T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Albo_Albo »

Kosa pisze:
hypnotic pisze:No tak to rozumiem ,ale wg zapisu demony mają dwie sprzeczne zasady ,jedna że zawsze zdają breaka ,a druga że sie sypią jak nie zdadzą. Chyba to źle opisali.
Będziesz grał? :>
jak sie okaze ze demony nie traca HP to kazdy bedzie nimi grac 8)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Albo_Albo pisze:
Kosa pisze:
hypnotic pisze:No tak to rozumiem ,ale wg zapisu demony mają dwie sprzeczne zasady ,jedna że zawsze zdają breaka ,a druga że sie sypią jak nie zdadzą. Chyba to źle opisali.
Będziesz grał? :>
jak sie okaze ze demony nie traca HP to kazdy bedzie nimi grac 8)
Teraz wychodzi 9 edycja Warhammera by GW z takim bublem i przez 2 lata Demony są po prostu unbreakable :roll:
Warhammer Daemonic Battles!
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

GW też miało swojego FAQa :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

JarekK pisze:GW też miało swojego FAQa :lol2:
Fakt, jeżeli ktoś się tam obudził i w przerwie w liczeniu kasy przeczytał chociaż jeden z tysiąca e-mailów to może umieściliby w FAQ informację, żeby ignorować zapisek X na stronie Y i wstawić tam po prostu zasadę unbreakable :P

Tak w ogóle nie wiem czy ktoś zauważył, ale zasada Veteran Standard zniknęła z rulebooka - teraz każdy unit który mógł wziąć opcję veteranki może wziąć banner do 50 punktów :)
W skrócie - można mieć kilka corowych jednostek z magicznym sztandarem! Yay.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Dodali ścieżki magii.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

można poprosić linka?
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Denerwuje mnie to dzielenie tych podręczników, w efekcie to blisko tydzień mniej grania...
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Według mnie to nie jest takie głupie - masz czas żeby na spokojnie poznać podręcznik główny i nauczyć się zasad - gdyby wydali wszystko jednego dnia to połowa osób zaczęłaby grać nie zauważając połowy zmian :)
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dziedzic pisze:Denerwuje mnie to dzielenie tych podręczników, w efekcie to blisko tydzień mniej grania...
Każdy negatywny komentarz z Twojej strony utwierdza mnie w przekonaniu, że ekipa T9A obrała właściwą ścieżkę.

ChomikZKF
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: ChomikZKF »

Czy mi sie zdaje czy zrobiono blad w rulebooku. W opisie zasady Skirmishers przypominają że wheel podczas szarzy nie moze przekroczyc 90 stopni. Ale w opisie szarzy ten zapis jest juz skasowany, i nie ma limitu na kąt o który możesz wheel'owac;)

Tak pytam bo to musieli po prostu zapomnieć usunąc z zasady skirmishers ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie ma bledu. Wystarczy dokladnie doczytac zasady. W opisie szarzy jest dosc jasno napisane, ze mozna zrobic jeden wheel w szarzy

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Niestety nie ma tak kolorowo i nie można zaszarżować skirmishem do tyłu :)
Obrazek

ChomikZKF
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: ChomikZKF »

@Shino, nie zrozumiales o co pytalem. Nie pytam o ilosc wheele'ow a o kąt o jaki mozesz zrobić wheela.

@Slayer, czyli chcesz mi powiedziec ze normalny unit szarzujac moze zrobic np. wheel o 135 stopni (bo wg rulebooka moze, nic mu nie zabrania), ale skirmisherom celowo tego zabronili by nie szarzowali do tylu. Dobrze rozumiem ?

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Możesz w szarży zrobić jednego wheela.
W czasie advance czy march możesz zrobić tych wheeli więcej.
Jeden Wheel jest jasno opisany, że może być do 90 stopni. Więc nie da się 135 stopni i źle rozumiesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Tak jak pisze ślivek. Obecnie wheele liczymy "po prostej" (jak prawie wszyscy prawie dotąd to robili), a nie po obwodzie okręgu.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ślivek szybszy, ale tak jak on to wyjaśnił zasada wheel jest jasna i klarowna - wheel to skręt jednostki do 90 stopni w jedną lub drugą stronę :) Przy skirmisherach pewnie to zachowano z tego powodu, aby oczywistym było, że skirmish nie może zaszarżować do tyłu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy ja źle rozczytuję, czy mocno zmieniła się zasada broni magicznej - a raczej "umagicznienia" zwykłej broni?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

DarekH pisze:Czy ja źle rozczytuję, czy mocno zmieniła się zasada broni magicznej - a raczej "umagicznienia" zwykłej broni?
Może wyjaśnij o co ci dokładnie chodzi, ale tak - mocno zmieniła się zasada magicznego oręża oraz pancerza :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Slayer Zabójców pisze:Niestety nie ma tak kolorowo i nie można zaszarżować skirmishem do tyłu :)
Na początku testów można było szarżować na plecy. xD
Obrazek

ODPOWIEDZ