Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Hearthstone

Post autor: Dibo »

Ja próbuje juz 7 raz :( ...jestem noobem

Edit:
No udało się za 8 razem :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mi udało się za pierwszym razem, chociaż wymagało to sporego farta - grałem talią wiedźmy i udało mi się na zagrać spirit echo na waterspeakerze a potem skopiować go jeszcze podwójnym stopionym odbiciem. Dało mi to tyle leczenia, że zdołałem wygrać. Większym problemem jest to, że jest to bójka na raz, bo kolejne zwycięstwa nawet złota nie dają :P .

Ale przynajmniej tyle dobrego że na arenie można się całkiem fajnie bawić. Mój pierwszy przebieg łowcą ( kombinowanym z palkiem ) miał zadatki na wczesną porażkę ( po 4 grach byłem 2-2), ale stwierdziłem "ahoy z tym" i grałem dalej, by ostatecznie dojechać do, pierwszy raz w mojej historii, 11 zwycięstw :D ( poprzednik rekord to było 8 ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Znowu cierpię na jakąś niemoc twórcza. Nie idzie mi ani Quest Paladynem (<3) ani Quest Worlockiem. Kombinuje cos z Face Rougiem, Eureka-Szamanem ale nadal D* z tego :roll: No zacięło die i koniec.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ja jechalem token druidem albo odd rougiem ale mi znerwili jedna karte poza tym tez mi sie znudzilo

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Klimat dodatku jak zawsze mega. Zobaczymy jakie gówno karty dadzą ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

No i mamy nową ekspansję :mrgreen: ( https://www.youtube.com/watch?v=E96yfhomfX0 ) - tym razem bazującą na trollach. Cóż, wolałbym piratów, ale i stali bywalcy forów mogą być :wink: . Na razie mamy sam początek blizzconu więc więcej wieści dopiero w ( nieodległej na szczęście ) przyszłości, ale już poznaliśmy kilka nowych kart :

Obrazek
Żeby zdyskontować to do jakiegoś sensownego poziomu trzeba wydać na czary tak z 18-20 many. Palek ma kilka popularnych czarów ( Blessing of kings, spikeregied steed, lay on hands ) którymi da się to zrobić w miarę szybko, ale czy trafi to do wielu talii ? Nie brakuje w grze kart z którymi nie ma nic złego, a prawie nikt nimi nie gra.

Obrazek
Overkill to nowa mechanika - jeśli zada się więcej obrażeń niż trzeba do zabicia stronnika ( czyli tutaj do 3 hp ) otrzymuje się stosowną premię. Tym mieczem da się więc ubić potencjalnie 4 średnich ( albo większych rannych ) stronników, i to w jedną turę jak będzie trzeba. Oczywiście koszt w HP będzie spory, ale woj akurat ma masę zabawek do nastukiwania sobie ton pancerza 8) .

Obrazek
Piratowoj i rogal przygarniają.

Obrazek
Duchy to kolejna nowa mechanika ( swojego rodzaju ). To stronnicy z jedno turowym ukryciem ( i nie z okrzyku, więc zadziała nawet przy wyciągnięciu z ręki ), choć efekty pewnie będą się różnić. Ten tutaj oprócz tego, że działa jak brann ( co jak wiemy, potrafi być przegięte ), to jeszcze podwaja rogalowe combo, co do tej pory było nie do pomyślenia. Niby kart które na tym wiele zyskują nie ma aż tak wiele, ale podwojony Edwin ? Minstrel ? Shado-pan ? Chemiczka ? I NA PEWNO znajdzie się jakiś hipster który będzie tego używał do zrobienia OTK za pomocą piligerki :P

Będzie też nowy portret herosa dla szamana, tak jak z sir wkurzonem, oczywiście ukryty za paywallem, bo czemuż by inaczej :roll: . Tyle dobrego, że rewers za pre-order jest też w mniejszej paczce ( 17 pakietów za 20$. Najwyraźniej 3 paczki gdzieś się zapodziały :evil: )

Z innych miłych wieści - tradycyjnie przy okazji premiery będą bonusy - 6 paczek, legenda i dwie kopie ducha z losowej klasy. Mam nadzieję, że tym razem gra nie utonie w agro bagnie :P ....
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Juz kocham tą tygrysice - natychmiast ląduje w moim Quest paladynie :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Do quest palka będzie się nadawać jeszcze jeden z nowych stronników :

Obrazek

Mechanika zbliżona do niesławnego kingsbane-a. Choć z tym felerem, że stronników, w przeciwieństwie do broni, można wyciszyć :P...

Ps - w ile paczek przy premierze celujecie ? Wyliczyłem że jak będę przez cały listopad trzymać poziom 70 złota na dzień, to będę w stanie akurat dobić do równo 100 paczek ( no, 106 licząc bonus premierowy )
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Powoli przestaję celować w cokolwiek związanego z HS-em. W porównaniu z MTG:Areną imho nudy na pudy :wink: ...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pierwszy "rewil" za nami. Nie ostatni bo w ciągu obecnego miesiąca muszą przecież pokazać jakieś +/- 90 kart ( i potem jeszcze resztę na parę dni przed premierą ). Na razie mamy coś dla palka :

Obrazek
Taki ice blok na zawołanie. Jeśli kombo palek będzie miał jakiś grywalny deck ( na DK chociażby ), to myślę będzie tego używał.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Panocki odzyskalem wiare w zabawe w tej grze za sprawa karty "Duszarium" :D
Mam nowego Quest Worlocka :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jakie macie nr bo potrzebuje rozgerac jakas partie ze znajomym bo jakies nowe questa sa moj nr #21411

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

#2911
Zapraszam

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

#2341
Obrazek
Highborn Elves Only!

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

#2252
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

#2502
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jakby ktoś chciał i mnie dodać, to proszę bardzo : #223338
Panocki odzyskalem wiare w zabawe w tej grze za sprawa karty "Duszarium" :D
Mam nowego Quest Worlocka :)
Jak dla ciebie działa, to dobrze :) . Dla mnie discard chyba na zawsze pozostanie ułomną mechaniką, bo za często i za łatwo ograbia gracza z kluczowych zasobów, przez co nadaje się głównie do agro talii, bo kontrola nie może sobie na takie marnotrawstwo pozwolić. Wątpię by kiedykolwiek pozwolili na wybieranie odrzucanych kart, ale niech chociaż zmodyfikują tą zasadę tak, by karty szły na np. dno talii a nie w 3.14zdu :P .

Ps - ktoś może mi wytłumaczyć nagłą popularność even shamana ? Tak jak przez cały październik trafiłem na tą talię raptem parę razy, to teraz widzę to po kilka-kilkanaście razy dziennie #-o
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Wylaczyli bonus za ciag zwyciestw? Rzezbie po jednej gwiazdce...
Zagralem sobie murloc palkiem i jest mega idzie jak burza:) wiekszosc tych wyuzdanych dekow nie zdazy mialknac a juz gg. Sama radosc z gry:)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Od 5 poziomu juz nie ma dodatkowej gwiazdki za serie zwyciestw.
Co do even szamana to na metabomb jest jako tier 1 wiec pewnie copy/paste

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pierwszy duży stream za nami i zaczyna się powoli rysować obraz całej ekspansji. Na razie poznaliśmy 13 nowych kart, nie będę co prawda omawiał wszystkich, ale część jest ciekawa.

Obrazek
Solidna opcja dla beast druida. Można w miarę sensownie liczyć, że przynajmniej raz pacniemy jakiś słabszy cel, a dodatkowy 5/5 to coś nie do pogardzenia. Plus można kopiować "menadzerką" ;)

Obrazek
Odkrywanie stronnika z kosztem +1 many w zamian za fajne umiejki. Fajnych 6-dropów akurat kilka jest - sylwana, impek, Carine, nawet zwykły ogr z tym wygląda fajnie.

Obrazek
Wyglada może niepozornie, ale potencjał do robienia zwycięstw "z dupy" to ma aż za duży. Wyobraźcie sobie, że szamek ma 3 śmieciowych stronników na stole zdolnych obić was po portrecie. Z tym panem rzucamy na nich Windfury + rockbiter i nagle mamy 18 dmg (+ atak stonników ). A jeśli wciśniemy jeszcze elektrę ( którą to btw, niedawno wydropiłem ) możemy zrobić pełnoprawnego otk za 36 dmg i równo 10 many.

Obrazek
Biorąc pod uwagę jak popularnym narzędziem jest magowy "ping", zrobienie 8 obrażeń to naprawdę nie kłopot ( tym bardziej, że jest przecież bakuś, a i wiemy już że dojdą karty wspomagające obrażenia z hero powera maga, kompatybilne zresztą z bakusiem ) i de facto wychodzi nam ragnaros za 7 many z doczepionym 4/4. A z brannem to już w ogóle zło.

Obrazek
Discard dokładnie właśnie takiej mechaniki potrzebował - możliwości odzyskania straconych kart. Oczywiście zawsze jest opcja że właśnie to poleci w niebyt jak coś odrzucamy, ale, cóż, uroki RNG. Ale zawsze można wpakować drugą kopię do talii ;) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ