9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Marek_W »

Zakładam, że chodzi Ci o taki stan: Jednostki A i B są w styku (walczą) z jednostką X. Jednostka A bijąc po inicjatywie usuwa wszystkie modele z jednostki X, a jednostka B nie zdąży uderzyć.

W tej sytuacji (jako że obie jednostki A i B były Engaged in Combat) stosujesz zasadę No More Foes (59 str.) i obie jednostki walczyły i mogą zrobić piwot lub reform, a jak szarżowały, to jeszcze overrun.

Edit:

Opisałem chyba nie tą sytuację, co trzeba, ale zasada No More Foes chyba się stosuje również do tej sytuacji, którą opisałeś :)
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

No nie taka sytuacja ale dzięki :wink: Chyba No more Foes mówi że jest wtedy reform

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Doczytałęm.

Dust to Dust
At the end of any phase in which the Hierophant is removed as a casualty, every unit in the army with one or more models with Dust to Dust must pass a Leadership Test or suffer a number of wounds equal to the amount by which the test was failed with no saves of any kind allowed. (...)

Nie wiem, czy sytuacja którą opisujesz ma prawo się zdarzyć, bo jeżeli sypanie jest na koniec danej fazy, czyli całej fazy walki w Twoim przykładzie (a nie na koniec danego combatu, w którym ginie hierofanta), to sypanie ma miejsce dopiero po tym, jak wszystkie combaty rozegrasz, czyli każdy Twój oddział zdąży zaatakować.
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ok. Nie wiedziałem że sypie się na koniec fazy a nie od razu. Ale załóżmy wtedy że comat się rozegrał ale szkielet sypnął się dopiero na koniec fazy z braku hierofanty - rozumiem że nadal mogę się zreformować/obrócić?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Da.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dancaarkiiel pisze:Da.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

No ja rozumiem że Jest to sytuacja Dropping out of combat i w konsekwencji No more Foes

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

czołem,
Mam pytanie o combat reforma. Zastanawia mnie ten wyboldowany zapis:
When a unit performs a Combat Reform, remove the unit from the Battlefield, and then place it back on the
Battlefield in a legal formation, in base contact with the enemy unit(s) it was fighting before, and in the enemy’s same facing.
Czy to oznacza, że jak dostanę np szarże na bok, to po combat reformie nie mogę ustawić się do przeciwnika przodem, czy tylko tyle, że muszę się ustawić do tej krawędzi przeciwnika, do której byłem ustawiony inicjalnie?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

do tej krawedzi przeciwnika, co na poczatku.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

tu chodzi o facing wroga nie twój, bez tego zapisu mógłbyś sobie przeskoczyć z przodu wroga na jego bok a w kolejnej turze na jego tył (w Combat Reform nie ma zachowania środka oddziału przed i po reformie więc musieli jakoś inaczej to zapisać)

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Czy BSB może łączyć magiczne sztandary z magicznymi itemami? W sensie czy mogę np. wziąć na BSB Hardened Shield i War Standard?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Tak, możesz brać Magiczny Sztandar + Itemki w swoim limicie punktowym dla postaci albo sam magiczny sztandar bez limitu.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, jak daleko mogę stać 5 spectral hunterami z zasadą reaper, żeby jeszcze sięgnąć unit przeciwnika? Czy jest to 20 cali? Czyli są w jednej rance, przeciwnik jest 20 cali ode mnie, podjeżdzam 16, po czym robię reformę i są w 5 rankach (czyli stykają się z przeciwnikiem), wirtualnie reformię kilka razy, tak żeby każdy dotknął oddział przeciwnika, po czym reformię znowu tak, że są w jednej rance?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Twój ruch-1 jeśli chcesz stanąć przed nim, Twój ruch+X jeśli chcesz stanąć za nim.

P.S. Nie ma potrzeby być takim gniewnym lewym. :^)
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Masz rację, ale rozmowa z debilami niezmiennie doprowadza mnie do szału.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Odreagowujesz szał wyzywając ich na pw?
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mam pytanie, czy jak mam rydwan ktory ma shooting weapon, i oprocz tego zaloganci maja inny shooting weapon to czy moge strzelic z obu broni? Chodzi np o hunting chariot u DE, gdzie jest strzal boltem a zaloga ma kusze w ekwipunku...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jeden załogant obsługuje harpoon, drugi może strzelić z kuszy.

Ewentualnie jednym i drugim możesz strzelić z kusz jako S&S. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Magnus pisze:Mam pytanie, czy jak mam rydwan ktory ma shooting weapon, i oprocz tego zaloganci maja inny shooting weapon to czy moge strzelic z obu broni? Chodzi np o hunting chariot u DE, gdzie jest strzal boltem a zaloga ma kusze w ekwipunku...
Możesz użyć tylko jednego rodzaju broni strzeleckiej w danej fazie, czyli albo strzelasz boltem albo kuszami.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

każdy model parts figurki który ma BS może strzelić z jednego typu broni (czyli może strzelić z dwóch kusz powtarzalnych albo obsłużyć harpoon na rydwanie)
viewtopic.php?p=1481256#p1481256

- czyli Hunting Chariot może strzelić tylko z jednego typu broni (dwie kusze lub harpoon)
- ale np Raptor Chariot z Bohaterem z kuszą mogą strzelić z trzech kusz, 2xobsługant oraz bohater na lepszym BSie, bo to są dwa osobne "model parts" ze swoim BS, wszystko w jeden cel

Zablokowany