Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus »

Lich & Apprentice od North Star Military Figures.

Prezentowany poniżej zestaw jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji zestawu Lich and Apprentice wyprodukowanej przez North Star Military Figures.

Jakość odlewu jest dobra, a nieliczne nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Odlane w metalu modele Nekromanty i jego Ucznia odziane i wyposażone zostały stosownie do uprawianej profesji. Choć z drugiej strony symbole i detale zdradzające ową profesję nie od razu rzucają się w oczy, a same modele nie są obwieszone czaszkami jak choinka bożonarodzeniowa bombkami.

Dedykowane do Frostgrave modele z powodzeniem można wcielić w szeregi jednej z Nieumarłych kompanii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zarbag’s Gitz od Games Workshop.

Większość z Was już pewnie widziała ten zestaw z każdej możliwej strony ale i ja nie mogłem sobie odmówić przyjemności prezentacji pudełka, bo to w końcu świetne modele są.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE mam dla szanownego państwa-draństwa wciąż świeżą recenzję zestawu Zarbag’s Gitz od Games Workshop.

Jeśli gracie w Warheim FS i jeszcze nie macie złożonych modeli Nocnych Goblinów, to zestaw Zarbag’s Gitz, jest bardzo dobrym wyborem. A wieloczęściowe modele Nocnych Goblinów oraz Squigów są kwintesencją żyjących pod ziemią Zielonoskórych i moim zdaniem jednymi z 'klimatyczniejszych' modeli GW od lat.

Jeśli nie jesteście zwolennikami okrągłych podstawek to nieco problemu może sprawić przeniesienie na kwadraty. Dedykowane okrągłe podstawki są w wersji scenicznej. Nie są to jednak trudności, których modelarz nie byłby w stanie pokonać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dość rozczarowujący zestaw, wyglądają jak trochę przerobione gobliny ze SkullPassa...i moim zdaniem tamte prezentują się jednak lepiej :D
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Ganesh od Aradia Miniatures.

Na łamach bloga DansE MacabrE publikuję przeważnie zdjęcia modeli i figurek przeznaczonych do gier bitewnych, dlatego dziś z tym większą przyjemnością chcę Wam, w ramach piątkowych recenzji, pokazać model Ganesh od Aradia Miniatures.

Figurka została ufundowana przez Aradia Miniatures jako jedna z nagród dla zwycięzcy turnieju Warheim FS - Ostatnia Faktoria z którego relację możecie przeczytać TUTAJ.

Mierzący 80 mm, pełen detali model wyrzeźbił Allan Carrasco, a uwiecznione na pudełku malowanie to dzieło Sergio Calvo Rubio.

Co do pudełka, to na drugim zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda po podróży z Italii. Choć pracownicy poczty nie oszczędzali przesyłki to pudełko, choć samo pękło, skutecznie ochroniło wieloczęściowy model.

Bo musicie wiedzieć, że model Ganesh składa się z 15 części, a jakość odlewów jest bardzo dobra. Nie zauważyłem większych linii podziału czy nadlewek, a przygotowanie modelu do malowanie nie powinno sprawić większych trudności.

Natomiast samo malowanie powinno dać zwycięzcy turnieju sporo satysfakcji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Aradia Miniatures, a jeśli interesuje Was historia Ganesha to zapraszam na Wikipedię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Landsknecht Looters od Artizan Designs.

Prezentowany poniżej zestaw jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji zestawu Landsknecht Looters wyprodukowanego przez Artizan Designs.

Jakość odlewu jest dobra, a nieliczne nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Zestaw składa się z 4 figurek przedstawiających objuczonych łupami landsknechtów. Modele z powodzeniem można wcielić w szeregi jednej z imperialnych kompanii w Warheim FS.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Centaur #1 od Scibor MM.

Korzystając z promocji na stronie Scibor MM nabyłem blister z modelem 28mm/30mm Centaur #1 28MA0061, który dziś pokażę szanownemu państwu-draństwu w ramach piątkowych recenzji na DansE MacabrE.

Model Centaura został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się cztery odlane w szarej żywicy elementy, a także sceniczna podstawka o wymiarach 25x50 mm oraz ulotka z informacjami od producenta

Jakość odlewu jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

W czasie rozgrywek w Warheim FS model będzie pełnił rolę Bykocentaura służącego w szeregach Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie Scibor Monstrous Miniatures, do wizyty zachęcam tym bardziej, że modele często sprzedawane są w promocyjnych cenach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Chaos Legionary Small Banners od Kromlech.

Zapraszam na kolejną recenzję zestawu od Kromlech.

Zestaw Chaos Legionary Small Banners zapakowany został w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się wypraska, a także ulotka z informacjami w kilku językach.

Ślady pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia.

Zestaw składa się z 2 różnych chorągwi, a właściwie proporców, które z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji figurek przedstawiających machiny wojenne, dowódców żołnierzy lub do ozdobienia makiet noszących piętno Chaosu.

Zestaw był jedną z nagród od Kromlech, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na stronie Kromlech.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Hammerhead od Aradia Miniatures

Na blogu DansE MacabrE publikuję przeważnie zdjęcia modeli i figurek przeznaczonych do gier bitewnych, dlatego dziś z tym większą przyjemnością chcę Wam, w ramach piątkowych recenzji, pokazać model Hammerhead od Aradia Miniatures.

Figurka została ufundowana przez Aradia Miniatures jako jedna z nagród dla zwycięzcy turnieju Warheim FS - Ostatnia Faktoria z którego relację możecie przeczytać TUTAJ.

Model przedstawiający humanoidalnego rekina młota został umieszczony przez producenta w plastikowych blistrze, w którym znajduje się także ulotka ze zdjęciem pomalowanego modelu.

Złożony z trzech części model został odlany z szarej żywicy. Jakość odlewu jest dobra, a oczyszczenie modelu ze śladów pozostałych po procesie odlewu nie powinno być pracochłonne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Aradia Miniatures.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Widze, ze starasz sie nadarzyc za klimatem aos i armia wodnych elfow ;p
Ja sobie dopuscilem to niewdzieczne zadanie ;)

A tak serio to sztandary chaosu i centaur bardzo w klimacie!
Fajnie, że wrzucasz tu co nieco, pozdro!
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jak zawsze pudełeczka na propsie. Fajnie, że to robisz.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

@Flinsh @wind_sower
Dzięki za motywujący komentarz i fajnie, że to czytacie. :)


Degenerate Dwarf Champion od Scibor MM.

Dziś zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury recenzji modelu Degenerate Dwarf Champion od Scibor MM.

Model zdegenerowanego czempiona Krasnoluda został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się cztery odlane w szarej żywicy elementy, a także sceniczna podstawka o wymiarach 20x20 mm oraz ulotka z informacjami od producenta

Jakość odlewu jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

Facjata, postura i całokształt recenzowanego modelu, aż emanuje degeneracją charakterystyczną dla znanej z uniwersum Warhammer Fantasy rasy Krasnoludów Chaosu.

W czasie rozgrywek w Warheim FS model z powodzeniem można wykorzystać jako łowcę niewolników służącego w szeregach Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie Scibor Monstrous Miniatures, do wizyty zachęcam tym bardziej, że modele często sprzedawane są w promocyjnych cenach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Cultist Captains od North Star Military Figures.

Prezentowany poniżej zestaw jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji zestawu Cultist Captains wyprodukowanej przez North Star Military Figures.

Jakość odlewu jest dobra, a nieliczne nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Odlane w metalu modele Kultystów Chaosu odziane i wyposażone zostały stosownie do uprawianej profesji. Choć z drugiej strony model w kapturze zasłaniającym oczy równie dobrze może reprezentować Oprawcę.

Dedykowane do Frostgrave modele z powodzeniem można wcielić w szeregi jednej z czczących Chaoskompanii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Royal Tumuli Guard od GameZone Miniatures.

Dziś zapraszam do lektury recenzji zestawu Tumuli Royal Guard od GameZone Miniatures.

Zestaw widoczny na zdjęciach poniżej podarowaliśmy w prezencie urodzinowym Torinowi z bloga Paint Crime Site.

Torin pomalował modele i włączył Ożywieńców w szeregi Nieumarłego zastępu z Nehekhary, który możecie zobaczyć TUTAJ.

Modele odlane zostały w białym metalu, a każda z dwóch figurek została podzielona na cztery części.

Jakość odlewu jest poprawna, choć trochę czasu trzeba poświęcić na widoczne linie podziału formy oraz nadlewki.

Dużo ostrożności i cierpliwości wymaga także klejenie drobnych metalowych elementów ale efekt jaki można uzyskać po pomalowaniu jest wart wysiłku.

Jeżeli ktoś z szanownego państwa-draństwa szuka ciekawych zamienników dla armii Nieumarłych, to warto rozważyć zakup modeli z serii Royal Tumuli Guardians od GameZone Miniatures.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sarcophagus of the King od HQResin.

W ofercie HQResin dostępny jest zestaw Sarcophagus of the King, który przedstawię wam w dzisiejszej recenzji.

Zestaw podobnie jak inne produkty od HQResin znajdziecie w sklepie Hexy.

Sarcophagus of the King to złożony z 10 żywicznych elementów królewski grobowiec w skali 28-32 mm.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji makiet oraz dioram.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Księgi od Mini Monsters.

Dziś mam dla Was recenzję zestawu Ksiąg od Mini Monsters.

Zestaw został zapakowany w przeźroczysty worek strunowy. Opakowanie została zamknięte firmową ulotką z adresem internetowym oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Księgi to odlany z żywicy zestaw zawierający 14 różnego rodzaju woluminów, z których 10 jest zamkniętych, a 4 otwarte.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, a linie podziału formy i błony pozostałe po procesie odlewu są łatwe do usunięcia.

Ze względu na rozmiar ksiąg, który możecie porównać do modelu na czwartym zdjęciu, zestaw nadaje się raczej do waloryzacji makiet lub podstawek w Warheim FS oraz innych grach osadzonych w światach fantasy.

Zestaw był jedną z nagród ufundowanych przez Mini Monsters, którą można było wygrać na turnieju Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Old Mage od CP Models.

Prezentowany poniżej zestaw jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji modelu Old Mage wyprodukowanego przez CP Models.

Jeżeli szukacie modelu, który będzie przedstawiał maga w jego najbardziej kanonicznym wyobrażeniu, to już możecie przestać.

Jakość odlewu jest dobra, a nieliczne nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Old Mage przedstawia długobrodego, ubranego w szpiczasty kapelusz i długą szatę maga, który w prawej dłoni dzierży magiczną laskę, a lewą wyciąga przed siebie tak, jakby rzucał zaklęcie.

Wyrzeźbiony przez Sandrę Garrity, model w sposób oczywisty nawiązuje do Gandalfa Szarego znanego z Władcy Pierścienia i z powodzeniem może zostać wykorzystany do przedstawienia postaci maga zarówno w grach bitewnych jak i w grach fabularnych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Kultysta z Rotten Circus od Rotten Factory.

W sierpniu 2018 roku informowałem Was na łamach bloga DansE MacabrE o tym, że Paweł z Rotten Factory rozpoczął na platformie Indiegogo zbiórkę na produkcję modeli z serii Rotten Circus.

Zbiórka oczywiście zakończyła się sukcesem, a dziś przygotowałem dla Was recenzję jednego z modeli z linii Rotten Circus od Rotten Factory.

Model składa się z dwóch elementów, odlanego w całości korpusu z głową, nogami i ramionami oraz odlanego osobno obucha broni.

Kultysta chroni głowę pod kapturem, nagi tors chronią naramienniki, a resztę ciała przepaska biodrowa i wysokie buty.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Na elementach nie zauważyłem większych nadlewek, a delikatną linię podziału formy łatwo usunąć nożem.

Jeśli lubicie oldschool i świetną jakość odlewu, to modele z linii Rotten Circus od Rotten Factory może Was zainteresować.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej oraz Facebooku producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Bad Moon Loonshrine od Games Workshop

Na łamach bloga DansE MacabrE rozpakuję dla Was pudełko z modelem Bad Moon Loonshrine.

To druga, obok Etheric Vortex: Gloomtide Shipwreck, makieta od Games Workshop do AoS, która znalazła się w mojej kolekcji.

Wypraski z częściami pozwalającymi na złożenie modelu otrzymałem zapakowane w solidne, kartonowe pudełko.

Ekipa z Games Workshop umieściła na każdej ze ścian pudła fotografie złożonego i pomalowanego elementu terenu więc przed zakupem można dokładnie obejrzeć model.

Z tyłu pudełka dodatkowo umieszczone zostały zbliżenia na detale modelu oraz wymieniono farby, użyte przez malarzy Games Workshop do pomalowania Bad Moon Loonshrine.

Wewnątrz oprócz dwóch solidnych wyprasek znajduje się także czarno-biała instrukcja, która dobrze prowadzi przez proces składania. Na ostatnich stronach znajdują się także zasady modelu, który dedykowany jest do AoS.

Jeśli chodzi o projekt, jakość wykonania i spasowanie elementów to są one na najwyższym poziomie, a ilość detali w jakie wyposażony jest model obiecuje dużo zabawy podczas malowania.

Mimo dużych rozmiarów ze sklejeniem modelu nie miałem żadnych problemów. Zaszpachlowałem tylko szczelinę powstałą wzdłuż łączenia lewej i prawej części modelu.

Bad Moon Loonshrine to solidny element terenu i na pewno warto rozważyć jego zakup w lokalnym sklepie gdzie cena powinna być niższa niż ta na stronie producenta.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Kultysta z Rotten Circus od Rotten Factory.

W sierpniu 2018 Paweł z Rotten Factory rozpoczął na platformie Indiegogo zbiórkę na produkcję modeli z serii Rotten Circus.

Zbiórka zakończyła się sukcesem, a dziś na blogu DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję kolejnego kultysty z linii Rotten Circus od Rotten Factory.

Model kultysty został w całości odlany w żywicy i prezentuje zmutowanego cyrkowego siłacza, który oprócz stylizowanej sztangi posiada na karku żywą, i jak się wydaje rozumną, narośl.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Na elementach nie zauważyłem większych nadlewek, a delikatną linię podziału formy łatwo usunąć nożem.

Jeśli lubicie oldschool i świetną jakość odlewu, to modele z linii Rotten Circus od Rotten Factory może Was zainteresować.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej oraz Facebooku producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Magister z Rotten Circus od Rotten Factory.

W sierpniu 2018 Paweł z Rotten Factory rozpoczął na platformie Indiegogo zbiórkę na produkcję modeli z serii Rotten Circus.

Zbiórka zakończyła się sukcesem, a dziś na blogu DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję Magistra z linii Rotten Circus od Rotten Factory.

Model Magistra został w odlany w żywicy i prezentuje odzianego w cylinder, zmutowanego dyrektora trupy cyrkowej, który w prawej dłoni dzierży pistolet.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, detale rzeźby są wyraźne, a krawędzie ostre. Na elementach nie zauważyłem większych nadlewek, a delikatną linię podziału formy łatwo usunąć nożem.

Jeśli lubicie oldschool i świetną jakość odlewu, to modele z linii Rotten Circus od Rotten Factory może Was zainteresować.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej oraz Facebooku producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Shattered Dominion Objectives od Games Workshop.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE rozpakuję dla Was pudełko z zestawem znaczników Shattered Dominion Objectives od Games Workshop.

Wypraski z częściami pozwalającymi na złożenie 7 znaczników otrzymałem zapakowane w solidne, kartonowe pudełko.

Ekipa z Games Workshop umieściła na froncie i tyle pudła fotografie złożonych i pomalowanych znaczników więc przed zakupem można dokładnie obejrzeć model.

Wewnątrz oprócz dwóch wyprasek znajduje się także czarno-biała instrukcja, która dobrze prowadzi przez proces składania. Na ostatnich stronach znajdują się także zasady znaczników, które są dedykowane do AoS.

Jakość wykonania i spasowanie elementów są na najwyższym poziomie, a ilość detali w jakie wyposażony jest model obiecuje dużo zabawy podczas malowania.

Shattered Dominion Objectives to ciekawy zestaw znaczników, które w trakcie rozgrywek Warheim FS z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako znaczniki kosztowności lub elementy terenu. Ja wykorzystałem podstawę znacznika Realmvault Key na którym umieściłem mechanizm Astromantów przedstawiający układ słoneczny w którym znajduje się Stary Świat.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ