9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: 9 Age

Post autor: Ciara »

Jak leśnym poszło w Krakowie? Hail shot się sprawdzał? Jak wrażenia co do naszych klamek? :^)
Obrazek

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

Zagralem po dlugiej przerwie od grania, wychodzil brak ogrania ale poszlo nie najgorzej. Rozpiske trzeba zmienic i wstawiam duze oddzialy strzelajacej kawalerii ( ukłon w strone naszego BestEfla ) :D

Hail shot zabil pare modeli jak pokulalem na 10+ ale jest to jeszcze do przemyslenia. Chyba tylko ja mialem klamke z siłą i zostanie w rozpisce bo sprawdzila sie. Heros za 240 pkt, general z bolcem zadal duzo ran.
Najbardziej zawiodly mnie driady dlatego wypadaja na rzecz konnych łukow.

Jak Twoje wrazenia Ciara? Laik pochwalisz sie raportem? Do zobaczenia w Swidniku :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Driady Cię zawiodły? U mnie są w każdej rozpisce, skirmisz lub scoring. Mocny statline, itp, ward za darmo ^^

W czasie turnieju czułem że miałem za mało strzelania. Fasty w core najbardziej mnie podniecają. No i myślałem o bolcu, chiefa z mr2 zamienić na princa i dorzucić mu bolca, żeby łatwiej zabijać pojedyncze modele, takie były w każdej rozpisce. Ale nie wiem czy nie za drogo to wychodzi.
Obrazek

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

Mialem dwa oddzialy driadek ze scoringiem i byly za malo mobline, wczesniej bylo to najwiesza zaleta a teraz niby cos kontrowaly ale sprowadzalo sie ze uzywalem ich do odginania. Mialem tez czasem wrazenie ze mi przeszkadzaja ale to przez slabą gre. Tak czy inaczej musze miec mobilna rozpe a driadki kuleja. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Fakt. Driady jako drewno w scoringu są okropnie wolne w porównaniu do reszty armii gdzie zwykła piechota z muzykiem już jest szybsza niż one.

Nie mniej fajna jednostka, mocna ale można się obejść.
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

chieftain @200
BSB, Bow

Druid @375
Gen, Cos, Master

5x Heath Rider @200
bow

5x Heath Rider @200
bow

10x Sylvan Archers @270
M

10x Sylvan Archers @270
M

940

10x Sylvan Sentinals @315

3x Kestral Knights @307
shield

3x Kestral Knights @307
shield

21x Forest Rangers @556
M, S, C Flaming

3000
_______________________________

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Spoko rozpa, choć warto doinwestowac na kindred dla bsbka
Dziwny masz koszt fastow
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Żeby zmieścić tego bsb w unseen arrows musiałbym obciąć poisony, a wydaje mi się, że kazdy jest tutaj na wagę złota, bez beki fasty po 190, to mam 20 wolnych pkt to gdzies tam cos upchne, wywale czempiona z rangerow i mam juz 40.
_______________________________

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Hej. Nie wiem czy właściwy temat, ale jednak pozwolę sobie zapytać tu, jako że mam jeszcze armię WE na stare jakieś 3k pkt. Powiem szczerze, że mam ochotę sobie pograć po kilku latach, a grałem na masterach itp. Tylko, że niestety system padł. Wyszło jakieś 4 stronicowe gó...o. Ale, że już jestem stary to mam sentyment do WFB. Nie zanudzając, myślicie, że lepiej sprzedać WE i kupić armię do jakiegoś rozwijającego się systemu, czy Oldhammer rozwija się w dobrym kierunku i ma przyszłość.
P.S. Jest jakaś firma, która pomyślała i zaczęła wydawać figurki pod nazwą Oldhammer?
Pzdr.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Masz 3 drogi:

-Wejść na facebooka, dołączyć do grupy oldhammer PL i spiknąć sie z chłopakami, którzy pykają w stare edycje. Nie wiem czy można tu mówić o jakimś rozwoju, ale są organizowane turnieje (rzadko, bo rzadko, ale są) i zawsze znajdziesz kogoś chętnego do gry.
-Sprzedać figsy i kupić Bolt Action/Blood Bowla/Malifaux/Ogniem i Mieczem (to chyba najpopularniejsze systemy), ale najprężniej rozwija się Age of Sigmar czyli to 4 stronicowe coś. Oczywiście z tą opcją wiąże się fakt wylanych łez za Twoimi Leśniakami i wyrzuty sumienia, bo nic nie jest tak epickie jak stary dobry Battle
-Otworzyć stronę https://www.the-ninth-age.com ściągnąć zasady (które są po polsku) i grać w grę, która przeżywa własnie renesans. Kilkanaście graczy na lokalach, Dziesiątki graczy na masterach, setki na DMP.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Gra to my więc nie dość że żyje to się jeszcze rozwija - w lipcu w Krakowie będziemy mieli największe battlowe DMP od 8 lat i drugie największe w historii...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Hej, chcialbym rozpiczac swoja przygode z 9th age Sylvan Elfami i stąd moje pytanie co zaczac malowac / skladac pod swoja pierwsza rozpiske? Myslalem o takim trzonie 5x5 heath riders, 2x wildriders, 2x10 lucznikow, 1x 10 dryad i 2x10 waywatcheroe nada sie?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Cześć,

Wszystkie te jednostki są grywalne (w sumie to w SE obecnie dosłownie każdy unit jest grywalny) więc na początek może być :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Na 3k do potestowania :)

Treefather Ancient @725
general, wizard master, druidyzm

Chieftain @275
BSB, bow, pathfinder

5x Heath Riders 205
Heat hunters

5x Heath Riders 205
Heat hunters

10x Dryads @186

9x Dryads @168

@764

22x Forest Rangers @592
FCG, Banner of Deception

10x Pathfinders @440

3x Thicket Beasts @200

2996
_______________________________

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

może głupie pytanie , ale długo nie grałęm - jaka jest najbardziej aktualna wersja naszego booka i rulebooka i na jakiej będziemy grać np. na Świdkonie? totalnie zgubiłem wątek tym bardziej że oprócz downloads jest jeszcze jakiś dział Beta a oprócz tego jak chciałem pobrać armybook to mnie przekierowało do the ninth scroll - a to to już w ogóle nie wiem co to jest
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

To czego szukasz jest w dziale beta rules. Rulebook i book leśnych najnowszy jest właśnie tam. Bodajże 0.202 czy coś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Świdkon bedzie na beta rules:
https://www.the-ninth-age.com/index.php?beta-page/
Klikasz podręcznik który Cię interesuje, wybierasz version i ten najwyższy pobierasz.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Jakie złożenie altera wydaje wa się najlepsze?
koszt bazowy 295
Spirit of the Whirlwind
Destiny call
potka siły
buty rangera
Wiadomo kozak z ruchem bazowym 8/marsz 20 6 ataków s5. Save 4+/4+

opcja 2
Spirit of the Whirlwind
curse of the black stag
glyph of Amryl
Talisman of shielding
wersja bardziej combatowa - 6 siły zamiastm i jeden atak więcej, tracimy prętkość i potkę i 1 sava w kombacie

opcja 3
Spirit of the Whirlwind
Shielding bark
glyph of Amryl
potka siły
ataki jak w opcji pierwszej, lepszy save od strzelania, fearless co może być istotne za to flamable ( nie wiem na ile jest to istotne bo dawno nie grałem i nie wiem ile gra ognistych ataków) i zawsze jest potka na wszelki wypadek

opcja 4
Spirit of the Whirlwind
essence of mithril
talisman of shielding
potka
większy armor od wszystkich, ale gorszy ward, co może boleć + potka siły na wszelki wypadek

To wszystkie opcje jakie wymysliłe, macie jakieś swoje których nie zauważyłem?
W naszych armijnych enchantach na zbroję najbardziej boli konieczność wykluczenia elven cloaka, ale cóz
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

poczytaj jak teraz działa potka ;)

co do złożeń - moje ulubione:

ward 5+
+1 do warda
essence of mitril
dwurak z supernatural dexterity

inne
death cheater
hunter's honour
willow ward

to w wersji żeby grać na 2 naraz (bardzo fajną robotę robią)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Zaprojektowany
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Zaprojektowany »

Wymyśliłem dziś coś takiego:

Forest Prince - Shapeshifter @ 435.0 Pts
Light Armour;
Destiny's Call [70.0]
Spirit of the Whirlwind [60.0]

Generał Druid Master @ 465.0 Pts
Sylvan Longbow (3+);
Magical Heirloom [40.0]
Binding Scroll [55.0]

Chieftain BSB - Pathfinder @ 330.0 Pts
Sylvan Longbow (1+);
Binding Scroll [55.0]

Chieftain - Pathfinder @ 225.0 Pts
Sylvan Longbow (1+);

21 Dryads + champ @ 404.0 Pts

13 Sylvan Archers + musican @ 345.0 Pts

8 Dryads + champion @ 188.0 Pts

5 Heath Riders + musican @ 200.0 Pts

2x 5 Wild Huntsmen tarcze @ 325.0 Pts

10 Sylvan Sentinels @ 335.0 Pts

2x 10 Pathfinders @ 440.0 Pts

Total Army Cost: 4497.0

Gienek do dużych driad, bsb tak samo lub do łuków, path hero do pathfinderów.
Zamysł jest taki: strzały ze scoutami na czele zabijają to, czego boją się huntsmeni(maszyny, śmieci, rydwany z uwagi na impakty)
Prince zmieści się wszędzie, jego zadaniem jest straszenie maszyn i słabszych oddziałów z magami, jak trzeba to i pogrozi palcem na flance.
Wildy starają się nie wychylać dopóki nie będzie bezpiecznie od strzałek i pocisków - oni mają być główną siłą.
Driady i Heath Riders odginają i denerwują
Lore Szamanizm bo ma wszystko, czego mi trzeba - +1 s, totemiczną bestię, pocisk, który może poniewierać maszyny oraz za kary do strzelania, którego się jednak boję.

Co myślicie? Zależy mi żeby grać na 2 oddziałach Wildów i 2x strzelajacy skirmish. Zastanawia mnie tylko czy jedna szybka odginaczka to nie za mało - driady to mimo wszystko drewno :)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, o 19:45 przez Zaprojektowany, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ