Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Mamut »

Remember that models with Massive Bulk (all models of Gigantic Height) ignore Armour and Personal Protections from the rider.

s88 brb

To jest różnica między np. Starfall shard a Taurosaur's Vigour z SA
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Czytaj ze zrozumieniem, "bearer’s model" o którym przecież pisałem działa na Gigantic i to jest zrozumiała różnica, natomiast ja pytałem o różnicę pomiędzy "bearer" a "wearer", nie "bearer’s model".

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wearować to można kask czy armor. A bearować to jakiś artefakt czy klamkę albo coś. Chyba? :^o
Obrazek

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Tak też myślę, że to tylko chyba o gramatykę chodzi, niemniej jednak pytam bo AB pokazuje Special Save bohatera na mouncie /+4
jak jest wearer np. Death Cheater, a już samo +5 jak jest bearer np. Winter Cloak - niemniej jednak pewnie nie ma to znaczenia w kwestii zasad.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

ab to żaden wyznacznik zasad tylko narzędzie do robienia rozpisek
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

w ab zapis
specjal save /4+ zwykle oznacza kondycjonalny specjalny save na 4+ (w tym przypadku regena), innym przykładem tego jest cloack z DE który zapisany jest jako /3+ (bo tylko od ranged).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Ciara pisze:ab to żaden wyznacznik zasad tylko narzędzie do robienia rozpisek
to prawda niemniej jednak należy się zastanowić jak i weryfikować co tam jest napisane

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

To kwestia wyłącznie nazewnictwa, że ktoś coś nosi (wearer) , albo posiada (Bearer) lub ewentualnie jest dzierżyciel, w przypadku broni (wielder). Jednak Rulebook jasno wyjaśnia, że względem zasad, wszystko to oznacza to samo (str. 117, 22.B.b).
I tak czytamy: "The wielder, wearer, or bearer: these terms mean the same thing for rules purposes and refer to the model
part the Special Item was bought for".

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Armybuilder to temat rzeka, spotkałem kilku graczy, którzy byli zdziwieni, że ich heros jednak nie ma save'a 1+ ponieważ używa great weapona/halabardy, a niestety przez to tarcza nie daje im ochrony w walce wręcz... armybuilder ich oszukał pokazując save 1+ :P
Obrazek

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Bela pisze:To kwestia wyłącznie nazewnictwa, że ktoś coś nosi (wearer) , albo posiada (Bearer) lub ewentualnie jest dzierżyciel, w przypadku broni (wielder). Jednak Rulebook jasno wyjaśnia, że względem zasad, wszystko to oznacza to samo (str. 117, 22.B.b).
I tak czytamy: "The wielder, wearer, or bearer: these terms mean the same thing for rules purposes and refer to the model
part the Special Item was bought for".
Dzięki - rzeczowa odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Slayer Zabójców pisze:Armybuilder to temat rzeka, spotkałem kilku graczy, którzy byli zdziwieni, że ich heros jednak nie ma save'a 1+ ponieważ używa great weapona/halabardy, a niestety przez to tarcza nie daje im ochrony w walce wręcz... armybuilder ich oszukał pokazując save 1+ :P
Sami siebie oszukiwali :P
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Dancaarkiiel pisze:
Slayer Zabójców pisze:Armybuilder to temat rzeka, spotkałem kilku graczy, którzy byli zdziwieni, że ich heros jednak nie ma save'a 1+ ponieważ używa great weapona/halabardy, a niestety przez to tarcza nie daje im ochrony w walce wręcz... armybuilder ich oszukał pokazując save 1+ :P
Sami siebie oszukiwali :P
Co to za gracze co nie potrafią do 6ciu policzyć XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Najgorsze jest to, ze ciągle wole mieć arma 3 niż 4 i tylko armybuilder mi tłumaczy że zle chce
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Czy obnizanie S z cosmologi dziala na breath weapony? Np sfinksa albo z magicznej lancy bretonskiej?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Zmiana S to zmiana w profilu jednostki, a zioniecie ma własną siłę podaną w nawiasie, więc nie działa.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

1. czy hunter może rzucić w jeden cel włócznią a zionąć z dragon staffa w inny cel w tej samej fazie shootingu?

2. secondary objective Capture the Flags, czy zamarkowany oddział który ucieka w ostatniej turze liczy się jako zdobyty na potrzeby scenariusza?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

esgaroth pisze:1. czy hunter może rzucić w jeden cel włócznią a zionąć z dragon staffa w inny cel w tej samej fazie shootingu?

2. secondary objective Capture the Flags, czy zamarkowany oddział który ucieka w ostatniej turze liczy się jako zdobyty na potrzeby scenariusza?
1. Nie
2. pisze jak byk:
"The player that has the lowest number of their marked units removed as casualties at the end of the game wins this Secondary Objective"
s35
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Mamut pisze:1. Nie
2. pisze jak byk:
"The player that has the lowest number of their marked units removed as casualties at the end of the game wins this Secondary Objective"
s35
Jest napisane :^)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Czy blilnding scroll może wyłączyć atrybut TK?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Dancaarkiiel pisze:
Mamut pisze:1. Nie
2. pisze jak byk:
"The player that has the lowest number of their marked units removed as casualties at the end of the game wins this Secondary Objective"
s35
Jest napisane :^)
Nie jesteś moją polonistką :/
-Qc- pisze:Czy blilnding scroll może wyłączyć atrybut TK?
Może, może, znowu jak byk JEST NAPISANE.
"Binding Scroll
One use only. May be activated after Siphon the Veil (at the end of step 3 of the Magic Phase Sequence). When activated, pick an enemy model and select one of its Attribute, Bound, or Learned Spells. "
s.19 Arcane Compendium
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

ODPOWIEDZ