Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: QQrydza »

czemu bezuyteczny? a jak chce zabijac :P?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

Problem jest taki, że braknie punktów na hero, jak wywalę talizman, to będzie 55 pkt wolnych, czyli brak 45.
Ewentualnie mogę zrezygnować z tego skink capitana, chociaż oddział rhampków z breathem wydaje się być zabójczy.

Pytanie też.. czy wystarczą 2 scoringi?
Czy wrzucić jakieś skinki jeszcze np za jednego razorka

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

@QC to niech weźmie od tego jakiegoś specjalistę :P

@Cuendae imo wybór jest oczywisty, bsb>wszystko.
Ciężko z dwoma scoringami. W przypadku flag przeciwnik może wyznaczyć dowolny oddział, bardzo utrudnia to rozgrywkę.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wracam do xerowania, jak gram swoimi wariacjami to rzuty nie idą. Ale generalnie lizaki mega cisną, na razie DE i emp na rozkladzie, a TK sie obronily tylko bardzo nieladnymi moimi rzutami na magię (casting 7 na 3 kosciach za dużo rzucić ;P) ale jeszcze je rozsmaruje.

Lizaczki maja jakies slabe MU? czy gniota wszystko w mecie bo na to wyglada?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Pomyślmy...wampiry (zbyt dużo wskrzeszania) demony( brak odpowiedzi na oddział lemurów z T5 i mordercami oraz działami), krasnale (kosmiczne strzelanie), bretonia (śmiesznie niskie ap) orki i gobosy ( brak oddziału który może bic się z dzikusami)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

W zasadzie to bardziej balbym sie he de se na pestkach bo te rzeczy co piszesz raczej rozjezdza ta lista bialorusina on zresztą na df maski robi historycznie.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

lwieserce85 pisze:Pomyślmy...wampiry (zbyt dużo wskrzeszania) demony( brak odpowiedzi na oddział lemurów z T5 i mordercami oraz działami), krasnale (kosmiczne strzelanie), bretonia (śmiesznie niskie ap) orki i gobosy ( brak oddziału który może bic się z dzikusami)
Jak niby 30 zombie więcej wpłynie na caimany i karnusia, przecież to mu nic nie robi XD Dywinacja zjada jakiekolwiek krzykacze, potworek rozjeżdża reszte a ramphadony zjadają kadrę.
na demony jest odpowiedź - spearbacki i dywinacja. No i też jest możliwość, że jak karno wejdzie w omena to go zabije(3 z divi/regena/+2 agi, jeden wchodzi, każdy z nich praktycznie gwarantuje śmierć omena albo przeżycie Carno, a jak carno przeżyje to zabija ze stompów).
na kraśki po prostu trzeba wiedzieć czy można grać, a jako że to jest rozpa drużynowa to pewnie zawsze omijał. Aczkolwiek o wiele bardziej niebezpieczne są szczury(divi i kółka) i darki(bolce, pestki divi/occ)
breta to breta, jak będzie z druidyzmem i bez skorpionów to karnus tam sieje czysty rozpierdol.
na orki to nie wiem czy jest taki problem, to jest tylko jeden wolny kloc, a saurusy ze wsparciem mają realną szansę to przepchać/ustać by wsparcie przyszło(zwłaszcza jak się te orki wcześniej osłabi. No i karnuś może mieć szansę wejść w ten kloc i go rozłożyć razem z saurusami, przecież to tylko S4.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mamucie o dziwo zgadzam się. Bardzo dużo podobnych wniosków mam.

Z tym że ten gość df jedzie, a ja po bitwie z emp czuje moc.

Też de i sk jak pierwsze uniki widze
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

A ja się zupełnie nie zgadzam :) carni jest 1 a w orkach unit ów które stwarzają zagrożenie jest więcej. Pająk, rydwany, savage, squigi magia, doomki, bolce. Jestem przekonany że to nie jest dobry MU, podobnie jak DE. Bretka IMO z rozpa na carnim to remisowy paring, chyba że wchodzi typek z multipikacja który zjada wszystkie bestie w turę i jest szybszy. Nie wiem czym chcesz zabić np. 2x8 grali :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Najczesciej szarzą do boku :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Aa:) to prawda, grając a warzywniaku jest to możliwe, na tych stołach powyżej jest to raczej trudne do wykonania. Można też przyjąć że Twój carni dostaje szarżę z boku i się łamie :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Moj carni ostatnio dostał szarze od boku i tyłu. Niestety rzucil 4x1 na ranienie więc faktycznie sie polamał. ale mysle ze akurat ten model to chce dostawac szarze z kazdej strony dzien i noc, byle bez championow ale i z tym idzie zyc :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

Nie no, Bretke to zjadają rhampadony, spearbacki, Alchemia, D3 metalshiftingu że stedzia da radę, Toxic breath że stygiosaura. Zwłaszcza, że powinieneś zoutmanewrować bretkę.
Kloc saurusów że spearami też da radę ich poharatać, jeżeli nie walczą z pełnym oddziałem grali.

Jedyny problem to właśnie ten ich zabijak monsterów

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Lodziarz to straszny patus, na solo wysadza w szarży każdą jednostę. :/
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Cuendae pisze:Nie no, Bretke to zjadają rhampadony, spearbacki, Alchemia, D3 metalshiftingu że stedzia da radę, Toxic breath że stygiosaura. Zwłaszcza, że powinieneś zoutmanewrować bretkę.
Kloc saurusów że spearami też da radę ich poharatać, jeżeli nie walczą z pełnym oddziałem grali.

Jedyny problem to właśnie ten ich zabijak monsterów
Panowie naparwdę każdy kolejny potwierdza moje przemyslenia! Coś ten big boss kreci, narzeka na lizaki a tylko od przodu szarzuje!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

Zależy też czym grasz, bo jeżeli pakujesz 800 pkt w TG, które jest najgorszym co może być na bretkę chyba, bo AP1, a siła dająca Aegis 5+ i mało mobilne, to faktycznie może być ciężko.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Obecnie TG to najsłabsze co może być, poziom wyżej od żółwia :v
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zolw ma chyba poziom grywalnosc idola sprzed 2 lat. Jaki w ogole ejst koncept tego stwora? Chanel za 300? :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Trwają dyskusje.zaproponowalwm by w 12 calach rozdawał z ołtarzem węża poisony- na 6 dla skinkow a z solar enginem dawał distracting też w 12 calach i dowiedziałem się że nie współgra to z profilem tej armii
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Ta xD
I "blocker" który testuje terror pod 6 a potem stubborna pod 5 XDD
Po prostu go rozjebali przez ASAW, skończyły się "sloty na zmiany" i został jak jest. Nie wiem kiedy go zmienią, ale nie będzie to niedługo.
Obrazek

@LwieSerce
To jest właśnie ASAW, "no buff wagons" - zdjęcie podbijanie WS'a z Ancienta, Predatory Roar z Stygiosaura, Aury Żółwika. Obecnie został tylko Engine... [-o<
Obrazek

ODPOWIEDZ