Ranking 2018

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Ranking 2018

Post autor: Durin »

Rodowe punkty byc musza no i dobrze by bylo ukryc strone przed robotami
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Tak,

punkty będą i będzie możliwość "bycia zapomnianym". Chodzi o umieszczenie wszystkich danych jak były do tej pory.

Durin,
jak znasz się na programowaniu to możesz wspomóc Hrabiego w tym - udostępnił kod i każdy może pomóc.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Durin pisze:Good Job - bedziesz jeszcze cos dzialal z progami RWD? 1140px wyglada przecietnie w naszych czasach juz.
Fajnie jakby ktoś pomógł ogarnąć front, szczególnie RWD. Jestem w stanie to zrobić, ale są inne priorytety :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Moge to zrobic, jest jakis github tak?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Ad RODO, to imo imię i nazwisko i miasto nie stanową jeszcze danych osobowych, ponieważ nie pozwalają na jednoznaczną identyfikację osoby fizycznej.
Czyli w ogóle ten temat pod RODO nie podchodzi. Nie jestem pewien jak jest z ksywką, bo jest mowa o społecznym aspekcie możliwości identyfikacji. Więc jeżeli użyjemy 3 z 4 to nie ma mowy o danych osobowych i kij RODO w rodo.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Durin pisze:Moge to zrobic, jest jakis github tak?

tak, w innym temacie Hrabia zamieścił info:

viewtopic.php?f=26&t=54594

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Handełek pisze:Ad RODO, to imo imię i nazwisko i miasto nie stanową jeszcze danych osobowych, ponieważ nie pozwalają na jednoznaczną identyfikację osoby fizycznej.
No w moim przypadku imię, nazwisko i kraj pozwalają :p ale OK.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Handełek pisze:Ad RODO, to imo imię i nazwisko i miasto nie stanową jeszcze danych osobowych, ponieważ nie pozwalają na jednoznaczną identyfikację osoby fizycznej.
Czyli w ogóle ten temat pod RODO nie podchodzi. Nie jestem pewien jak jest z ksywką, bo jest mowa o społecznym aspekcie możliwości identyfikacji. Więc jeżeli użyjemy 3 z 4 to nie ma mowy o danych osobowych i kij RODO w rodo.
No właśnie można o tym dyskutować. Z tego co mi przekazywano to danymi osobowymi jest taki zestaw danych, który pozwala na jednoznaczne zidentyfikowanie osoby bez ponoszenia dużych kosztów / wysiłku. Moim zdaniem w przypadku naszego środowiska podanie imienia, nazwiska, miasta, klubu i ksywki daje taki zestaw, który w przypadku większości osób pozwoli na bardzo proste zidentyfikowanie osoby. Jest chwilowo szał na RODO wolę więc na razie grać bezpiecznie i część tych danych ukrywać. Najwyżej za jakiś czas się to zmieni.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Moim zdaniem dla naszych imię, ksywa, miasto w zupełności wystarcza a dla kogoś spoza branży anonimizacja jest to wystaczajaca.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Siema, chciałem ponarzekać na nowy sposób zgłaszania turniejów do ligi.

Pole miejsce jest nową rzeczą, tylko jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego. Nie wiadomo po co to.
Konieczność wyboru klasy turnieju master/lokal i możliwość niezaznaczenia żadnej opcji i przejścia dalej też chyba jest pomyłką.
Powinien być także podany poprawny format do zgłoszenia daty.


Chciałbym też dodać gracza, nie wiem gdzie to można zrobić?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Kalesoner pisze:Siema, chciałem ponarzekać na nowy sposób zgłaszania turniejów do ligi.

Pole miejsce jest nową rzeczą, tylko jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego. Nie wiadomo po co to.
Dodałem pole miejsce, żeby można było od razu w zgłoszeniu turnieju napisać, że dzieje się on w sklepie albo jakiejś knajpie. Dotychczas zazwyczaj ta informacja była umieszczana w nazwie albo miejscowości, co dla mnie było dziwne. Na razie zostanie, jeśli pole nie będzie używane to wyleci.
Kalesoner pisze: Konieczność wyboru klasy turnieju master/lokal i możliwość niezaznaczenia żadnej opcji i przejścia dalej też chyba jest pomyłką.
Jeżeli rzeczywiście możesz dodać turniej bez zaznaczenia żadnej opcji to jest to błąd. Chociaż pewnie domyślnie dodaje się jako lokal. Zerknę na to. Można zrobić żeby domyślnie był zaznaczony lokal.
Kalesoner pisze: Powinien być także podany poprawny format do zgłoszenia daty.
Obecnie wpisywanie daty powinno działać w różnych formatach rozpoznawalnych przez komputery, ale mam na liście zadań dołożenie tam jakiegoś date-pickera.
Kalesoner pisze: Chciałbym też dodać gracza, nie wiem gdzie to można zrobić?
No i tu jest jeszcze problem, że nie można tego obecnie zrobić poprzez stronkę. Możesz wysłać do mnie prywatnie jego dane to go dodam.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Czy w obecnym rankingu, tak jak w poprzednim, będzie możliwość sprawdzenia indywidualnych wyników z konkretnego turnieju?
Obecnie nie widzę możliwości podpatrzenia, czy np. moje miejsce uzyskane na danym turnieju zostało zgłoszone i zaliczone poprawnie.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Jak Milczek, chciałem sprawdzić jakie turnieje mam zaliczone i ile mam punktów z poszczególnych turniejów. Chyba tego nie ma póki co?

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Jest w planach. Na pewno się pojawi.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Hrabia pisze:Jest w planach. Na pewno się pojawi.
Super! Dzięki, że to robisz :)

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Dodałem na stronie rankingu podgląd wyników indywidualnych. Zmieniłem też algorytm liczenia na taki jaki podesłał Guldur.

Przy okazji zastanawiam się jak rozwiązać kilka rzeczy:
1. Na widoku rankingu jest kolumna "Turnieje", która pokazuje ile turniejów gracz ma zaliczone do rankingu. Zastanawiam się czy to nie powinno pokazywać ile w sumie gracz rozegrał w sezonie (albo obydwie wartości?)

2. Na widoku wyniku indywidualnych w przypadku masterów, które zostały zaliczone jako lokal (czy z liczbą punktów /3) nie ma żadnej informacji o tym. Jak ktoś by chciał przeliczyć to musi sam odnaleźć mastery, które się nie mieszczą do limitu i odpowiednio przeliczyć punkty. Zastanawiam się czy nie warto dołożyć jakiejś informacji na ten temat.

Teraz jak są już wyniki indywidualne dostępne to łatwiej będzie wyłapać błędy związane z liczeniem punktów rankingowych. Jeśli ktoś zauważy, że się coś nie zgadza nie wahajcie się zgłosić :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Na pewno nie grałem KoE na Polowaniu na czarownice, zawsze DE. :)

Ponadto z tego co widzę, przy premiach sedziowskich jest 0 w wynikach indywidualnych, a w niektórych miejscach Equestria ma skrót KoE a w niektórych KOE.

Przydałaby się też opcja podglądu wyników turnieju.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Hrabia pisze:Dodałem na stronie rankingu podgląd wyników indywidualnych. Zmieniłem też algorytm liczenia na taki jaki podesłał Guldur.

Przy okazji zastanawiam się jak rozwiązać kilka rzeczy:
1. Na widoku rankingu jest kolumna "Turnieje", która pokazuje ile turniejów gracz ma zaliczone do rankingu. Zastanawiam się czy to nie powinno pokazywać ile w sumie gracz rozegrał w sezonie (albo obydwie wartości?)

2. Na widoku wyniku indywidualnych w przypadku masterów, które zostały zaliczone jako lokal (czy z liczbą punktów /3) nie ma żadnej informacji o tym. Jak ktoś by chciał przeliczyć to musi sam odnaleźć mastery, które się nie mieszczą do limitu i odpowiednio przeliczyć punkty. Zastanawiam się czy nie warto dołożyć jakiejś informacji na ten temat.

Teraz jak są już wyniki indywidualne dostępne to łatwiej będzie wyłapać błędy związane z liczeniem punktów rankingowych. Jeśli ktoś zauważy, że się coś nie zgadza nie wahajcie się zgłosić :)

Dajcie link proszę w pierwszym poście do nowego rankingu.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Glonojad pisze:Na pewno nie grałem KoE na Polowaniu na czarownice, zawsze DE. :)
Armie, którymi się grało to już odpowiedzialność organizatorów turniejów. Takie wyniki przysłali. Zmieniłem Ci w wynikach
Glonojad pisze:Ponadto z tego co widzę, przy premiach sedziowskich jest 0 w wynikach indywidualnych
Ponieważ pierwsza premia liczy się za 150 a druga za 100 to w wynikach przy premiach sędziowskich zawsze na razie pojawia się 0. Do sumy rankingowej jest brana odpowiednia wartość. Pomyślę jak to zmienić żeby się prawdziwa wartość wyświetlała.
Glonojad pisze:, a w niektórych miejscach Equestria ma skrót KoE a w niektórych KOE.
To jest problem tego, że wszyscy z palca wpisują. Jak się uda to zautomatyzować wpisywanie wyników to znikną też rozjazdy.
Glonojad pisze:Przydałaby się też opcja podglądu wyników turnieju.
Dobry pomysł - dopisuję na listę rzeczy do zrobienia :)
Glegut pisze:Dajcie link proszę w pierwszym poście do nowego rankingu.
Adres strony się nie zmienił: http://ranking.wfb-pol.org
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać!! =D>

ODPOWIEDZ