[Bielsko-Biała] 14-10-2018, G.Manewry 2018 vol.IX Pre-Macki

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

[Bielsko-Biała] 14-10-2018, G.Manewry 2018 vol.IX Pre-Macki

Post autor: debelial »

14 października 2018 (niedziela) sklep GNOM i klub Ósma Bila zapraszają na turniej "Gnomowe Manewry" na zasadach 9th Age.

Miejsce: Sklep GNOM, a jeśli będzie nas dużo to sala Yacht Clubu Polskiego, Bielsko-Biała, ul. Szkolna 15

Gramy na zasady The 9th Age v0.204 beta

Format: Parówka 3200+2000
Armia na 3.2k składana jest normalnie wg podręcznika 9th Age.
Armia na 2k traktowana jest jako warband

Zapisy od 9, start 9:30 - spóźnialscy zostaną sparowani ze sobą!

Wpisowe: 40zł od pary lub gracza grającego dwoma armiami. Nowicjusze 10zł zniżki.

Gramy na 20VP, Secondary Objectives +/-3 duże pkt

Ograniczenia:
Sojusze nie traktują się wzajemnie jako friendly ani jako enemy - "neutralne sojusze".
Wtedy nie można na siebie rzucać czarów, nie panikują się wzajemnie sojusznicy, nie dzielą się liderkami, nie działają buff wagony (altary i inne takie). Generalnie nie ma niczego i po prostu na stole są 4 oddzielne armie przy czym współpracują w parach (sojusznik nie jest też enemy więc nie można w niego szarżować czy rzucać czarów typu hex).
Podczas składania rozpisek na potrzeby limitów powtórzeń liczą się jako jedna armia (czyli powtórzenia przedmiotów - scroll na przykład albo dostęp do przedmiotów które mają ograniczenie jak np. brak wizardów - wtedy jeśli w jednej armii jest wizard to już nie może druga armia wziąć).

Obowiązują specjalne zasady składania rozpisek:
Gracze przygotowują rozpiskę złożoną z dwóch armii - jednej złożonej na 3.2k pkt i drugiej na 2k pkt (czyli podręcznikowo - Warband). Armie muszą być różne.
W rozpisce nie można powtarzać przedmiotów magicznych (jeśli w jednej armii zostanie wybrany przedmiot magiczny to nie może występować w drugiej).

Podczas gry obowiązują specyficzne zasady sojuszy:
Generating Spells: Sojuszniczy Wizards liczą się jakby byli z jednej armii na potrzeby generowania zaklęć.
Magic Phase: Sojuszniczy Wizards mogą dowolnie dzielić się Power Dice podczas fazy.
Characters: Postacie mogą dołączać tylko do friendly unit czyli nie do sojusznika.
Deployment Phase: Każda z armii wystawia oddział w swojej kolejce (naturalnie może więcej niż jeden). Czyli każdy z sojuszy wystawia przynajmniej po jednym oddziele z każdej armii chyba, że w którejś z armii zabrakło oddziałów. Wtedy wystawia się dalej ta armia która wciąż posiada wystawienia (nie musi po przynajmniej 2 oddziały na kolejkę). Wartość Undeployed Units Number sumujemy za obie armie w sojuszu. (To jeszcze doprecyzujemy po weekendzie - czy będą to dowolne dwa oddziały, czy po jednym z każdej armii i jak to działa przy scenariuszach)
Who is the Winner?: Sojusz ma łącznie 5200 punktów i na takie punkty gramy na potrzeby liczenia wyniku walki.

Nagrodami będą bony do sklepu GNOM. Ich wartość i ilość jest uzależniona od frekwencji.
Jeśli frekwencja dopisze będzie puchar dla zwycięzcy.

Lista chętnych:
1. WarX + Pawlak
2. BigBossM + Janek
3. Wind_Sower + Laik
4. Mamut?
5. Jackie + Traxors
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018, o 13:57 przez debelial, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Wstępnie ja+Pawlak ;). DH+EoS.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Będę z Janem

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Postaram się być, ale raczej średnio może być z tym :/
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Prosze zapisać Wind Sower i Laik
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Będę.

P.S. Masz ktoś moze owalną podstawkę kawaleryjską do AoS.
Autor pierwszego komentarza naśmiewającego z AoS jest smutnym pulpetem : P

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Hm, to jest jakiś pomysł na obiad.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

dopisz Jackie + Traxors. Duże Orki + mały Chaos

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

O wezmę Ci nagrodę w końcu!!

suzana
Plankton
Posty: 1

Post autor: suzana »

Wreszcie coś w Bielsku! Wybieram się, jeszcze załapię się na termin :p W dobrym czasie odkryłam to forum. Czy można prosić o informacje na temat formalności?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

suzana pisze:Wreszcie coś w Bielsku! Wybieram się, jeszcze załapię się na termin :p W dobrym czasie odkryłam to forum. Czy można prosić o informacje na temat formalności?
Jakie wreszcie, w bielsku co miesiąc jest turniej :P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

myślę że ta pani to zwykły spambot :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Odpisuje na pm. Więc raczej nie bot;)

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Zagraliśmy każdy z każdym także można powiedzieć że wynik miarodajny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyniki:
1. Janek & Big Boss M.
2. Wind_Sower & Laik
3. Jackie & Traxors
4. Pawlak & WarX

Janku byłeś wspaniałym partnerem.

Awatar użytkownika
Janek(Gruby)
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Janek(Gruby) »

Na łodzi będzie lepiej :) trochę mnie zmuliło plus muszę się zdać na ciebie.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

To mi się podoba. Gratki. WarX zgodnie z planem uśpił waszą czujność.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

ODPOWIEDZ