Got - spoiler alert

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Got - spoiler alert

Post autor: QQrydza »

Ludzie naprawdę, jedyne co mnie bawi to to, że oczekiwaliście czegoś od GoTa teraz. 8 sezon jest idealnym zakończeniem i następstwem tego co było wczesniej. Scenariusz umarł wraz z littlefingerem i każdym kolejnym wątkiem co zreszta jest głównie wina Martina, który zaczał tworzyc mase zbednej fabuły której nigdy nie skonczy - umrze i tylko dlatego nie bedziecie mieli do niego pretensji o zle zakonczenie wy permanentne marudy :D Od tego czasy GoT to własnie był produkt na masowego widza z dramatycznie niskim jak na potrzeby budżetem.

A smoki i onelinery były zajebiste i to wasz problem, że nie umiecie sie cieszyć prostymi rzeczami. Jęczycie jak Goblin na Mad Maxa, Kapitan Marvel czy nowych Avengersów :*

Kosa na wszystkich ceramikach każdy grek jest czarny, to niezbyty dowod że nie byli biali. :*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

-Qc- pisze: Kosa na wszystkich ceramikach każdy grek jest czarny, to niezbyty dowod że nie byli biali. :*
O Zawiszy Czarnym nigdzie nie było napisane, że był biały, pewnie to był Murzyn, wniosek nasuwa się sam :*

edit:

a uja :mrgreen:
Obrazek

sam Achilles z chłopakiem na jednej z ceramik :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Żółci, to nawet lepiej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To są czyste słowa prawdy, Best serial ever liczę że ten od netflix będzie choć w połowie tak dobry
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Oglądałem kilka lat temu serial Wiedźmin i według mnie to był przyjemny seans :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Slayer Zabójców pisze:Oglądałem kilka lat temu serial Wiedźmin i według mnie to był przyjemny seans :)
Ballad można słuchać na okrągło
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ludzie psy wieszają na Zamachowskim za rolę Jaskra a ja go uwielbiam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Największym problemem wiedźmina nie byli aktorzy ( którzy swoją drogą byli jego najlepszą częścią) ale jego budżet :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Też uważam, że akurat kasting w tym serialu zasłużył na medal.

edit.

Ale za drugie miejsce, przypomniała mi sie Ciri

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

wind_sower pisze:Też uważam, że akurat kasting w tym serialu zasłużył na medal.
Erm... Na pewno myślimy o tym samym "Wiedźminie"....? Przypomnę zatem Olbrychskiego jako dumnego księcia elfów.

Obrazek

To nie kwestia budżetu, połowa obsady została dobrana jakby po znajomości albo jakby producent pomyślał "Dajmy tam ikony polskiego kina, one podciągną całość". Drewniana Ciri nie była jedynym kwiatkiem, obsadzenie w rolach trzecioplanowych aktorów mocno kojarzonych z serialami komediowymi też nie do końca uważam za trafione. Generalnie jakby nikt nie czytał książek i nawet nie mówię o wiernym odwzorowaniu wyglądu postaci, ale o jakimkolwiek podobieństwie (Calanthe = prastara Wiśniewska). Ale fakt, Zamachowski był świetny, podobnie jak Żebrowski, Dymna czy Chyra, muzyka też wspaniała. Żebrowski nadal byłby lepszym Geraltem niż Cavill, który mimo ładnej buźki i wypracowanej klaty jest mało charyzmatyczny jako aktor i w sumie chyba dobrze, że nie ma w netflixowej wersji nikogo, kto byłby w stanie go przyćmić, bo byłaby powtórka z Batmana z Heathem Ledgerem jako Jokerem...

Ale nadal polskiego wiedźmina nie jestem w stanie oglądać nawet z sentymentu.
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Spróbuj oglądać po wódce.pomaga
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

No chyba to jedyne wyjście :D
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Akurat calanthe bede bronił własnym cycuszkiem. Mi bardzo pasowała.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

https://redanianintelligence.wordpress. ... e-witcher/

A tym czasem nilfgard już wygląda jak nasza rodzima produkcja xD
Coś czuję że koncertowo to zjebia :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wam marudy nic się i tak nie spodoba xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

-Qc- pisze:Wam marudy nic się i tak nie spodoba xD
Nie.

Ja już naprawdę staram się podchodzić bardzo spokojnie do każdej ekranizacji i nie ekscytować tym, że w ogóle powstaje i jeśli nawet nie odpowiada moim wyobrażeniom o tej czy innej postaci, to liczę chociażby na w miarę sensowny scenariusz. Ale póki co dostaję: skróty fabularne i nielogiczności albo wręcz kretynizmy (jak chociażby w GoT) lub dla odmiany ideologiczną bryndzę typu wojujący feminizm. Nie oczekuję produkcjach filmowych czy grach niczego spektakularnego, może co najwyżej na poziomie akceptowalnym dla człowieka w miarę rozumnego, bo wychodzę z założenia, że lepiej się rozczarować przyjemnie niż niemiło podczas oglądania/grania. A niestety jest tak, że słysząc o planach producentów zastanawiam się tylko, w jaki sposób to spierdzielą i czasem jestem zadziwiona, że można to zrobić w tak spektakularny sposób. Lista rzeczy, co do których mam obawy, niestety jest coraz dłuższa. Pamiętam, jaki kiedyś wychwytywało się błędy w filmach typu rydwan na butlę gazową w "Gladiatorze", a teraz niestety do tych błędów dochodzą idiotyzmy w scenariuszu, których być zwyczajnie nie powinno.

Poza tym, to nie marudzenie, tylko uzasadniona krytyka danej produkcji :) Nie mam w zwyczaju marudzić dla samego marudzenia. I naprawdę, naprawdę mam nadzieję, że te zdjęcia nilfgaardzkiej armii to jakiś fejk. Serio.
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Jeśli tak będzie wyglądał Nilfgaard to nawet nie przeszkadza mi Cavil jako Geralt bo i tak nie będzie po co tego oglądać 

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gladiotor akurat scenariusz ma kek. XD to się tylko fajnie ogląda :P muza i aktorzy, historia jest hm. wyłapywanie butli i zegarków zawsze bawiło, od Krzyżaków i Pana Wołodyjowskiego :P

Feminizm to fajna sprawa dobrze, że sztuka to podejmuje.

God of war ma super story, asasyny podobnie. Jest parę perełek w grach tam polecam

I co za różnica jak wygląda nilfgardzka armia...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

"Gladiatora" ogląda się teraz miło tak samo, jak całkiem sporo starych filmów, gdzie nie traktowano widza jak debila, który łyknie kompletnie wszystko. Nie twierdzę, że to ambitny film, zresztą nie podawałam go jako przykładu takowego. Jednak nadal lepszy niż to, co dostaje widz w ostatnich latach, gdzie idiotyzm idiotyzmem pogania.

Co do feminizmu - Twoje stwierdzenie zabrzmiało jak dupokrytka chroniąca przed zarzutem o samczość :D Mi kompletnie nie podoba mi się kierunek, w jakim to zmierza, szczególnie w krajach zachodnich, a przecież teoretycznie powinno. Wkurza mnie, delikatnie ujmując, wtykanie wszędzie bab (Ghostbusterzy chociażby) albo żądanie ustanowienia jakichś parytetów i nazywanie tego sprawiedliwością, bo przecież wcześniej kobiety były uciskane i pomijane D-: Wychodzę z założenia, że dla chcącego nic trudnego i jak się ma jakieś ambicje, to się zapracuje, a nie, że parytet musi być :C

"God of War" niestety nie dla mnie, mam PCta :-C Teraz tylko czekam, w jaki sposób zepsują 'Dragon Age' bo poprzednie 2 części to były porażki podane w różny sposób, tak samo jak zszargano Mass Effecta. Czasem mam wrażenie, że im mniejsze studio robi grę, tym lepsza wychodzi :)

Mnie obchodzi nilfgaardzka armia, czytając wiedźmina po cichu identyfikowałam się z cesarskimi :D
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

ODPOWIEDZ