9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: 9 Age

Post autor: Ciara »

Później może machnę jakiś raport.

Maidenki jako bunkier do dostarczenia pojeba na stagu do cc - najlepszy unit do tego. Najtańszy z 4++. A tak to w sumie screenowały, odginały, strzelały, czasem jakieś szarże na bok etc i ogólnie wkurwiały przeciwnika. Za takie punkty były całkiem w pyte.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Fajne kombo - ja jako taxi dla jelonka używałem 8 Heath Ridersów z Banerem of Discipline ale Twoja kmina jest fajniejsza.
No niby scoringu nie ma, ale Light troop czyli mobilny oddział z Aegisem 4+. Ja bym dał 8 z czempionem i banerem dyscypliny jakby co i mamy wtedy jeszcze mobilną magię :D
A tak z ciekawości jak długo 3masz jelenia w oddziale ? 2 tury max czy jeździ ci cały czas i szarżujesz całym oddziałem ?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie ma opcji na taki upgrade w mojej rozpie - to w ciul punktów w strzelaniu które po prostu nie strzelają a ew czarują a limity na strzelanie i tak mam napięte. Można w nie inwestować jak nie grasz na fastach/skirmiszach tak mocno.

Zależy. Jak wystawię go na flance i poza zasięgami ew. magii to wylatuję nawet w pierwszej turze. W maidenkach siedzi żeby ew rozłożyć pestki na cały oddział.
Obrazek

Zaprojektowany
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Zaprojektowany »

Zainspirowałem się tą rozpiską - jakoś nie wpadłem na to, żeby transportować elfusa pojebusa przy pomocy maidenek. Zakorzeniło mi się, że nimi się czaruje i ucieka :D

Chieftain [270pts]: Standard Bearer, Sylvan Longbow (1+)
. Special Equipment: Hail Shot

lubię hail shot z przerzutem, to wszystko :D
Druid [220pts]: Druidism, Sylvan Longbow (3+), Wizard Adept
często robię błędy i tracę niepotrzebnie punkty życia, wolę mieć druida niż cosmologię. Dodatkowo leczenie mocnych elfow zmniejsza morale przeciwnika +dobry pocisk
Forest Prince [555pts]: Light Armour, Sylvan Blades, Sylvan Longbow (0+)
. Great Elk
. Special Equipment: Destiny's Call - Standard Size only, Titanic Might
. Wild Hunter



Treefather Ancient [735pts]: Army General, Divination, Wizard Master
na kowboje, blokowanie klocow piechoty bez poisonow, ubijanie potworkow
+ Core +

Dryads [150pts]: 8x Dryad

Dryads [150pts]: 8x Dryad

driadki dla scoringu, blokowania, o dziwo potrafią fajnie odgiąć
Heath Riders [232pts]: 6x Heath Rider, Musician
tak jak mi radziliście, oni będą robić scenariusz, uciekać, jak trzeba to w coś wjadą dla supportu
Sylvan Archers [593pts]: Champion, Musician, 22x Sylvan Archer
lubię duże oddziały łuków, lepiej niż 2 małe. To +hail shot+stars align powinno rozdupczać to, co bym chciał. Nie gram na armię z dużą wytrzymałością, więc siła 3 nie będzie aż tak przeszkadzać
+ Special +

Forest Eagle [100pts]: Forest Eagle

Kestrel Knights [310pts]: Hard Target + Shield, 3x Kestrel Knight
Oddział zabije smieci, maszyny, wesprze elfusa pojebusa na jelonku, ogólnie bardzo uniwersalna jednostak, muszę ich mieć
Thicket Beasts [385pts]: 4x Thicket Beast
niech powalczą i pochronią łuczników. Na drzewkach się nie zawiodłem
+ Unseen Arrows +

Briar Maidens [200pts]: 5x Briar Maiden
Tu tak zróbię, jak robił Ciara - powkurwiam, dostarcze Prince'a, poflankuję, postraszę
Sylvan Sentinels [300pts]: 9x Sylvan Sentinel
bo nie lubię potworów :(
Sylvan Sentinels [300pts]: 9x Sylvan Sentinel

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Daj sentinelsów 10+8 zamiast 9+9 - zaufaj mi :^)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

10+8 daje więcej ran na bunkrze mobilnym (co jest fajne by leczyć pojeba czy drewno z atrybutu) lecz wtedy wystarczą 2 rany żeby spanikowac 8 sentinelsow. Pzy pojebie i drzewie fajni są czempioni jak masz punkty. Na 6 kawy i kestrelach głównie. Kawa w formacji lancy robi re 7a s5 ap3 na dalekie szarze.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

moja pierwsza rozpa lesnymi od czasow 7 ed. czy to ma moc czy niemoc?

Unnamed4500 Pts - Sylvan Elves Army

1 Forest Prince - Bladedancer @ 320 Pts
General; Sylvan Blades; Kindred - Blade Dancer; Show Dances of Cenyrn
Spirit of the Whirlwind [55]

1 Druid Master @ 370 Pts
Wizard Master; The Druidism; Tree-singing; Wizard Master point allowance;
Hand Weapon; Sylvan Longbow (3+); Sylvan Longbow

1 Chieftain @ 270 Pts
Hand Weapon; Sylvan Longbow (1+); Sylvan Longbow; Battle Standard
Hail Shot [70]

25 Dryads @ 456 Pts
Scoring

10 Sylvan Archers @ 265 Pts
Sylvan Longbow

10 Sylvan Archers @ 265 Pts
Sylvan Longbow

10 Sylvan Archers @ 265 Pts
Sylvan Longbow

1 Forest Eagle @ 100 Pts

6 Thicket Beasts @ 595 Pts

10 Blade Dancers @ 418 Pts

Sylvan Blades; Standard; Musician

1 Champion @ [20] Pts

5 Wild Huntsmen @ 325 Pts
Sylvan Lance; Light Armour; Shield; Battle Focus; Frenzy



5 Wild Huntsmen @ 325 Pts
Sylvan Lance; Light Armour; Shield; Battle Focus; Frenzy


5 Pathfinders @ 210 Pts
Sylvan Blades; Sylvan Longbow; Master Archer

3 Kestrel Knights @ 310 Pts


Models in Army: 89


Total Army Cost: 4494
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Imo hero hart lepszy niż spirit of the whirlwind na princu. Lethala masz z tańca a tańcząc 3++ tracisz na wygarze co nie ma miejsca z hero hartem. Potion of str na tancerzu też jest fajny - 3++ i spijanie browara. Muzycy imo muszą być na łukach. Czempion na driadach też mile widziany. Chociażby aether icon na tancerzach jak masz sztandar już, ew. obsidian rock na princu, muzyk imo zbędny na tym unicie chyba że boli Cię zdawanie marszu -1 i tylko tyle. Osobiście nie jestem fanem tarcz na dzikusach - są na tyle delikatni/drodzy że trzeba ich trzymać jak najdalej od jakiegokolwiek strzelania i tyle. Heirloom na druidzie też spoko, stubborn na wayów, tancerzy czy treekinów plus dodakowe zaklęcie przy solo masterze się przyda.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Ciekawym pomysłem może być też Titanic Might na tym lordzie, 5 ataków S7 ap3 z bazy, z danców albo ap4 i lethale albo S6ap2 co dalej jest spoko albo 6ty atak.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Cześć wszystkim :)

Przepraszam, że tak się wtrącę (ale chyba i tak mało się w temacie dzieje), ale nie grałem od kilku lat i jestem ciekawy jak aktualnie wygląda kondycja 9th age vs. Age of Sigmar? Mam piękną armię od 3-4 edycji aż po 8sma i cały czas ze sobą walczę, sprzedać ją (spróbować :P ) czy trzymać? :)

Pozdrawiam!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

W Polsce jak chcesz grac mastery na więcej osób i chcesz grac starymi modelami - 9th age to dobry wybór. Jest też kilka eventów miedzynarodowych, wiec jest gdzie pojechać. Nie wspiera modeli nowowydanych przez GW (tzn nowych jednostek bo konwersje mzoesz robic nadal). Zasady są bardzo dobre i wygodne, ksiązki i community polskie oraz miedzynaradowe jest na rozwijającym sie poziomie.

Jak chcesz grać nowymi modelami GW i jezdzic do Uk czy Stanów na duże eventy - to AoS jest dla Ciebie. W Polsce srodowisko sie rozwija ale jest gdzie i z kim pograć. Gra sie dynamicznie zmienia i jest czym sie pobawić a balans stopniowo się poprawia. Międzynarodowe community jest zajebiste. Podcasty, batrepy na YT, honest wargamer, grupy na fejsiki i twiter na wysokim poziomie.

W obu przypadkach jest to kupa świetnej zabawy i naprawde warto wrócic. Twoje eternale bedo mile widziane :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

-Qc- pisze:W obu przypadkach jest to kupa świetnej zabawy i naprawde warto wrócic. Twoje eternale bedo mile widziane :)
WoW QC! Po pierwsze dzięki, a po drugie skąd Ty pamiętasz moich eternali?! Nie wiedziałem, że są aż tak sławni. :)
Dzięki wielkie za odpowiedź. Pobrałem już AB do WE i zasady, biorę się za czytanie. :)
Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Czym się różnią Sentinelsi od Pathfinderów w wyglądzie? To pierwsza myśl jaka mnie naszła po przeczytaniu AB. :P No i chętnie jakieś inspiracje / jak i z czym jeść stare modele z nowymi chętnie przyjmę!! :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Różnią się zasadami :D Pathfindersi to 1 do 1 starzy waywacherzy, a sentiniele to tacy archerzy z poison arrowami (nie pamietam czy mogli je kupic w 8 edycji). Modelowo możesz sobie cos pokomentować.

No ja o ile dobrze pamiętam, to te eternale to raczej bardzo fajnie sa pomalowane :D i do tego klocek jest klasyczny w metalu :P Kiedys człowiek galerie przeglądał to mi zapadły w oko :P 9k+ postów nie bierze się z nikąd :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

-Qc- pisze:Różnią się zasadami :D Pathfindersi to 1 do 1 starzy waywacherzy, a sentiniele to tacy archerzy z poison arrowami (nie pamietam czy mogli je kupic w 8 edycji). Modelowo możesz sobie cos pokomentować.

No ja o ile dobrze pamiętam, to te eternale to raczej bardzo fajnie sa pomalowane :D i do tego klocek jest klasyczny w metalu :P Kiedys człowiek galerie przeglądał to mi zapadły w oko :P 9k+ postów nie bierze się z nikąd :D
1. No dobra, o zasady to wiem, ale chodziło mi głównie o modele? Jakie są różnice itp? :)

2. Dzięki dzięki, bardzo mi miło, że ktoś pamięta takie szczegóły. :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Piotras pisze:
-Qc- pisze:Różnią się zasadami :D Pathfindersi to 1 do 1 starzy waywacherzy, a sentiniele to tacy archerzy z poison arrowami (nie pamietam czy mogli je kupic w 8 edycji). Modelowo możesz sobie cos pokomentować.

No ja o ile dobrze pamiętam, to te eternale to raczej bardzo fajnie sa pomalowane :D i do tego klocek jest klasyczny w metalu :P Kiedys człowiek galerie przeglądał to mi zapadły w oko :P 9k+ postów nie bierze się z nikąd :D
1. No dobra, o zasady to wiem, ale chodziło mi głównie o modele? Jakie są różnice itp? :)

2. Dzięki dzięki, bardzo mi miło, że ktoś pamięta takie szczegóły. :)
Ni mo modeli sentineli oficjalnych. Zreszta jak i zadnych innych. Jak masz opcje to poelcam staroedycyjnych scoutów na sentineli. ewentualnie nowych wayow na waywo a starych na sentinelkow. ALbo shadow warriorzy byliby suoper sentinelami imo jak im troche lsitkow dorobisz albo glowy zmienisz
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Sentinele to teoretycznie glade guardzi po wykupieniu opcji na skirmisza. Ale generalnie modele sobie dopasowujesz jak chcesz byleby to miało mniej więcej ręce i nogi.
Obrazek

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

cześć :D w ostatnim czasie pojawiła mi się znowu ochota na pogranie w figurki i przy okazji dmp popatrzyłem sobie trochę na rozpy. trochę się pozmieniało, ostatnio grałem rok temu na dmp i od tamtego czasu nic nie sprawdzałem.

co się stało, że smok stał się taki popularny. teraz właściwie był zamiennie z jelonkiem ale serio? sprawdza Wam się smok teraz?

no i drugie pytanie trochę na podstawie tabelki która pojawiła się na forum z której wynikało że leśne elfiki odnosiły średnio najgorsze wyniki.. co się stało chłopaki? nie pytam złośliwie tylko jestem ciekaw co tak mocno zmieniło się w grze, w mecie, bo nie wiem nic :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Cześć Marian!
Ja nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. ;)

Natomiast pytanie ode mnie do Qc'a i Ciary - są gdzieś jakies zdjęcia z DMP czy innych turniejów, z modelami? Tak samo te nowe ala treekiny? Z czego to się bierze? Ah, no i łoś oczywiście :D
pozdro!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ponoć w weekend mają być foty armii zgłaszanych na konkurs - dałem tam swoją ale były też inne leśne. Tak to raczej nie za bardzo były robione foty stołów. Szczyrk możesz przeszukać. ew. bezczelna autopromocja - mam blog na forum 9tki i czasem wysrywam tam jakieś foty własnej armii - możesz sobie zobaczyć, mam tam między innymi treekiny i pojeba na stagu. :)

Treekiny można albo brać stare metale gw, nowe wzory gw (kurnouth hunters) albo alternatywy, tutaj dam swoją propozycję:
http://www.warroomgaming.com/wp-content ... nNEW01.jpg
https://www.games-workshop.com/resource ... ters01.jpg
https://hexy.store/3454-large_default/m ... erders.jpg

Wszystkie figsy elegancko wchodzą na 40kę. Osobiście używam kurnothów a muchomorki mam jako bestie z shamanismu.

Łosia możesz albo dowolny model który jest łosiem (stary wzór gw lub alternatywy od innych firm) lub wystawiać Orionia. ;)


@Marian: na smoku grały chyba dwie osoby o ile kojarzę, obie z praktycznie identycznymi rozpiskami więc nie jest on jakoś popularny. Na etc pojawił się całe dwa razy także więc raczej można powiedzieć że jest po prostu grywalny. A co do wyników leśnych to nie wiem, wszędzie pociski, nasze łuki są drogie i wgl leśne jedzom gówno. Ciężkie czasy dla leśnych ; (
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

No i pięknie. Widzę, że jakieś muchomorki się pojawiły, więc muszę doczytać zaklęcia szybko. :P
Swoją drogą czemu ziomek na jelonku jest "pojebem" plus czemu WE ssą gałę (znowu? :P ) ? :)

pozdro!

Edit: Podobają mi się Mirkwood Rangers z LOTR'a. Ma ktoś, żeby porównać skalę z oryginalnymi, naszymi GG? :)

ODPOWIEDZ