Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:Coś wiadomo kiedy up?
Co sądzicie o hordzie skinkow z javelinami i poisonami w cc oraz hate od pallakina?
Horda skinków z javelinami i poisonami w cc to zbyt wiele nieefektywnie wykorzystanych punktów. Adept na palankinie z upgradem dla hate'a to prawie 300 pts i do tego dochodzi 600 pts za oddział 40 skinków..

Jak już się bawić w skinki z poisonem do cc, to ja zrezygnowałbym z javelinów. Podrażają one unit o 160 pts i przez nie marnuje się aż 600 pts ze slotu jungle guerilli.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Chyba masz rację..kiedyś można było podbić poisonami fo5+ za pomocą bulbosaura i wtedy strzelanie miało by sens....ponawiam pytanie o termin upgrade do naszej armii..
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Szmata dla skinków to ciepłe gówno, tak samo jak same skinki do CC.
Jutro będzie update do Rulebooka, kilka dni później (do 7 bodajże) Army Booki.
W dół idzie Taurokask i właśnie szmata dla skinków, Żółwik, Raptor Riders baza, Caimany dodatkowe modele, Caiman Ancient, Swarmy. Może coś jeszcze, nie pamiętam.
Oprócz tego będą obniżone 2 dodatkowe jednostki, nie wiem jakie. Każda armia miała dodatkowy revision i miały być wybrane 2 jednostki które występowały w jakimś ułamku turniejowych rozpisek (<5%).
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak już tak otwarcie piszesz, to które armie dostaną update?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wszystkie, ale słyszałem że dopiero 16 listopada.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Myth pisze:Jak już tak otwarcie piszesz, to które armie dostaną update?
Tak jak Stan napisał, każda armia dostanie buffy przynajmniej punktowe. Inne większe, mniejsze - wiadomo.
2 dodatkowe entry które mają zostać obniżone to podobno tabliczka na 2++ oraz tabliczna na reroll kostek w fazie magii. Niepotwierdzone.

Z innej beczki: znacie jakieś fajne modele alternatywne dla żabci? Oczywiście coś podobnego kształtowo, czyli jakiś byt na latającym tronie lub coś w tym guście. Znalazłem ten model z ostatniego Kickstartera, ale już się zakończył i trzeba będzie czekać nieokreśloną ilość czasu na następną falę. Dajcie znać, jeśli widzieliście coś fajnego! :*
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dancaarkiiel pisze:Z innej beczki: znacie jakieś fajne modele alternatywne dla żabci? Oczywiście coś podobnego kształtowo, czyli jakiś byt na latającym tronie lub coś w tym guście. Znalazłem ten model z ostatniego Kickstartera, ale już się zakończył i trzeba będzie czekać nieokreśloną ilość czasu na następną falę. Dajcie znać, jeśli widzieliście coś fajnego! :*
Slann z Norba Miniatures jest całkiem zgrabny i w podobnym klimacie do GW. Sprawdź na ich stronie albo poszukaj w temacie z alternatywnymi modelami, gdzieś go tam wrzucałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Panowie...jak tam odczucia po ujawnieniu podręczników armii na nowe zasady?zadowoleni?
P.s może czas pomyśleć nad zmianą moderatora naszego działu?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Same buffy, więc jest okej. Liczyłem, że w końcu zmienią Raptor Spirit, no ale dobra. Przy najbliższej okazji testuję 2++ i evo na żabie, na papierze wygląda śmiesznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jeżeli same punktowe buffy, to dlaczego moje ostatnie rozpiski są droższe (4505 lub 4510 pts)? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Wg mnie te zmiany nic nie wniosły w naszą armię..... obniżono ceny dziadowskich unitów ale na tyle nieznacznie że nadal pozostały dziadowskie i nie wystawialne .....
Wciąż czekam na jakieś zasady dla bulbosaura bo nadal jest do dupy.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Okoń pisze:Jeżeli same punktowe buffy, to dlaczego moje ostatnie rozpiski są droższe (4505 lub 4510 pts)? :wink:
Potanili tylko to czym i tak nikt nie grał i grał nie będzie może prócz kroxów. Podrożały niektóre przedmioty z głównego podręcznika ( np. Death Cheater) więc rozpa może Ci się nie mieścić.
Moja rozpa potaniała o jakieś 30pkt bo Kroxy poszły kilka pkt w dół. więc wchodzi mi 1 hunter więcej:D

IMO ta armia jest naprawdę fajna, poza Core, który jest nudny. Saurusy są ok, ale powiem szczerze że od kilku miesięcy moje zestawienie core nie zmieniło się ani trochę. 30 saurusów z fear,fcg banner 15" ruchu +17 skinków z łukamii muzykiem.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

45 saurusów>30 saurusów :^)
Plaque i Taurokask (Kask, 5++, Gem + jakaś klamka; Pairedy+Greatness, Halka/GW+Blessed) spokojnie są grywalne, 2++ to zwałowy przedmiot ale też może śmignąć na drużynówce (unikanie divinacji). Szmata na poison dla skinków może nie istnieć, tutaj się zgodzę. Reszta obniżek, zwłaszcza dla ridersów, jest okey.

@Big Boss M
Jaką masz teraz rozpę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Czy to że Caimany do Kohorty dalej kosztuje 90pts/ sztuke to błąd w nowym AB skoro te zwykłe potaniały?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Nie, caimany w kohorcie i caimany w specjalach to dwa zupełnie różne entry. Różnią się jeszcze tym, że gostki z core nie mogą mieć GW. Przed patchem też miały różne ceny - 90 i 85.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Dobra to z innej beczki, skink Hero na stegadonie przejmuje tylko jego save czy liderem tez? Nie mam teraz dostępu do rulebooka ; (
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Skink hero na stegadonie jest tylko załogantem.
Daje liderkę i BS do strzelania z balisty. Walczy w CC.
Nic poza tym, stegadon nadal ma swojego save i woundy.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Nadal tego nie naprawili, tauro z skinkiem na plecach ma mniej disci niż sam tauro xDD
Generalnie odradzam skinka na stedziu, dodatkowe impakty czy starfall shard są kuszące, ale się to nie opłaca przez ogólny droższy koszt, mniejszą liderę i możliwość wciągnięcia w CC. :///
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

A jak wam się podoba nowy czar z divinacji?opłaca się inwestować w dużego słaba z 5ciomq czarami i dwoma przyrupasami ?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Grałem na turnieju na high elfy z divination.
Nowy czar jest bardzo mocny.
Miałem bohatera na gryfie z -4 do combat resolution (2x ten czar wpuściłem).
Pomyślcie co to robi takim ogrom z 2-3 bohaterami w irongutach.

ODPOWIEDZ