9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: 9th Age - WDG ogólnie

Post autor: Ciara »

Ale bym pograł na taką rozpiskę, byłaby beka. Robisz typowi kebaba z całej armii w 2/3 turze. xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Serio ? I mam 1-3 scoringi, w tym unit za 2500 pkt z mv5 ? W grze w której bardziej niż kiedykolwiek chodzi o scenariusz ? Zastanów się? Limit chosenów do 10/unit jest śmieszny jak dla mnie ?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, o 22:26 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ciara pisze:Ale bym pograł na taką rozpiskę, byłaby beka. Robisz typowi kebaba z całej armii w 2/3 turze. xD
i się odbijasz, bo koleś zdaje LD na 3 kosteczkach i ma steadfasta.
Artur pisze:Serio ? I ma 1-3 scoringi, w tym unit za 2500 pkt z mv5 ? W grze w której bardziej niż kiedykolwiek chodzi o scenariusz ? Zastanów się? Limit chosenów do 10/unit jest śmieszny jak dla mnie ?
no właśnie nie, bo na drużynówce, taka armia jest idealnym blokerem. Kiedyś ktoś kminił wystawienie armii demonów z klockiem horrorów, który chował się do warpa i na stole zostawała tylko wrona i uciekała kulając czary. Taka rozpa jest po prostu głupia.

Choseni mają po 2 hp, czyli 10 takich to jest 20hp. Ten oddział nie jest świetny, ale nie dlatego, że ma capa na modele, a dlatego, że jest za wolny.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ale ty Jarek głupoty opowiadasz to się nie da tego czytać #-o
Taka rozpiska na starcie przegrywa bitwę 13-7 a w większej ilości przypadków do 0.
I nie nie ma steadfasta jak z boku zaparkuje coś co ma szeregi. Chyba nie muszę ci tłumaczyć że to nie jest trudne kiedy na stole ma się jeden jedyny klocek który na dodatek jest wolny jak żółw :roll: a kostek na LD może mieć nawet 10 na -1 i tak nie zda liderki :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Ejj, nie odchodźmy od tematu: "woch jest słaby" :mrgreen:
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@Eltharion, ale ty jesteś bolem. Wyobraź sobie trójkąt prostokątny, gdzie przyprostokątne są krawędziami stołu a przeciwprostokątna jest moim klockiem. Życzę powodzenia w szarżowaniu z boku, żeby mi zdjąć steadfast #-o

Woch jest słaby, kiedy buffy?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czyli chcesz mi powiedzieć że stoisz w rogu przez całą grę i zbierasz tylko na ryj strzelanie i magie i tak przez 6 tur żeby nie dostać niczego na bok i tył ? :lol2: I to jest tak super przegięte? Ucz mnie grac w tą grę =D>
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jako bloker na drużynówkę? Tak. Generalnie, mogę sobie do tego klocka wsadzić ze 2 magów, czy jakieś inne pierdoły, żebym tylko nie stał i nie zgarniał strzelania. Master i mały z alchiemią brzmi spoko, do tego lord morderca i BSB reszta to same warriory.

Słyszałem, że ciężko się zabija masę woundów z savem 1+, co jeszcze boostuje mi pocisk z magii.

Nvm, czym jedziecie do Krakowa?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

A nie słaby ? W teori potężni wojownicy, doświadczeni weterani setek bitew, królowie walki w zwarciu ... a w praktyce od początku 9ed prawie ciągle czuje się słaby na tle innych armii ... i te granie na pseudo hybrdach - cyckowęże, masa marderów, latajace chimery itp ... gdzie jest siła w tych gościach w pełnych płytówach ? Podchodzę 20 warriorami do kloca sczurów i nagle 2 bohaterów z magicznymi kosami wypłaca mi astronomiczna ilość hitów a jak uda mi się combat wygrać to przecież steedfast .... problem mamy taki ze ta edycja nie promuje cc z mała ilością modeli bez względu jak są "niby" elitarni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

po przemieleniu WoChu x razy od wyjścia 2.0, stwierdzam, że WoDG są za drodzy.
da się pocisnąć, zrobić kombo, straszyć mega lorderm, ale MAŁO nas taktycznie na stole. I nie piszcie proszę, że Woch, to elitarna armia, ja mam na myśli rozgrywkę w pryzmacie różnych deploymentów + skali ważności scoringów, innych armii.

Żeby w rospie:
- mieć pięść / pięści,
- dobrego bossa,
- grać też magią i nie oddawać kolejnej tury rozgrywki (jak strzelanie),
- grać scoringi,
- itd.

to brakuje mi około 200 - 230 pkt per rospa w zależności od konfiguracji, powiedzmy do 5% w skali bitew na 4500 pkt.
+ po co są twory: wreched beast, forsaken one, teleport, głęboko liczę na korekty, bo to się nie klei.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dobrze gada, miodu mu polać
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

yedee
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Ktoś z obecnych (poza Janusem, który relację wrzucił na t9a) grał WDG w Zielonkach? Jakie przemyślenia?

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

A możesz relację Janusa wrzucić ? :)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Hej,
Na forum wre, zatem wyciągam ogórkowe tematy :)

1. Z listy naszych OP artefaktów:

Lord of the Damned 50 pts
Sorcerer only (!?)
Units with Irredeemable within 12″(!?) of the bearer
may reroll the distance they move in the Movement
Phase with Random Movement

Zakładam, że marcowa korekta booka naprawi wszystkie wretched beasty i inne randomowe gnioty i oddziały te będą grywalne w mnie lub bardziej funowych rospach.
Wówczas powyższy artefakt miałby sens, gdyby 12” powiększyć do 96” i usunąć zapis sorcerer only.

Why not?

2. Z listy naszych potężnych wierzchowców:

Karkadan
Myślicie, że zespół pracujący w pocie czoła nad korektami do naszych mountów bierze pod uwagę:
- wyraźne zejście z kosztem dla Chosen Knightów
Lub
- sv 1+ dla Chosenów
i / lub
- S6 dla siodeł lub jakieś impacty w szarży

Why not?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kaszalot pisze:2. Z listy naszych potężnych wierzchowców:

Karkadan
Myślicie, że zespół pracujący w pocie czoła nad korektami do naszych mountów bierze pod uwagę:
- wyraźne zejście z kosztem dla Chosen Knightów
Lub
- sv 1+ dla Chosenów
i / lub
- S6 dla siodeł lub jakieś impacty w szarży

Why not?
Because byliby za drodzy. Moim zdaniem są dobrze wycenieni obecnie.

Ten artefakt to faktycznie gniot.

yedee
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Ja mam wrażenie, że są nieco za drodzy. Grają właściwie z braku lepszych alternatyw. Zamiast buffowania oddziału czy samych karakanów wolałbym obniżkę punktową (no i grywalne marki poza cooldbloodem...).

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

yedee pisze:Ja mam wrażenie, że są nieco za drodzy. Grają właściwie z braku lepszych alternatyw.
Jeśli armia externally jest ok (a wszystko na to wskazuje, bo sporo WDG na turniejach i dobre wyniki) i dużo jest crusherów w rozpach, to nie liczyłbym na potanienie ich, a raczej na potanienie alternatyw, żeby były atrakcyjniejsze dla graczy.

yedee
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Sa jakies publicznie dostepne dane na ten temat (wyniki i popularnosc armii)? To co piszesz jest dla mnie zaskoczeniem, bo mam wrazenie ze malo ktory z graczy WDG jest zadowolony z obecnego armybooka.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Zadowolenie to jedno. Granie daną armią to zupełnie inna kwestia.
swieta_barbara pisze:Jeśli armia externally jest ok (a wszystko na to wskazuje, bo sporo WDG na turniejach i dobre wyniki) i dużo jest crusherów w rozpach, to nie liczyłbym na potanienie ich, a raczej na potanienie alternatyw, żeby były atrakcyjniejsze dla graczy.
Takie podejście niestety jest bezsensowne. Nie zakłada ono przypadku, że istnieje grupa graczy (moim zdaniem większość), która w ramach testów i złożenia jakiejkolwiek satysfakcjonującej rozpiski wybiera daną grupę jednostek. Przez co jednostki, które mogą być przecenione, nie zostaną "dostosowane", gdyż są używane przez graczy. W przypadku gdy dany book jest niegrywalny (aka externaly not balanced) i tak będzie istniała grupa jednostek używanych przez graczy, którzy, albo nie mają wyboru i muszą grać daną armią, albo chcą nią grać wynikająca z samego przymusu posiadania jakichkolwiek jednostek w rozpisce. Wybierają oni w takim przypadku daną grupę jednostek, która w ich odczuciu jest najbliżej balansu, co wcale nie oznacza, że jest ona zbalansowana.

Dodatkowo, zakładając, że podany sposób balansowania ma miejsce, najlepszym rozwiązaniem byłoby nie granie daną armią, co spowoduje ulepszenie wszystkich jednostek w booku. Jest to co najmniej dziwny sposób na "balans". :(
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ