Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Re: Rozpiski

Post autor: Napadzior »

Czempion Chaosu nie przeprasza. Glegut My idziemy po swoje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Witam,
W oparciu o różne koncepcje w szczególności 3x4 Chosen Knights Lust złożyłem sobie następującą listę:

Sorcerer, General, Wizard Adept (Evocation), Binding Scroll, Sceptre of Power, Plate armour 330 pts

Sorcerer, Wizard Adept (Alchemy), Book of Arcane Mastery, Plate Armour 295 pts

Chosen Lord, BSB, Greed, War Dias, Banner of the Relentless Company, Ledger of Souls, Immortal Gauntlets, Entropic Aura 785 pts
(1410)

16 Barbarians, M, S, Banner of Discipline 236 pts
24 Warriors, PW, M, S, C, Rending Banner 687 pts
(923)

3 × 4 Chosen Knights, Lust, Halberd, M 1836 pts

1 Marauding Giant, Monstrous Familiar 330 pts
(2166)
4499

Magowie do Barbarzyńców, BSB do Warriorow. Zamysł jest taki aby buffowac z magi kluczowe oddziały w szczególności klocek Warriorow, a tym samym BSB który jednocześnie wyłącza enchantmenty na broni i pancerzu. Mysle jednak ze w miejsce Immortal Gauntlets nie wrzucić BSB Wyrd Stone. Za pozostałe 20 pts coś się podrasuje;) Co sądzicie? Jak dziurawe jest moje myślenie?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Hej Panowie, czy AB źle liczy koszt Chosen Knightów?
5ciu golasów z wrath - 775 pkt
Według podręcznika - 695 w wrath i halabardami.
Czy coś źle liczę/widzę?
Pozdro :)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

W mojej wersji AB:
5 gołych z warth - 670
5 z halabardami i z warth - 695
5 gołych z sloth - 775

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Dzięki bela, u mnie dalej jest coś nasrane, ale ogarniam.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Cos pod Swidnik, co myslicie?
Na druzynowke wydaje sie calkiem ciekawe:

1 Exalted Herald @ 840 Pts
General;

2x8 Barbarian Horseman @ 257 Pts
Light Lance; Shield; Musician;

1 Chimera @ 320 Pts
Wings

1 Chimera @ 265 Pts

1 Feldrak Elder @ 540 Pts
Great Weapon;
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Ktoś coś o nowych forswornach i exiled. Co prawda nie ma kosztu punktowego, ale czy nie wydaje się wam to strasznie słaba mechanika? W sensie te ataki po niezdatny break tescie i zamiast ucieczki do piachu :/?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Fajnie by było jakbyś linkował źródło.

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1095447

Jeśli dobrze rozumiem, to forsworni będą bardzo spoko blokerem (zależy od kosztu). Zmiana w spiked shieldzie też na +.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Zmiany generalnie na plus, kluczowa jest kwestia kosztu punktowego, wiemy jak to boli obecnie.
Forsworn imo:
- waniliowe mini oddziały a'la kamikadze nadal bez zastosowania. Takie trójki ogrów ze speciali, nie widzę miejsca na to zupełnie,

- kloc z sv.2+ i doom lordem (bsb) na stubbornie wyglądu już ciekawie, aczkolwiek dobrze złożony CL w corowych wojownikach może grać podobną rolę, więc duża niewiadoma czy w ogóle ten wybór będzie chodził. Pytanie co innego, ciekawszego będzie w specialach (b.shrine, poprawione feldraki),

- z opcją damnated wygląda to interesująco. Trójka w kresce z s.shieldem, przy 40mm styku od frontu całkiem nieźle filtruje obrażenia. 2 powinno przeżywać (nie liczę kombatów ze śmieciami) i po brejku dowodzić dwie wretched ones na naszą kontrę. W teorii :)

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

No właśnie też mam mieszane uczucia.
Trójki ogrów głównie ze względu na to że są core występują w rozpiskach.
Nie bardzo rozumiem czemu zabrano im trzeci atak ale tak jak piszesz zobaczymy jak koszty punktowe zostaną ujawnione.
I jeszcze jedno pytanie czy wretched one-s muszą ruszyć się w swojej turze? Jeśli tak to zakładając że pojawia się nastole będą musieli się gdzieś ruszyć i albowchodzimy do combatu i dajemy reform albo próbujemy coś odgiac co z randomowym ruchem jest raczej trudne :/

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Punkty wczoraj już wyszły:

Doomlord: 360p (+10p)
Wasteland Behemoth: 260p (-90p)
Additional Limbs: 50p (-20p)

Fallen:
Additional models 23p (-5p)

Forsworn: 180p (-20p)
Additional models: 60p (-10p)
Spiked shield 12p (+1p)
Paired weapons 3p (+1p)
Great weapon 4p (-1p)
Halberd 5p (-3p)
Damnation: 25p/model

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1095447

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Obawiam się o resztę rework-u booka. Jakoś nie widzę tych oddziałów. Jedyna opcja to chyba spicked sshield na nich. Do tego doom lord. Mogą sporo ustać ale nie bardzo będą bili i często będą zdawać break test przy 8ld.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Tani klocek MI z 2+ savem, parry i oddający hitami za savy z lordem BSB, który klepie rzeczy z dużym armourem i daje stubborn, brzmi jak fajna opcja. Szansa na to, że się przegra combat niewielka, a cena kusząca.

Takie 3ki też fajny bloker, za 180pkt.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

To prawda, kusząca, aczkolwiek mielić to nie będzie (a coś musi) i idzie ze speciali.

3 gołych w ogóle nie widzę - jakiś pomysł co z nimi robić ?

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

No właśnie chyba w tym rzecz niby ie są źli. Jakieś miejsce w armii mogą mieć ale czy starczy punktów. W końcu czymś klepac trzeba. Nawet w założeniu pełnego klocka z GW wypłaci niewiele ataków. Jeśli już to widzę jeden klocek 6 z tarcza i i zamiana we wretched ones. Sporo przytrzyma i ratuje nas przed dużymi klockami piechoty z niskim as-em. Tylko czy w tej armii z tym akurat mamy problem?
Plus że chyba nieźle na elfiki by się spisywali.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ktoś coś wymyślił po update'cie? Mi się to wgl nie składa...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wepchłem Wasteland Torch do mojej rozpy z DMP :)

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Ja również nie widzę jakieś wielkiej rewolucji, jechały juggery i dalej jadą juggery, a to że kierownicy wycieczki mają inne błyskotki wielkiego szału nie robi.
Obrazek

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Coś tam można pokombinować obecnie.Wszystko oprze się o gry testowe, w niedziele zagram czymś niekonwencjonalnym to jedną bitwę opiszę - no dobra, postaram się ją opisać.
Miłym jest to, że niektóre rzeczy potaniały po 20 - 30 % ale wcześniej były zbalansowane ;) teraz zachwiejemy systemem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Pogralem Diablem i ma uwazam wiekszy potencjal magiczny 2d6 s6 + cos z veila, bolec, kometa, zioniecie - bardzo fajnie mi to gralo i w Swidniku mase punktow mi przynioslo.

Dodatkowo Chimera - 220 pkt za cos co biegnie na 20 cali i moze byc zaraz na Twoich plecach bardzo pomagalo w kontroli stolu
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

ODPOWIEDZ