Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: medzik »

Pytanie czy można kometę rzucić, jak jedna jeszcze nie spadła, nie chodzi mi o tę samą turę magii, tylko w następnej?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Można rzucać kometę co turę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Ciekawi mnie jedna rzecz. Czy Black Knight Tabard z KoE chroni maga przed wessaniem się z msicastu?

777 or higher Breach in the Veil
The Caster’s model is removed as a casualty (no saves of any kind allowed).

Black Knight’s Tabard 85 pts
Dominant.
One use only. Activate when the bearer reaches 0 (or
fewer) Health Points. Do not remove the bearer as
a casualty. Instead, after resolving all simultaneous
attacks (such as all Shooting Attacks from the same
unit or all Melee Attacks at the same Initiative Step),
the bearer’s Health Points are set to 1, and it gains
Aegis (3+) until the end of the Player Turn.

Wydaje mi się, że tak ale interesuje mnie jakie jest Wasze zdanie.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie chroni
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie chroni. Ten miscast nie sprawia że hp modelu spada do 0 czy coś. Po prostu ściągasz go ze stołu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Ok i tak byłaby to raczej ciekawostka, ale przynajmniej teraz mam pewność. Dzięki

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Mam pytanie odnośnie pistoletu jako paired weapon i zaklętej broni, czy ten dodatkowy atak liczy się z siłą zaklętej broni np. 5 jeśli takową daje, czy też z siłą 4 pistoletu, czy z siłą 3 postaci, która ja ma???

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Jeśli masz brace of pistols czy cokolwiek podobnego nie możesz tego enchantować jak klamki do meele. Używa się tego w cc jako pairedy co nie znaczy że możesz to enchantować jak pairedy.

Jeśli miałbyś pairedy i dał na nie +3S to ten dodatkowy atak będzie miał wszystkie bonusy jak reszta ataków.
Obrazek

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Ok, już zrozumiałem i doczytałem, mam jeszcze jedno pytanko czy 6 z przerzutów na trafienie dają jeśli oddział ma battle focus, dają dodatkowe trafienia, czy tylko 6 rzucone przed przerzutem?

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Niestety NIE, a kluczowe jest to zdanie "If the attack hits with a natural to-hit roll of ‘6’" czyli przerzut tak jakby nie jest naturalny :D
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Strona 6 podręcznika. 2.B.a - natural roll to wynik przed modyfikatorami. Reroll to nie jest modyfikator.
Także działa.
Obrazek

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Czy w takim razie przy Red haze jeśli mamy przerzut to hit. To pierwsze rzucone 1-ki i tak wala w nas a drugie już nie?

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Plague pisze:Czy w takim razie przy Red haze jeśli mamy przerzut to hit. To pierwsze rzucone 1-ki i tak wala w nas a drugie już nie?
Bzdura ;)

Natural roll to wynik jaki widzisz na kości. Z rerollami, czy bez. Oczywiście jeśli są jakieś rerolle, to naturalne wyniki to te ostateczne.

Nie ma w tym żadnej filozofii ;)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

ślivek pisze:Strona 6 podręcznika. 2.B.a - natural roll to wynik przed modyfikatorami. Reroll to nie jest modyfikator.
Także działa.
O kurcze no to się wałowałem :) Taka sama historia jest z poisonami w takim razie u Sentineli czy już tak dobrze nie ma ???
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Jeśli masz poisony i reroll to hit, to 6ki po przerzucie też mają poisony.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Patrzę na rozpiski WTC 2019 i widzę takie coś:
Marshal, General, Great Griffon, Lance, Shield, Death Cheater
może mi ktoś wytłumaczyć, czy to działa w sytuacji kiedy w przedmiocie jest napisane, że wearer to nosi a nie bearer??

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

W tym przypadku to nie ma znaczenia akurat bo model nie jest gigantic i normalnie bierzesz sejva od kolesia na górze plus ew mount może podbić sejva.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

19.B.3 Global and Defensive Characteristics
The Multipart Model has a single set of Global Characteristics and a single set of Defensive Characteristics. Always use the values in the mount’s profile, except when that value is “C”. In this case, “C” refers to the value in the Character’s profilewhichis used instead. Sometimes, a valueis written as “C + X”.In this case, use the Character’svalue, increased by X.
For example, if a Character (Armour 0) rides a horse (Armour C + 2), wears Heavy Armour (+2 Armour), and carries a Shield (+1 Armour), the Multipart Model has an Armour equal to: 0 + 2 + 2 + 1 = 5.
19.B.4 Model Rules
Model Rules connected to specific model parts (such as Attack Attributes, Special Attacks, and weapons) are only applied to this model part. Other Model Rules (such as Universal Rules, Character, Armour, and Personal Protections) are applied to the Multipart Model as normal.
Remember that models with Massive Bulk (all models of Gigantic Height) ignore Armour and Personal Protections from the rider.

s88 BRB
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

wszystko to ogarnąłem i zachodzę w głowę po co w takim razie "wearer" i "bearer", jeśli chodzi o magiczne przedmioty, nie mam tu na myśli "bearer model", bo to wiem, że to działa z giganticami

ODPOWIEDZ