Szukam kogoś, kto drukuje 3D

tylko związane z naszym hobby: pomaluję, skonwertuję, dam do pomalowania, dam do skonwertowania itp.

Moderatorzy: Yudokuno, Big Boss M.

ODPOWIEDZ
robertidaniel
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Szukam kogoś, kto drukuje 3D

Post autor: robertidaniel »

Temat do zamknięcia.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2019, o 22:05 przez robertidaniel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Możesz skorzystać z usług lub chociaż wyceny firmy, która drukuje w 3d dla osób prywatnych.
Jest w necie sporo takich ogłoszeń. Roześlij zapytania.
Ze swojej strony dodam jednak że drukowane makiety, wciąż stoją w moim odczuciu o poziom niżej, pod kątem jakości. Potrzeba troszkę zabawy z pilnikiem i pastą polerską, żeby uzyskać coś zbliżonego do scenerii GW.

robertidaniel
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: robertidaniel »

Rozważałem rozesłanie zapytania do profesjonalnych firm zajmujących się drukiem 3D, ale pomyślałem, że może ktoś na forum już bawił się w drukowanie makiet i coś poradzi. Wygląda jednak na to, że nie będę miał wyjścia i pozostają tylko profesjonaliści :).

Co do jakości to niestety spodziewam się, że nie będzie ona idealna, ale planowałem zmiksować elementy drukowane ze scenerią GW. Próbowałem już podobnej sztuki z drukowanym w CZYDE lasem (udało się kupić już wydrukowany) - okazało się oczywiście, że same drzewa (tj. pnie) wyglądają ładnie, ale listowie stało dwie półki niżej niż stareńki Citadel Wood. Niemniej jednak gdy zastąpiłem je właśnie listowie zaczerpniętym od GW okazało się, że efekt jest wcale ładny :).

Poza tym kluczowa kwestia to skąd wziąć makiety GW - ebayowe ceny są horrendalne, a innych źródeł niestety brak :(. Zresztą niektóre modele coraz trudniej dostać nawet na ebayu - od długiego czasu poluję na imperialną kapliczkę i niestety nic w sensownych cenach nie trafiłem.

ODPOWIEDZ