Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Dziedzic »

bedzie jeszcze jutro jakis hotfix czy te zmiany 201.1 to juz wszystko co mialo nadejsc przed masterem?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Ktoś źle przeczytał, napalił się i sprzedał info że 14 ma być hotfix. Tyle. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Cześć, mam pytanie, czy z random movement dalej można wchodzić do CC? I czy to liczy się jako szarża z wszystkimi bonusami wynikającymi z tego?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak i tak.

W rbku jest wszystko.
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Mam takie pytanie:
Unit A wybija do nogi bądź goni złamany oddział przeciwnika B. W efekcie wchodzi w kontakt z kolejnym wrogim oddziałem C. W momencie rozpoczęcia ruchu oddział A znajdował się w bocznej strefie oddziału C. W momencie kontaktu oddział A styka się z narożnikiem w przedniej strefie oddziału C i nie ma możliwości domknięcia się (może poruszać się tylko w linii prostej ze względu na przeszkody po bokach. Czy w tym momencie oddział C domyka się do szarżującego oddziału A czy też szarża jest niemożliwa?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

C się domyka a jak nie może to niemożliwa

Awatar użytkownika
Sorneu
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki

Post autor: Sorneu »

Chciałem uściślić jedna rzecz. Odział A wybija w szarzy odział B i z overrun'a wpada w Odział C.

Mianowice, wyglądało to mniej/więcej tak:

https://imgur.com/a/CTS1k

Gdzie odział A bretońska lanca i Bretonski Gienek (Obok lancy) kasuje w szarzy odział B (Blodzia) i robi overrun w odział C.

Odział A wpada z overrun'a w odział C i styka ja dwóch kawalerzystów z odziałem gdzie jeden jest na rogu. Rysnek moze tego aż tak dokładnie nie przedstawiać :D

Czy ten overrun jest w bok czy normalnie po linii prostej do przodu gdzie odział A wjeżdża w przód i styka się dwoma modelami? Dodam jeszcze ze przy szarzy odział A widzi flankę oddziału C i szarża byłaby w bok. Tak powinieneś zadać to pytanie Panie @Nargh :D

Na moje jedziesz do przodu z overrun i odział A wpada w odział C od przodu gdzie stykają się jak wyżej napisem dwa model jeden normalnie a jeden na krawędzi z krawędzią.

Prosimy o wyjaśnienie tej sytuacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Ja radze przeczytać strony 54-55 w slim booku dokładnie (ew. jak nie wystarcza to jeszcze tłumaczenie). Przed poruszeniem overrana/pogoni sprawdza się wirtualnie co jest pierwszą przeszkodą na drodze. Jeśli to wrogi oddział to nie ma sytuacji, że jedziesz na wprost i jak wpadasz tak stoisz, ale zostaje zadeklarowana szarża na ten oddział (szarżowany nie może wybrać żadnej reakcji na szarże) i wykonuje się normalny ruch szarży z wheelem, dostawianiem, maksymalizacją i tym wsyztskim, tylko tyle, ze rzut na pogoń/overrun jest automatycznie dystansem szarży. (A i szarża jest wykonywana na tę stronę, z której oddział znajduje się przed ruchem, a nie na tą, z którym by się stykał po ruchu na wprost, tj. jeśli przed ruchem oddział a jest na boku oddziału b, ale sprawdzając wirtualnie ruch do przodu wchodzi w kontakt z przodem oddziału b, to szarża i tak jest na bok.)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Tak jak Bela pisze.
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Dzięki wielkie - kolega mi nie wierzył, że skoro w podręczniku tak pisze, to wszyscy tak grają :]

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Pathmaster
The Wizard may swap any of its Learned Spells for any other Learned Spell in the same Path and/or the Hereditary Spell. This rule overrides the Spell Selection. rules connected to being Wizard Apprentice, Adept or Master.
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak to działa i co to daje? Chodzi o to, że dzięki temu Wizard Apprentice może brać np. czar nr 6?

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Tak. Ale nie przejmuj się tym za bardzo.
Obrazek

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Jeśli zablokowalem swojego generała innym oddziałem tak że po przeciwnika szarży po wheelu, trafia w mój bok podstawki, mimo że znajduje się w strefie przedniej, może być udana?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Jeżeli na początku ruchu był w strefie przedniej to musi się dostawić na przód.
Obrazek

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

W sensie, musi trafić w przód podstawki?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. Na przód podstawki lub w narożnik, i wtedy jedna ze stron robi close the door, o ile jest możliwość, jak nie ma to nie może szarżować.

Najlepiej jakbyś rozrysował sytuację którą masz na myśli.
Obrazek

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

https://imgur.com/a/4Y88p

A) szczurzy generał
B) meduza
C) moja mantysia z generalem

na czerwono ruch szarzy. Między B a C było wystarczająco miejsca aby szczurzy generał wszedł między te dwie jednostki, natomiast chodzi o to że po wheelu trafiał w bok mimo tego, że przed szarżą był w strefie przedniej. Czy wogóle mogł deklarować taką szarżę?

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Nie, musi dotknąć rogu

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak jak endriu mówi. Musisz się dostawić na przód/róg podstawki.
Obrazek

ODPOWIEDZ