9th age

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: 9th age

Post autor: Stan »

Krasnoludzkie golemy. Widziałem na masterze w Swidniku u kogoś ale szału chyba nie robiły.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Szykuję się do master w Łodzi i mam problem. Będę grał armią na 1000 pkt. Zasady dla warbandy i tu rodzi się pytanie czy mogę wystawić działo i organy czy tylko jedno z nich?? Jest niby ograniczenie 0-2 czyli dla warband 1 ale nie wiem czy dotyczy wszystkich trzech maszyn które są tam wymienione czy każdej z osobna.
i druga sprawa, Mistrz inżynier może rozdawać te specjalne zdolności oddziałom do 6" od niego czy jeśli zwiększy szanse na trafienie oddziałowi do którego się przyłączył to sam też będzie miał +1 do trafienia??
dzięki za pomoc :lol2:

Awatar użytkownika
Vitnar
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Vitnar »

kanti pisze:Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Szykuję się do master w Łodzi i mam problem. Będę grał armią na 1000 pkt. Zasady dla warbandy i tu rodzi się pytanie czy mogę wystawić działo i organy czy tylko jedno z nich?? Jest niby ograniczenie 0-2 czyli dla warband 1 ale nie wiem czy dotyczy wszystkich trzech maszyn które są tam wymienione czy każdej z osobna.
i druga sprawa, Mistrz inżynier może rozdawać te specjalne zdolności oddziałom do 6" od niego czy jeśli zwiększy szanse na trafienie oddziałowi do którego się przyłączył to sam też będzie miał +1 do trafienia??
dzięki za pomoc :lol2:

1. Hmm faktycznie jest to w podręczniku napisane nieco dziwnie. Moim zdaniem 1 rzecz, organy ALBO działo. para organ na 1000 punktów to byłaby jatka.

2. Master Eng daje bonus unitowi, więc skoro sam staje się częścią unitu, powiedziałbym że dostaje +1, ale szkoda że to nie znalazło się w FAQ zaimplementowanym w 1.2

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak masz cannon 0-2 i organy 0-2 to na małe punkty masz cannon 0-1 i organy 0-1
Maszyny są 0-3 czyli na małe będzie 0-2
Możesz mieć cannon i organy ale żadnego powtórzenia

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Stan pisze:Jak masz cannon 0-2 i organy 0-2 to na małe punkty masz cannon 0-1 i organy 0-1
Maszyny są 0-3 czyli na małe będzie 0-2
Możesz mieć cannon i organy ale żadnego powtórzenia
Gdzie jest napisane że maszyny wszystkie mają 0-3 bo nie mogę tego nigdzie w zasadach znaleźć a to dosyć ważna sprawa jeśli liczyć że kowadło jest liczone jako maszyna?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Maszyny są traktowane często jako jeden slot specjala, w którym następnie można wybrać czy jest do cannon, katapulta itp.

Zaś w podręczniku jest napisane że można mieć max 3 takie same specjale (warband 2, grand armies więcej)
Obrazek

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

No to wszystko jasne wielkie dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

1.Ironbreakers jak na nich szarżuję mają 4+ czy 5+ warda ?
2.Cannony nadal mają d3+1 a na lataczy d3+2 ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

ad 1. Mają zawsze warda na 5+ od shield walla, niezależnie czy to oni szarżują, czy są szarżowani.
ad 2. Nadal multiple d3+1 oraz dodatkowy wound na lataczy.
Obrazek

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

czy zabójcy wypłacają atak gdy zginą w wyniku deptania, bo w zasadach jest napisane że nie oddają jeśli padną od trafień z uderzenia o deptaniu nic nie piszą.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

kanti pisze:czy zabójcy wypłacają atak gdy zginą w wyniku deptania, bo w zasadach jest napisane że nie oddają jeśli padną od trafień z uderzenia o deptaniu nic nie piszą.

tak, oddają

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Czy ktoś wie,co to jest Grudge Buster (fluffowo) i jaki model do tego by pasował? A także czy to sensowny punkt w rozpisce i jaką rolę miałby odgrywać?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Fluff właściwie nie istnieje, więc jest taki jaki wymyślisz.
Ja buduje platformę Latająca, ale po najmniejszej linii oporu - traktując grudge busters jako taki wielki gyro z opcją walki wręcz - zmienić podstawkę gyrobombera na większą, zamiast bomb podwieszane topory na łańcuchach, i gotowe. Przy odrobinie wysiłku można sekcje bomb zrobić na magnes wymienną z toporami.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Bomby zrzucane z każdego wariantu helikopterowego muszą jeszcze rzucać na trafienie czy już tylko na zranienie?
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Fubuki pisze:Bomby zrzucane z każdego wariantu helikopterowego muszą jeszcze rzucać na trafienie czy już tylko na zranienie?
Autohity.
Obrazek

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Powiedzcie mi proszę czy Grudge Buster za 370 to dwa modele czy jeden?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jeden

Gringo
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gringo »

Dżizus krajst

Ponad 3 lata cisza na podforum - zaczyna to wyglądać jak niesprzątany latami strych ;)

Dwarficka brać - mam do Was wielką prośbę.

Jestem po kilkuletniej przerwie w graniu. Czy moglibyście co nieco mi podpowiedzieć?

Widzę, ze w IX edycji nastąpiła duża rewolucja w rozpiskach i nazewnictwie. Nawet jak czytałem podręcznik do nowych dwarfów to z niektórych rzeczy śmiać mi się chciało - na przykład runy z przerzutem na trafienie i zranienie - nie miałem zaciesza pod tytułem "ale power dla dwarfów" tylko raczej - coraz głupsze zasady - chyba co druga armia może robić przerzuty na trafienie i zranienie.

Ale przejde do konkretów - mam w chacie następujące figurki:

lord na tarczy
kowadło
2 tanów
bsb
2 inzynierów
20 warriorów z GW
20 warriorów z hw/sh
20 longbeards z hw/sh
20 hamców
18 slayersów
20 thundów
10 kuszoli
2 katasie
2 organki
2 balisty
2 cannony
2 zyrosy

Da się z tego coś sklecić grywalnego na małe punkty 2400 albo duże punkty 4500?

Awatar użytkownika
Olek84
Mudżahedin
Posty: 247

Post autor: Olek84 »

Można :) spróbuj w AB poskładać coś z tego co masz a potem w razie czego coś dojupić można :)

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Dużo z tego wyjdzie fajnych złożeń. Tylko nie nastawiaj się na wygraną xD krasnale są niechcianymi dziećmi 9 i chyba nie zmieni się to dopóki nie wyjdzie rework booka.

Co do rozpiski to ile piekarzy tyle rodzajów chleba. Ja gram na naporze więc chętnie bym wsadził króla na tarczy w zwykłych warriorow z tarczami i dał mu bsb z hold stonem do pomocy. Oddział seekerow i hamaków. Dwa żyrki czy nawet bombery do odginania. I dwie katapy gdzieś tam z tyłu żeby straszyły wrogów.
Początek nowej Ery

ODPOWIEDZ