoured)
Modele z tą Zasadą Powszechną mogą wykonać z drugiego szeregu jeden więcej Atak Wspierający niż normalnie. Oddziały z przynajmniej jednym modelem z zasadą Ścieżka Wyróżnionych nie mogą dodawać Bonusu za Szeregi do Wyniku Walki. Model z zasadą Ścieżka Wyróżnionych, który walczy w Pojedynku, otrzymuje +1 Dyscypliny do końca Fazy w Zwarciu.

Ścieżka Wygnanych (Path of the Exiled)
Model otrzymuje zasadę Determinacja w pierwszej Rundzie Walki pod warunkiem, że ilość szeregów w jego oddziale jest mniejsza lub równa ilości rzędów tego oddziału i jest on Zaangażowany w Walkę z wrogim oddziałem od swojego Przodu. Oddziały z zasadą Ścieżka Wygnanych nie mogą dołączać do oddziałów bez tej zasady, a żaden oddział bez zasad Ścieżka Wygnanych nie może dołączyć do oddziału z ta zasadą.

Porzucony (Irredeemable)
Model otrzymuje zasadę Niestabilność, nie może używać Deptania i może używać Roztrzaskania jako Ataków Wspierających (zignoruj maksymalną liczbę Ataków Wspierających). Kiedy model z zasadą Porzucony zostanie zabity Atakiem w Zwarciu, usuń go jako poległego dopiero na Poziomie Inicjatywy 0. Oddział z przynajmniej jednym modelem z zasadą Porzucony nigdy nie może mieć więcej szeregów niż rzędów.

Bitewna Gorączka (Battle Fever)
Oddziały składające się w całości z modeli z zasadą Bitewna Gorączka muszą przerzucić każde naturalne '1' podczas rzutu na Zasięg Szarży.

Feldraks (Feldraks)
Dragon Centarus z zasadą specjalną Nienawiść (Lot).

Czarnoksiężnicy mają otrzymać Znaczniki Duszy (Soul Tokens), nie podano konkretów, ale fraza "sprawią, że śmierć twoich żołnierzy będzie teraz bardziej znośna", nasuwa tylko jedną myśl.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Zapomniałeś dodać, że Battle Fever będzie zasadą dla Barbarzyńców oraz że Dragon Centaurs stracą Lightning Rage w zamian za tą Nienawiść.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Czy widzicie wreszcie jakieś zastosowanie dla Feldrak’ów?
Teraz będą mogli chodzić w 6, są twardzi , tu bez zmian, ale nadal bardzo bardzo krucho z hit powerem.
Co prawda 8 ruchu to miło, ale albo zejdą znacznie z ich kosztem lub znów nie będą chodzić w rospach. Ewentualnie w formie mobilnych dwójeczek na flance, ale to mrzonki - minimumto3szt.

Radźcie ?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Radzę używać powszechnie dobrze znanych nazw.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Chodziło mi o nowy spoiler z "Dragon Centaurs":

"Not much has changed for our Feldraks. We gained an inch of movement, +1Agi(formerly initiative), gained fear(as it should be!) but lost Mark of True Chaos, but then gained Hatred vs Flyers!! To hell with you Highborn Elves and your flying circus!"

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post785340

Ktoś, coś ?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Same zasady mają w porządku poza większą podatnością na panikę, ale bez kosztów niewiele można powiedzieć.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

To prawda, ale zakładając, że koszt będzie ten sam +/-, to chyba kluczowa zmiana dotyczy inicjatywy = agility podniesionej do 3. Wówczas z halabardami towarzysze wypłacają przed ogrami, orkami, krasiami. To robi różnicę. Zniknęły chyba też podwójne stompy(?).

On top, jak mają opcję command group, to dlaczego by nie mogli brać magicznego (czy enczantowanego) sztandaru?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

i w szarży przed wieloma innymi modelami także spory boost zwłaszcza ze dostali 1M

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Mordziachy, jak tam podobają wam się nowe spoilery ? Dla mnie trochę takie spojle to takie spoilery pasujące do łady :D albo poloneza Wojtasa.
Niby dostajemy nowego Kholeka, i lepsze smoczo ogry. Tylko nie wiem co one mają do 7 grzechów.
Nowy Chaos armią grzeszników ?:) ze smoczym przodkiem na czele ?
Ogólnie nie wnikam zbytnio w nowy fluff bo znam jeden jedyny starszy i lepszy i bardziej od fluffu interesują mnie nowe zasady , ale nie spodziewam się mega torpedy. Zamiast najazdu hord chaosu będziemy śmigać jakimiś stworkami. Tak prywatnie "jaram się opór" bo miałem ich 11 sztuk, a teraz mam 0 ( ale wiem wiem , to moja osobista sprawa ). Wywracają design do góry nogami,znów będzie "jazda" z figurkami wiem, że jest już za późno by to cofnąć, ale spodziewam się sporego trzęsienia ziemi i pustki w portfelu. Wiadomo że to hobby i tak by się kupowało nowe figurki , ale wydaje mi się że zafundują nam mega przewrót. Teorie spiskowe kazały by tłumaczyć to spiskiem producentów :D nie koniecznie GW ;P. Jestem rozdarty bo jednak to spora część mojego życia. A Wy jak się zapatrujecie ?
Obrazek

ODPOWIEDZ