Prawdziwy Król Goblinów

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Prawdziwy Król Goblinów

Post autor: QQrydza »

Jak ci 2 ferale zabija demon Prince to się nawrocisz
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Jeżus, jeżeli jest coś co w swoim życiu podziwiam bardziej, niż siebie samego, to ułańska fantazja i rozpy na patencie. buziaczki i uściski! teraz jest edycja mad maxa i kultu predkosci, bum!

P. S. Jakie modèle kusznikow miales ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Oreczki! <3
Raport z Włocławka. Przy każdym paringu będę liczył ile natlukli fanatycy z wyskoczką w nawiasie na końcu ;)

1 bitwa Rilam koe
Bez might owca, dwa skorpiony jakieś klocki jazdy i czemu ich tak dużo. Graliśmy dwa punkty.
Bitwa pod moją kontrola rycerzyki powoli umieraly. Najlepsza akcje wykrecili kuszole którzy z jednej salwy zdjeli 4 realmow i spanikowali ich pod krawędź stołu. Zainwestowałem viverne w combat z ryckami na flance, żeby na spokojnie zrobić scenariusz. Rycki uciekajace od kusz zebrały się i dojechaly wiwerne, a ja w prezencie dostałem szarze na dwóch realmowvz lordem dwoma wózkami. Dojechałem, wpłaciłem 2 impacty, nic nie zabiłem, lord pogonil i wyszarzowal w swojej ostatniej w kusze. Przegrałem z nim cc i sie bryknalem że scenariusza... Na stole została polowa mojej armii, ranny skorpion i 2 realmow z lordem, ale remis w scenie.
13:7 (dzięki oddziałowi z fanolami zginęli yeomeni + pegazy = 400 pts)

2 bitwa Galahad ud
Standard rozpa TK ale 3 magów I soul conduit.
Próbowałem stabilnie zajeżdżać, ale w pewnym momencie popełniłem błąd i ustawiłem jazdę z lordem zbyt blisko węży na szarze na 10. Zdecydowałem dać flee I mój offend trochę się załamał i poniosłem ciężkie straty + zremisowałem środek stołu. Poza tym wyczyscilem stół.
14:6 (fanole zabili carriony i dzięki nim zabiłem morgi = mniej więcej 500+ pts?)

3 bitwa Bobson bh
Podobná rozpa z którą Grałem niedawno z Bobsonem na dwóch klockach minosow.
Graliśmy flagi, i po tym przylukowalem zdając panikę na scoringu bez generała i bsb i po tym jak zabiłem maga lorda I po tym jak zamordowalem dwa scoringi zacząłem uciekać I punktowac z pyro co mogłem. W ostatniej chwili minosy zaszarzowaly na 12 w jazdę I zabraly mi smak życia. Wygrałem scena ale przez tą jazdę tylko...
14:6 (fanole przyczynili się do śmierci jednego wagonika kozek i zatrzymali fanatykami na turę jedné minosy w rogu stoku za co policzę 1/6 wartości tego unitu żeby statystyki końcowe wyglądały lepiej ;) = mniej więcej 480 pts).

4 bitwa Sowa dl
Straszna rozpiska na hell houndach. Breakthrough.
Chciałem początkowo wszystko trzymać na dystans i zawracać ogniem spowrotem do piekła, ale w pierwszej mojej turze (nie zaczynałem) wyteleportowalem gobasy z fanolami za fiendy I zadałem dużo ran na psach na prawej flance. Sowa się odwrócił fiendami a fanole wróciły się w resztę psów. Miałem zboostowany ruch na kawie z lordem do 10 więc pojechałem z mojej strefy deploys do strefy deploya demonów żeby zharasowac te fiendy i odgiete myrmidony z generałem. W tym czasie wyszły mageblighty i musiałem je poogarniac co mnie mocno spowolnilo. Magia syto siadala, wytluklem połowę sucubow I kilka myrmidonow, na lewej flance zaszarzowalem psy squigami I wiwerna i myk! Hellish growla (test ld na - 1 który przy negatywnym wyniku obniża mi siłę i daje reroll wounda przeciwnikowi) ojebalem na wiwernie, ale nie squigach (ld 4 strong) I posypalem psy w turę. W tej samej turze zaszarzowalem w myrmidony lordem I wózkiem na 2 ranach. Musiałem że wszystkiego zadać 4 rany, ale Sowa rzucił wardy jak pojebany I przegrałem o 1 (d6+1 impact ów S5, 5 ataków lorda z ws7 s7, atak świni S5, 3ataki obsługi s4, dwa ataki psów s3 eh...). Lord się bryknal oczywiście (eh... x2) ale nie został zagoniony. Niestety myrmidony wygonily mi oddział gobo ustawiony do zabijania fiendow od tyłu a fiendy gobo z fanolami oba te unity już robiły scenariusz wtedy. W ostatniej turze wszystko zebrałem i jie pozwoliłem zrobić scena Sowie, ale też w fazie magii mogłem na spokoju spolowic lub zajebac sucuby ale pechowalem srogo.
Ostatecznie remis 10:10 (fanatyki skromnie tylko jedne hell houndy + sytuacja taktyczna na połowie stolu ;) 360 pts.)

5 bitwa Śmiechu tk. Graliśmy king of the hill
Rozpa standard ale 2 magów i fast.
Zobaczyłem, wystawiłem, posypalem.
19:1 (fanole przyczyniły się do śmierci morgow zadając ważne dwie rany dzięki którym nie zginął mi Idol i zrobiły scena policzę za to około 900 pts).

Unit gobo z fanolami natlukl sam 2640 pts.
Ja natluklem 70 punktów co dało mi 3 wynik na turnieju z bitew.
Whaaaaagh!
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bardzo pieknie jezus bardoz pieknie ;) jeszcze 10-12 punktow i bedzie win :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Kończę malować kusze i w końcu będę miał full pomalowana armię ;)
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Panie bez hobby to siem nie liczy :*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

zobaczyl bym tych genuenskich kusznikow
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Stwierdziłem, że zrobie podsumowanie rozpisek orków na ETC które są coś warte (czyt. bez ferali bo ich nie mam i mieć nie będę). Raz, że mase modeli zostało (nie kupujecie!) a dwa - i lizaki i Tomb Kingi się robia więc mi się nudzi. A lsity do obu armii mam juz przygotowane :( lecimy!
Hermund Vigerust "Forkbeard" Endresòn Furu - Orcs and Goblins
560 - Common Orc Shaman, General, War Cry!, Shamanism, Wizard Master, Crown of Autocracy, Skull Fetish 360 - Forest Goblin Witch Doctor, Thaumaturgy, Wizard Master
245 - Common Orc Chief, Battle Standard, Aether Icon, Banner of Discipline, Obsidian Rock
120 - 5 x Forest Goblin Chief, Huntsmen Spider
235 - 3 x 20 Common Orcs, Spears, Musician
215 - 2 x 20 Common Orcs, Spears 288 -
3 x 24 Gnasher Herd
276 - 23x Gnasher Herd
185 - Greenhide Catapult, Git Launcher
185 - Greenhide Catapult, Git Launcher
90 - Skewerer
4500
Kocham tego gościa i nie musze mówic chyba czemu :) jest idealny! Hermud wygrał 20 (ze skavenami Marian Floigi) a potem przegrał do 4 (z dread elves Pascal Sidares). Będziemy śledzic to dalej
Søren Haaning – Orcs & Goblins
645 – Iron Orc Warlord, General, Boar Chariot, Shield, Dragonfire Gem, Talisman of Shielding, Omen of the Apocalypse (Hand Weapon), War Cry!
355 – Common Orc Chief, Battle Standard Bearer, Boar Chariot, Shield, Alchemist’s Alloy, Aether Icon, Stalker’s Standard, Obsidian Rock
315 – Common Orc Shaman, Shamanism, Orc Boar Chariot, Paired Weapons, Binding Scroll, Wizard Adept
260 – Common Orc Shaman, Thaumaturgy, Orc Boar Chariot, Paired Weapons, Wizard Adept
220 – Common Goblin Witch Doctor, Pyromancy, Goblin Wolf Chariot, Wizard Adept
635 – 45x Cave Goblin, Shield, Nets, 3x Mad Gits, M, S, Banner of the Relentless Company
350 – 30x Cave Goblin, Shield, 2x Mad Gits, M, S
140 – 5x Common Orc Boar Rider
225 – 2x Goblin Wolf Chariot
125 – 1x Goblin Wolf Chariot
90 – 3x Grotlings
205 – 2 x 1x Greenhide Catapults, Git Launcher, Orc Overseer
365 – 2 x 1x Great Green Idol
Total Army Cost: 4500
Ten Pan pokrzywdził nam (Laika DE) 16 oraz oraz 13 Rika De Meji (DF)
Morgan Andersson – Orcs and Goblins
495 – Iron Orc Warlord, General, War Cry!, Shady Shanking (Paired Weapons), Tuktek’s Guard (Plate Armour), Pan of Protection Pinchin’, Potion of Swiftness
435 – Common Orc Shaman, Shamanism, Paired Weapons, Magical Heirloom, Wizard Master
250 – Common Goblin Witch Doctor, Witchcraft, Book of Arcane Mastery, Wizard Adept
215 – Common Goblin Chief, BSB, Bow, Crown of the Cavern King
395 - 20x Common Orcs, Crossbow, Heavy Ar-mour, Shield, Standard Bearer, Musician, Banner of the Relentless Company
395 - 35x Common Goblins, Bows, Shields, Standard bearer, Musician, Champion, 2 Shady Gits, Legion Standard
180 - 20x Forest Goblins, Bows, Creepers
159 - 8x Common Goblin Raiders
288 - 24x Gnasher Herd
666 - 23x Iron Orcs, Standard bearer, Musician, Champion, Mikinok’s Totem
510 - 2x 1x Gargantula
4498
Ten pan co kopiuje kusze od Jeżusa, zrobił na razie 20 z (Josip Ivani Empire) oraz 12 z (Andrea Sferazza Demony)
Dimitri "Dim" Zaganidis - Orcs and Goblins
320 - Common Goblin King, General, War Cry!, Crown of the Cavern King, Crown of Autocracy
175 - Common Goblin Chief, BSB, Binding Scroll
450 - Cave Goblin Witch Doctor, Thaumaturgy, Wizard Master, Binding Scroll
330 - Forest Goblin King, Huntsmen Spider, Shield, Heavy Armour, Dusk forged, Alchemist's Alloy, Hero's Heart (Hand Weapon), Dragonfire Gem
180 - Common Orc Shaman, Shamanism, Wizard Apprentice, Boar Chariot
180 - Common Orc Shaman, Pyromancy, Wizard Apprentice, Boar Chariot
545 - 45x Cave Goblins, 3 Mad Gits, Shields, Musi-cian, Standard Bearer, Banner of the Relentless Company
330 - 30x Cave Goblins, 2 Mad Gits, Shields, Musi-cian
140 - 20x Common Goblins, Shields, Musician
159 - 8x Common Goblin Raiders
150 - 3 x Orc Boar Chariot
510 - Gargantula
365 - 2 x Great Green Idol
4499
Przegrał do 6 z (Turtle - VC ze Spanien) oraz wygrał 19 z (Craigiem Johnsonem Ogry)

Na razie wynik Anderssona (32) jest najlepszy z orków razem z 2 innymi lsitami z feralami w corach (tfu)

Będziemy obserowac jak pójdzie chłopakom, ale na razie nie są to poziomy "łosz kużwa rozkurzwando UD Ogry same machy"
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Rozpiska Herminarda najlepsza ale on zajebiste rozpiski kręci chyba wszystkim za co się weźmie: począwszy od EoS a'la The Village Idiot, przez HE na 300 spearach, aż po te zielone.

Pewnie po ETC SmithF (Pascal) wrzuci raport z bitwy przeciwko tym oraskom, to będzie okazja zobaczyć co tam się zesrało, że było tylko do 4.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Jestem zachwycony rydwanowym deathstarem
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Aron_Banalny pisze:Jestem zachwycony rydwanowym deathstarem
To mr3 jak złoto :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Rydwany to turbo sztos. Koleś wie co robi, szybko, twardo, dużo, błyskawiczne pierdolnięcie.
Brak niepotrzebnych jednostek...
Nie mam pytań, bardzo żałuję, że nie wymyśliłem tej rozpy :<
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jeżus pisze:Rydwany to turbo sztos. Koleś wie co robi, szybko, twardo, dużo, błyskawiczne pierdolnięcie.
Brak niepotrzebnych jednostek...
Nie mam pytań, bardzo żałuję, że nie wymyśliłem tej rozpy :<
On tak gra juz rok :D na herford na pewno tak miał, gralismy na niego i było zabawnie :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

I jak wreszcie poszło zielonej ekipie, ktoś obserwował?
Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Na tournéy kiperze wszystko elegancko jest, sorenowi całkiem nieźle


Qc, jak on dzieli te rydwany, orkowie plus gowniak czy gobliny z goblinami, orkowie z orkami ?
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bartek u nas z Nim grał ale mial wtedy rydwan mniej i raczej latali solo. Imo zależnie od paringu ale rzadko chcesz mieć ich razem. Imo
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

przedmioty wskazuja na co innego, ten mr i ten sztandar ze striderem, ale co ja tam wiem

tak czy siak piekna kmina i dobry wynik
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Oba tak naprawdę są sytuacyjne :D ale kumam też urok wybicia 5d6 impaciorkow
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

rozpedzony orkowy wagenburg epickością dorowuje szarży rohirrimów
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Aron_Banalny pisze:rozpedzony orkowy wagenburg epickością dorowuje szarży rohirrimów
I to bez CGI
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ