Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hearthstone

Post autor: Ziemko »

Poszly jakies sneak peeki o nowym dodatku? Az dziwne mamy polowe miesiaca i nic... Chyba, ze chca zrobic jak juz kiedys zrobili - oglosza dodatek z tygodniowym wyprzedzeniem. Tak czy siak gold sie zbiera 3,5k juz jest :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... tIbKXd5fWo

Nowa "Ykspansja" wreszcie zapowiedziana :mrgreen: . Wielu obstawiało szmaragdowy sen, ale w sumie i to ma temat około leśny, więc się nie czepiajmy.

Będą dwa "nowe" słowa kluczowe - celowo w cudzysłowiu, bo tak naprawdę nie są wcale nowe :P - rush czyli szarża bez atakowania bohatera ( czyt. Charged devilsour ), oraz echo czyli po zagraniu kopia karty wraca nam do ręki i możemy ją zagrać w jednej turze kilka razy, po czym znika ( czyt. niestabilna ewolucja ).

Będzie też nowy tryb mini przygody podobny do dungeon runa ( mam nadzieję, że tym razem z jakimiś sensowniejszymi nagrodami ), i nowe kart heroiczne. Te z ryców były świetne, więc kto wie 8)

Tradycyjnie już będę darmówki za zalogowanie się w okresie bliskim premiery - klasowa legenda i 3 pakiety.

I jeszcze jako ciekawostka - pre order ma 70 paczek, a nie 50 8)

No i jest pierwsze 6 kart :

Obrazek
Gnębienia evolve shamana ciąg dalszy :P . Ale sam koncept jest bardzo ciekawy - w końcu będzie podgląd w to co przeciwnik ma w łapie

Obrazek
Upgrade jak podejrzewam odnosi się do ulepszonej wersji bazowej mocy heroicznej jak u justykariuszki. Ta grała głównie w control woju, więc tu obstawiam, że będzie podobnie, choć nie skreślałbym tej karty zupełnie. Ograniczenie kart do nieparzystego kosztu jest trochę spore, ale wciąż zostawia całkiem sporo miejsca do popisu. Może w dziczy, gdzie jest sporo kart z inspiracją z TGT ?

Obrazek
Ten zaś odnosi się do tali z samych parzystych kart, co jest uważam większą obstrukcją. Nie wiem czy tańsza moc jest warta takiego poświęcenia, ale kto wie....

Obrazek
Bez szału, ale nie najgorsza karta - może się pojawić w quest woju, czy taunt druidzie, choć powątpiewam by zawojowała drabinkę.

Obrazek
Przypomina mi trochę jedną ze świnek z czasów gadzetonu. Fajna karta arenowa z silnym efektem przy pojawieniu się, ale potem traci sporo z mocy.

Obrazek
Nie przepadam do końca za stronnikami z mocnym skrzywieniem statów w jedną stronę, ale lifesteal to nie jest rzecz do pogardzenia. Fajna, nawet bardzo, karta na arenę
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Po tym jak napisalem posta patch mi wszedl :D Jaki timing :D

Te legendy z hero powerami - jesli trafie to pomysle zeby zrobic na nowo deck pod hero power na wildzie z GT. Widze potencjal, natomiat tylko w wildzie.

Poki co jaj nie urywa, oby pozniej bylo lepiej.

Kur... 70 pakietow- za 50 na pewno bym tyle nie zaplacil ale 70 robi wrazenie. Do kiedy ta promka jest?

P.S. Wlasnie sobie zdalem sprawe, ze ta Azalina super bedzie dzialac w taliach gdzie szybko pali sie karty, bo rozumiem, ze jak mam 2 karty przeciwnik 8 to daje mi 8 takie jak ma przeciwnik? Jesli tak to bedzie drugi naped kazdego agro ktoremu sie nie udalo przeciwnika szybko dojechac imho.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Kur... 70 pakietow- za 50 na pewno bym tyle nie zaplacil ale 70 robi wrazenie. Do kiedy ta promka jest?
Prawie że do dnia premiery :) .
P.S. Wlasnie sobie zdalem sprawe, ze ta Azalina super bedzie dzialac w taliach gdzie szybko pali sie karty, bo rozumiem, ze jak mam 2 karty przeciwnik 8 to daje mi 8 takie jak ma przeciwnik? Jesli tak to bedzie drugi naped kazdego agro ktoremu sie nie udalo przeciwnika szybko dojechac imho.
Tylko że taka karta już jest i nazywa się divine favour :wink: . Duszokradziejka na pewno znajdzie jakąś niszę w trollowych taliach jak steal priest czy steal rogal, ale warunki by ją optymalnie wykorzystać są nieco wąskie - przydaje się gdy występuje duża dysproporcja między rozmiarami rąk oby graczy.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Nie wiedziałem, że divine favor jest neutralną kartą. Karta sama bardzo mocna, refill dla aggro decków i to refill w turze 7+ kartami lategamowymi z controll decka. Idealna dla klas bez grajacych aggro bez dobrego refilla/drawa. Na pewno będzie grana.

Same karty bardzo fajne, nie oczywicie przegięte, ale bardzo deck-refining. Me like.


Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:
Kur... 70 pakietow- za 50 na pewno bym tyle nie zaplacil ale 70 robi wrazenie. Do kiedy ta promka jest?
Chyba za słabo preordery się muszą sprzedawać skoro tak dowalili :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

AndrzejAndrzej pisze:Nie wiedziałem, że divine favor jest neutralną kartą. Karta sama bardzo mocna, refill dla aggro decków i to refill w turze 7+ kartami lategamowymi z controll decka. Idealna dla klas bez grajacych aggro bez dobrego refilla/drawa. Na pewno będzie grana.

Same karty bardzo fajne, nie oczywicie przegięte, ale bardzo deck-refining. Me like.

JA tez nie :D

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jezzz...chodziło mi o ( w miarę ) zbliżony efekt do divine favour, a nie o przynależność klasową danej karty :P .
Chyba za słabo preordery się muszą sprzedawać skoro tak dowalili :D
Bez danych od blizza ( których się pewnie nigdy nie doczekamy :P ) trudno wyrokować, acz mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że rewersu za pre-order koboldów to nie widziałem ani razu jak pamiętam.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Infernal Puppet pisze:Jezzz...chodziło mi o ( w miarę ) zbliżony efekt do divine favour, a nie o przynależność klasową danej karty :P .
Chyba za słabo preordery się muszą sprzedawać skoro tak dowalili :D
Bez danych od blizza ( których się pewnie nigdy nie doczekamy :P ) trudno wyrokować, acz mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że rewersu za pre-order koboldów to nie widziałem ani razu jak pamiętam.
JEst roznica pomiedzy dostepem jednej klasy do czegos, a wszystkich :) Dosc ogromna :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

4 kolejne karty, wszystkie oparte na mechanice posiadania talii tylko parzystych/nieparzystych kart :

Obrazek
Karta pt "wygraj więcej". Czyli taka se jak przegrywamy, ale jak mamy trochę przewagi, to często przypieczętowuje zwycięstwo. Nie przepadam za tego typu kartami, bo doświadczanie ich z drugiej strony bywa czasami cokolwiek frustrujące, ale może nie będzie aż tak popularna

Obrazek
Taunt druid jest dość mało wspieranym archetypem, więc może się do czegoś teraz załapie.

Obrazek
Rozpylacz sadzy, tylko że z podtypem bestii, a nie mecha, i może przy odpowiedniej talii dobrać kartę. Zupełnie przyzwoite

Obrazek
A lokaj mediva patrzy i się śmieje :P . Działo okrętowe też :P
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dobrze ze wypuscili te karty, bo sa wszystkie dosc mocne szansa na parzystych, nieparzystych ma szanse zagrac.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Dobrze ze wypuscili te karty, bo sa wszystkie dosc mocne szansa na parzystych, nieparzystych ma szanse zagrac.
No tak do końca nie wiem. Widziałem już na forach spekulacje jak mogły by wyglądać parzyste/nieparzyste talie i nie wygląda to niegrywalnie, ale jakoś zadka nie urywa. Znacznie gorsze jest to, że Blizz przyznał, że ujawnili już *wszystkie* karty operujące tą mechaniką :
Are there more even and odd cards we haven't seen?

There's just the four that we revealed in the video plus the two legendaries. That's the totality.
Jest więc tylko 6 kart się na tym opierających. To tak trochę mocno mało :P .

No, ale z dobrych wieści - będzie event na paczki kart za dzienne questy, plus ujawniono dwie kolejne karty :

Obrazek
Defile dla biednych ludzi :wink: , acz ma nad nim pewną przewagę, że to do nas należy decyzja kiedy się skończy rzucać. Jako narzędzie do czyszczenia stołu trochę zbyt kosztowne, ale nie skreślałbym tej karty, na pewno znajdą się ludzie którzy będą tego używać do choćby nakręcania ataku bersekera do jakichś absurdalnych wartości.

Obrazek
Kolejny bardzo zorientowany na generowanie wartości 3-drop dla łotra. Z łotrowymi sztuczkami na cofanie kart do ręki może wygenerować tych kart naprawdę sporo.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dla mnie zenada jest ze pokazuja tak malo i tak wolno. Normalnie na heartpwn 1 karta dziennie byla pokazywana. Teraz nie wiem o co kaman, ale od momentu ogloszenia pokazali strasznie malo. Dodatek juz za pasem a oni co ? Dopoki nie zobacze calosci to nie kupie tego pakietu 70 paczek, bo mocno rozwazam.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ale z koboldami było przecież tak samo - najpierw dosłownie po parę kart, potem nic, i dopiero w serii ujawnień rozłożonej na dwa dni dało się zbudować jako taki pełny obraz, a i tak to nie była całość. Przecież ostatnie 45 kart ( 1/3 całości :shock: ! ) ujawniali na stremie 4 grudnia - a dodatek startował trzy dni później....
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja nie lubić tego stylu... :/
Trochę bezsensu robią, bo ok jest ileś osób co i tak pakiety kupi, ale naprawdę dużo imho chce najpierw zobaczyć co jest w dodatku.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Każdy pre-order jest trochę kupowaniem kota w worku :wink: . Mogę cię pocieszyć o tyle, że pre-order można zrobić aż do prawie że samej premiery, więc będzie okno czasowe ( trochę wąskie, ale te parę dni będzie ) gdzie znane już będą wszystkie karty i będziesz mógł zdecydować, czy chcesz zamawiać, czy nie.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pokazali kolejne 10 - kupilem :) Juz to co jest do tej pory mnie przekonalo.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Mech - tylko rebuke fajne - a legenda szamana to jest to czego RNGstonowi brakuje...
Fajnie też że wydali dużo kart wspierający nowe archetypy parzyste/nie... emocje sięgają zenitu :-O

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Z ujawnionych kart najbardziej podoba mi się ta :

Obrazek
Biorąc pod uwagę, że klasowym stronnikiem warlocka jest też portal przyzywania, można z tego wykroić całkiem konkretne kombo z zalewaniem stołu wcale-nie-tak-małymi-stronnikami :mrgreen:

Hero karta dla szamana też jest ciekawa, generowanie losowych zaklęć nie raz już okazało się potężną, choć oczywiście niezbyt niezawodną techniką. Wielka szkoda, że ma to być jedyna hero karta w całym zestawie.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ