Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Post autor: Ziemko »

Wiesz Shady - Tomash by chetnie komus odpowiedzialnemu forum za darmo oddal, tylko musialby komus co sie zna na php. Ja ogarniam forum z punktu widzenia uprawnien i funkcji natomiast nie z poziomu technicznego.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=52458

Proszę bardzo. Była dyskusja na ten temat na LL, ale nic z niej nie wynikło.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Głównie nam potrzebny jest właśnie ktoś kto będzie się zajmował technicznymi sprawami, obliczył koszt modernizacji forum(nowy silnik itd.) oraz koszt rocznego utrzymania domeny, serweru. Przy znajomości budżetu można określić i ustawić cel dotacji czyt. utrzymania forum. Dodatkowo facebook można byłoby rozruszać, pojawiają się nowe osoby grające, wstawiać posty o datach kolejnych turniejów oraz fotorelacje z nich. Nie piszę nic złośliwie ale po prostu szkoda tego forum na którym większość się wychowała
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Forum T9A jest na świetnym silniku, niesamowicie funkcjonalne. Pewnie można tylko pomarzyć o takim :)

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

a gdyby tak dogadać się z t9a o zwiększonym ruchu i zrobić aliasa przekierowującego
http://forum.wfb-pol.org -> http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... 57-poland/
odpada administrowanie od strony technicznej no ale to by dobiło wfb pol :cry:

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Przeniesienie się na forum 9th Age rzeczywiście rozwiązało by problem administracji. Zostaje tylko kwestia tego jak duży mamy sentyment do BP ;)

Co do silnika, z którego korzysta 9th Age to nie dość, że jest to płatny silnik (trzeba by zrobić zrzutkę albo znaleźć sponsora) to pewnie przeniesienie się na całkowicie inny silnik wiązało by się ze sporą ilością pracy. No i tu znowu pojawia się problem kto mógłby to robić ;)

Jak pisałem na LL mogę pomóc w jakichś bieżących zadaniach i poprawkach tylko bym musiał odpowiednie dostępy dostać.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ja moge pomóc w administrowaniu takze poza tym koszt zewnetraznej ogarnietej osoby rocznie do dogladania to nie jest imo jakis duzy

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Albo_Albo pisze:ja moge pomóc w administrowaniu takze poza tym koszt zewnetraznej ogarnietej osoby rocznie do dogladania to nie jest imo jakis duzy
Brakuje kogoś kto byłby wstanie podliczyć tak naprawdę koszta wszystkiego, nowy silnik, ktoś kto by zaglądał na forum, przeniesienie itd. Wtedy można byłoby myśleć
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Chciałbym zgłosić skargę na użytkownika święta barbara za obelżywne komentarze dotyczące poprzedniego DMP. Rok temu bliska osoba z rodziny zmarła w sposób gwałtowny pierwszego dnia DMP i musiałem opuścić turniej informując wcześniej mojego kapitana organizatora i jeszcze dwie inne osoby. Mam nadzieje że zostanie to rozwiązane bo już mam dosyć dziwnych komentarzy na mój temat.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Poproszę link.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Skasowalem całość- ogólnie Barbara przeprosił bo nie wiedział co było powodem a nie było sensu zaśmiecać tematu. Wyszło niefortunnie ale nie było złych intencji.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Sorry as - nie wiedziałem o sytuacji rodzinnej, dzięki za interwencję Laik.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Od jakiejś minuty mamy działającego SSL-a czyli szyfrowanie ruchu forumowego. Od teraz kanonicznym, pełnym adresem nie jest http://forum.wfb-pol.org tylko https://forum.wfb-pol.org -- zmiana jednej literki a jednak sporo zmienia w bezpieczeństwie korzystania z forum.

Może to oznaczać konieczność ponownego zalogowania się na forum, to normalne.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Witam wszystkich :) Chciałbym tylko prosić o informację kto posiada tutaj na tyle mocy wykonawczej, żeby mieć możliwość zmiany jednego z naszych moderatorów na forum klubowym? Dulltran ze Sweet Reformu już od dawna niestety nie gra w naszą wspaniałą grę i chciałbym zastąpić go Kangurem :) Pisałem na priv do Szamana i Ziemka, pierwszy niestety nie jest w stanie mi pomóc, a drugi ignoruje moje wiadomości :/
Dziękuje za pomoc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zmieniacie tych modów co 5 minut, nie możecie zrobić kogoś kto będzie na stałe ? Niestety jesteś skazany na mnie, bo tu nikt inny Ci nie pomoże. Zaraz zmienię.

P.S. Szczegolnie nie rozumiem potrzeby drugiego moda, skoro sam nie jestes, tyle macie postow do moderacji tam ?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Przecież od ponad roku ten sam mod jest :) Jeżeli ci tak bardzo przeszkadza to możesz zostawić tylko mnie jako moda, ale co 2 głowy to nie 1 :) Dzięki!
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zrobilem, choc naprawde nie widze sensu 2 modow i liderow grupy przy 11 osobowej grupie :D

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ziemko pisze:Zrobilem, choc naprawde nie widze sensu 2 modow i liderow grupy przy 11 osobowej grupie :D
Silne indywidualności :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ziemko pisze:Zrobilem, choc naprawde nie widze sensu 2 modow i liderow grupy przy 11 osobowej grupie :D
Pomyśl o tym bardziej jak o liderze i zastępcy - to już ma większy sens :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Slayer Zabójców pisze:
Ziemko pisze:Zrobilem, choc naprawde nie widze sensu 2 modow i liderow grupy przy 11 osobowej grupie :D
Pomyśl o tym bardziej jak o liderze i zastępcy - to już ma większy sens :D
Juz sie nie tlumacz, jeszcze skarbnika, skryby i podczaszego Wam trzeba dorobic.

ODPOWIEDZ