Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Huss »

:wink: To dobrze Odoamar, już się bałem.

A co sądzicie o rozpie? Co byście zmienili?

ChomikZKF
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: ChomikZKF »

Przemku, aktualnie sam klece coś podobnego ale sie niezdecydowalem co do detali (oprócz tego że Khana zlozyles tak samo:P). Zasadniczo na razie za mało grałem Aurochiem w wersji beta by go skreslic, zalety natomiast takie że mając nowe zasady frenzy to jest to i lepsze i gorsze. Przy pyro masz szanse wszystkie gowniane odginaczki pozabijac i wymusic na rywalu nieoptymalne odginanie - lub zadne. Takie wymuszanie frenzy na 14 cali przez "cenny" oddzial nie zawsze ma sens (raczej na ogol nie ma, chyba ze masz gwarancje ze te szarze ustoisz i posiekasz).

Co do reszty to jest ok, sam mam watpliwosci czy chce miec scrapatulte czy nie, czy chce mie trapperow czy nie. Ale Twoja lista wyglada bardzo sensownie ;)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

ChomikZKF pisze:Przemku, aktualnie sam klece coś podobnego ale sie niezdecydowalem co do detali (oprócz tego że Khana zlozyles tak samo:P). Zasadniczo na razie za mało grałem Aurochiem w wersji beta by go skreslic, zalety natomiast takie że mając nowe zasady frenzy to jest to i lepsze i gorsze. Przy pyro masz szanse wszystkie gowniane odginaczki pozabijac i wymusic na rywalu nieoptymalne odginanie - lub zadne. Takie wymuszanie frenzy na 14 cali przez "cenny" oddzial nie zawsze ma sens (raczej na ogol nie ma, chyba ze masz gwarancje ze te szarze ustoisz i posiekasz).

Co do reszty to jest ok, sam mam watpliwosci czy chce miec scrapatulte czy nie, czy chce mie trapperow czy nie. Ale Twoja lista wyglada bardzo sensownie ;)
A dziękuję :)

Traperzy są fajni, to tania odginaczka, a jeszcze te pułapki mogą srogo poharatać - a w każdym razie nie każdy zdecyduje się zaryzykować.

Teraz jak Khan leci do pierwszego szeregu to nie wystarczy dwurak i goła klata ;p

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Goła klata? Najpierw i tak idzie brzuch :D Nie wiem, mi się te klocki bruiserów 8+ nie sprawdzają... Mówię o grze na szamaniźmie. Bo zważywszy na ilość ataków, to tylko 4 ataki więcej będzie miała analogiczna jednostka trybsonów. Tylko teoretycznie na papierku tryby są tańsze, szybsze (jakotako), mają of4 z pw (o ile dobrze pamiętam) a jak coś jest tańsze w tym booku, tym lepiej. Wliczając hereditarkę czy aweken the beast, biją albo z podobną siłą albo mają identyczną przeżywalność, dlatego nie wiem. Co do aurocha, czy serio gra się ciężej bez hellfista na dwóch? Czy ja wiem... Mamy cult leader na bsb a na testy frienzy krowa ma 10 liderki chyba, nie? 2 defensa aż takiej różnicy nie robi, krowa i tak nie miała ganiać slejwów albo zombie, żeby była jakaś różnica w trafianiu. Piechta i tak trafia na 3+ (warriorsi, imperial guard, czy inna pół-elita). Dwie krowy z impaktami spokojnie rozbroją 30 great weponów, czy to iron orcs czy kings guard. Według mnie jest jaka była, nadal ma pod górkę z tym z czym miała...
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A graliscie już na Scrapach? - bo jako rydwan wygląda bardzo spoko, jak stary Cannon, a strzelanie złomem pozwala zmiekczyc duże kloce piechoty, w których możemy utknac - imo.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

sorinmarkov pisze:Co do aurocha, czy serio gra się ciężej bez hellfista na dwóch? Czy ja wiem... Mamy cult leader na bsb a na testy frienzy krowa ma 10 liderki chyba, nie? 2 defensa aż takiej różnicy nie robi, krowa i tak nie miała ganiać slejwów albo zombie, żeby była jakaś różnica w trafianiu. Piechta i tak trafia na 3+ (warriorsi, imperial guard, czy inna pół-elita). Dwie krowy z impaktami spokojnie rozbroją 30 great weponów, czy to iron orcs czy kings guard. Według mnie jest jaka była, nadal ma pod górkę z tym z czym miała...
Na Frenzy, powstrzymanie się przed pogonią i większość pozostałych testów ma Dis -2, czyli 6. Dis 10 ma na Panikę wyłącznie, Dis8 na brejki.
Różnica jest taka, że wiele rzeczy które trafiały go na 4+ trafiają na 3+, a dodatkowo wiele rzeczy trafia go na 2+ co wcześniej nie miało miejsca bez Lightning Reflexes. Ogólnie jak go już puścisz poza zasięg BSB to można o nim zapomnieć ;p

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Akurat by trafiać go na 2+ przeciwnik musi mieć 6WS
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Albo 5 i dwie klamki. No w każdym razie jest go na pewno łatwiej trafić niż z 1.3.
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Czyli herosi plus swordmasters :D A akurat ich bym się bardzo nie bał szarżować krową. O małych 15 nie wspominam, bo to siano. A trzydziestu kosztuje dużo a jakoś i tak trzeba ich liczbę zmniejszyć.. chyba, że klopa i sporo zranień
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Swordmastersi i tak trafiają wszystko na 2+ :)
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Eee, Great Khana na 3+ :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

A jak Ci Debelial poszlo w Krk?? Aurochy daly rade??
Glownie napieprzales piro czy brales komete?

A wogole to co sie stanie jak wezmiemy do rospy Fire Blessing i dzieki Esencji zmienimy lore inny??

Traperzy sie sprawdzali? Wydaje mi sie, ze sa super odginaczka/przeszkadzajka. A do tego jeszcze jakies rany potrafia z pulapek nawbijac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wygląda to tak że możesz sobie kupić fire blessing jak masz np pyro+traumę z essencją. Tylko że jak bierzesz traumę to fire blessing przestaje działać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Powoli zmierzam ku ogrom na Wildheart'cie - co byście zmienili? Uwagi mile widziane.

Mammoth Hunter 410 pts
General, Wildheart, Inate Defence, Death Cheater, iron fist, Heart Reaper, hs

Mammoth Hunter 485 pts
Bsb, Cult Leader, Tusker, iron fist, Basalt Infusion, Auroch Charm,

Mammoth Hunter 415 pts
Trolleater, Wrestler's Belt, Dragon staff, Innate Defence, hs, pw, scout

Shaman 480 pts
Master, Path of Pyromancy (H, 1, 3, 4), Gut Roarer

S:1790 pts

Core:
8 Tribesman 525 pts (Shaman)
pw, m, st + Stalker's Banner
2 x 3 Tribesman 380
If
S: 905 pts

Other:
3 Tusker Cavalry 572 pts
m, st + Banner of Speed, gw

Giant 310 pts
gw

2 x 2 Yeti 350 pts

2 x 5 Scrapling Trappers 160 pts

Frost Mammoth 410 pts
crossbow x 2

S:1802 pts
4497/4500

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

dwuraki zamiast fistingów i aurocha zamiast mammota bo i tak atakujesz ostatni

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Czarów nie wybierasz na poziomie rozpiski
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Opracowalem sobie rozpiske w notatniku z myślą o domówce przeciw O&G, stąd konkretne czary. Następnie skopiowalem ja tutaj.
A jakieś inne uwagi? Sugestie?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zielony pisze:A jak Ci Debelial poszlo w Krk?? Aurochy daly rade??
Glownie napieprzales piro czy brales komete?

A wogole to co sie stanie jak wezmiemy do rospy Fire Blessing i dzieki Esencji zmienimy lore inny??

Traperzy sie sprawdzali? Wydaje mi sie, ze sa super odginaczka/przeszkadzajka. A do tego jeszcze jakies rany potrafia z pulapek nawbijac.
Miałem tak:
Szaman master z thaumaturgią, lightning vambraces, binding scrollem i gut roarer
BSB z gw, pistoletami, Lygur's Tongue, Mammoth Hide, Trolleater
Hunter z dzidą, Wrestlers Belt, Talisman of the Void

5 tribesmen z dyscypliną i muzykiem
8 tribesmen z fistami, FCG, strider
3 bruisers

kotek
Scratapulta
2x działko
2x auroch

Wywaliłem esencję, doszedłem do wniosku że fire nie daje już rady, za to binding scroll jest potrzebny w miejsce esencji

Aurochy są słabsze głównie przez brak Hellfista, ale można na nich jakoś tam grać.
Jednak nie są bezpiecznym wyborem, praktycznie zawsze oddają punkty, są magnesem na cały ostrzał. Nie zawsze dadzą radę się spłacić, ale przeciwnik na pewno mocno się ich obawia, co daje pewną kontrolę nad stołem.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Grywalna ta thaumaturgia jest "natenczas"? Bo nie wydaje mi się gięta... Jedna kometa a dalej?
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Grywalna wg mnie. Nie taka jak Kosmologia, ale daje radę.
Kometę nie zawsze brałem, ale oczywiście jest dobra na wiele paringów.
Snajperka jest bardzo dobra, mało kto zaryzykuje wpuszczenie jej w herosa.
Zakaz BSB lub generała? bardzo dobry czar
-1 sily lub wytrzymałości u wroga? bardzo dobry
pocisk D6S6? jest ok, przeważnie wchodzi bo raczej to innych czarów się boją :)
Jak nie potrzeba snajperki (choć to raczej rzadkość) to zionięcie też jest dobre, zwłaszcza na różne elfy :)

ODPOWIEDZ