Ogrowe rozpiski

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: sorinmarkov »

Same poisony to chyba mało, jak powiedzmy trafiasz tylko na 6 a z accurate byłoby 5+... zawsze kilka chwil grozy więcej :D Imho jeśli chodzi o shooting to bombardy i działa, veterani już za długo byli w strzeleckim mainstreamie i ludzie się ograli. A jak widzą osiem grubasów sv3+, mv7 albo reroll gał, swiftstride i ośmioma impactami s5 plus 33 ataki s5 to panikujo. I nie wiedzo. A jak będą naparzać w vetów? To reszta pofruwa. Bijące potrafią zaganiając z flanki odebrać połowę armii przeciwnej na siebie :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Większość osób jak widzi 8 maneaterów to sie cieszy bo to jest 1000 pkt które ma problem dojśc do jakiejkolwiek walki XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Zmieniłem podejscie:) podzielę się celem dyskusji i uwag.

500 pts - Shaman, General, Master-Thaumaturgy if, Lygur's Tongue,
385 pts - Khan, BSB, Cult Leader, if, Banner of Discipline, Obsidian Rock, Flaming Banner
420 pts - Hunter, Leader of the Pack, Trolleater, Wrestler's Belt, Lucky Charm, if, hs
(1305)

979 pts - 12x Bruisers, C, M, S, Great Green Sky (Shaman, Khan)
155 pts - 3x Tribesman
(1134/1125)

540 pts - 3x 3 Bombardiers
720 pts - 4x Tusker Cavalry, C, M, S, gw, Banner of Gyengged
160 pts - 2x 1 Sabretooth Tiger
640 pts - 2x 1 Thunder Cannon
2060 pts
4499/4500

Oraz
Lista Eksperymentalna 4500
550 pts - Shaman, Master-Thaumaturgy, Lygur's Tongue, if, Gut Roarer
390 pts - General, Shaman, Adept-Shamanism, if, Rottenjaw, Book of Arcane Mastery, Potion of Strenght
295 pts - Mammoth Hunter, Spinesplitter, Leader of the Pack, if, ogre crossbow, Dragonfire Gem
270 pts - Mammoth Hunter, Leader of the Pack, if, ogre crossbow, Dragon Staff
240 pts - Mammoth Hunter, Leader of the Pack, if, ogre crossbow
1755/1800

730 pts - 10x Tribesman, if, C, M, S, Banner of Discipline
205 pts - 3x Bruisers, M
205 pts - 3x Bruisers, M
1140/1125

80 pts - 5x Scrapling Trappers
240 pts - 3x 1 Sabretooth Tiger
525 pts - 3x 1 Kin-Eater
770 pts - 2 x 1 Frost Mammoth, 2x ogre crossbow
1615/
4500/4500
Ostatnio zmieniony 1 gru 2019, o 00:35 przez Huss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Myślę że klocek gnoblarow jest przydatny, nie wiem jak wykorzystujesz te trójki ale można mieć niedrogo 40 ciałek które nie boją podejść do przodu.
W drugiej rozpie za 770pkt 2 hunterów to błąd kopiowania?

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki Stan. Rozumiem, że Scrapling w liczbie 40 widziałbym w miejsce tej jednej biednej trójki Tribwsmanow?
W drugiwj błąd autouzupełniania słownika telefonu, gdyż miało być Frost Mammoth :) poprawione.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

U mnie core wygląda tak:
10 bruisers fcg swiftstride
36 albo 37 gnoblarow fcg

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Mamut, dlaczego mają mieć problem? W ograch jest wystarczająco sposobów na smieci. Z resztą dobrze, że 900 pkt skupia uwagę. 3600 hula :)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Dlatego że takiego unitu się po prostu unika, co prawda move 6 i SS to dużo ale jednak dla niektórych armi niewystarczająco dużo. Inna sprawa że są armie które zjadają takie maneaterki na śniadanie.
Co do hulania...
Omijasz bruzery, omijasz maneatery zabijasz pozostałę 2000 pkt tracisz odginaczki za 500 wygrywasz 17:03 - biorę w ciemno.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Za dużo jest w tym systemie d3 damage żeby te maneatery miały sens.
Lepiej wziąć 2-3 hunterów albo 2 hunterów i gorgery.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Właśnie wróciłem z turenieju. Grałem na 2x 6 maneaterów. Zdecydowanie lepsza wersja niż stonehorny.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Kubencjusz, ale miałeś je do bicia? Mamut, jak chcesz unikać całą grę dwóch unitów z mv7 swiftstride? Ogry również mają "śmieci" jak np. trójki bombard, które radzą sobie z odginaczkami świetnie. Ty tak specjalnie, żeby nam najemników nie pocięli? :D A które armie powiedz mi zjadają taki klocek nie łamiąc palca w dupie? I są przy tym w stanie omijać oba kloce plus giganty czy inne cholerstwo? Bo przy dobrych wiatrach nawet 3 Bruisery na bok to win. Ale może m zbyt wąskie oczy i dobrze nie widzę, co ich kroi na już. Minosy w szarży? One i tak kroją wszystko. Jak jest mamut (ten lodowy ;) )w pobliżu, to i tak nic nie chce brać ich na klatę.

Uważam nieskromnie, że jest to najlepszy unit typu Large Infantry. Blisko wypadają Uszatki i może Hold Guardians, głównie z powodu leczenia czy flexibility tych drugich. No i minosy. Z druidyzmem.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Problem taki że za dużo to ty śmieci nie będziesz miał, z oddziałem za tysiaka w specjalu. Co do armii, no oczywiście woody nachodzą na myśl, do tego armie typu VC bardzo skutecznie utrzymają cię na dystans, zasrają pociskami a potem zajadą.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Miałem je do bicia bo z GW. GW plate armour i swift stride się świetnie sprawdziły. Drugi będę testował paried weapon, poison/lethale/vanguard(2 z 3).
Fajnie mieć do nich boundspell +1 do hita( rod of battle).

A co do braku śmiecia się nie zgadzam. 175 pkt w corach 20 goblinów z łukami. Polecam.

PS: na ten moment testuje coś takiego

1 Great Khan @ 470 Pts
General; Paired Weapons; Light Armour;
Talisman of Shielding [50]
Hero's Heart [60]
Wrestler’s Belt [75]

1 Shaman Adept @ 280 Pts
Wizard Adept; The Thaumaturgy; Iron Fist;

1 Shaman Adept @ 315 Pts
Wizard Adept; The Pyromancy; Iron Fist;
Rod of Battle [35]


8 Tribesmen @ 553 Pts
Paired Weapons; Light Armour; Standard; Musician;
Pennant of the Great Grass Sky [50]

1 Champion @ [20] Pts

35 Scraplings @ 245 Pts
Shield; Shield; Musician

20 Scraplings @ 175 Pts
Bow (4+); Musician

3 Tribesmen @ 155 Pts
Paired Weapons; Light Armour;

1 Mammoth Hunter- Cult Leader @ 450 Pts
Iron Fist; Hunting Spear (2+); Light Armour; Battle Standard; Scout;
Death Cheater [100]
Big Name - Cult Leader [45]

3 Bombardiers @ 185 Pts

3 Bombardiers @ 185 Pts

1 Scratapult @ 245 Pts

6 Mercenary Veterans @ 575 Pts
Swiftstride; Plate Armour; Great Weapon; Musician;

6 Mercenary Veterans @ 587 Pts
Devastating Charge (+1St,+1AP); Poison Attacks; Paired Weapons;

5 Scrapling Trappers @ 80 Pts

Models in Army: 94

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Nie spieram się, bo inaczej widzimy tą jednostkę i jeden drugiego nie przekona ;) Ja jestem raczej casual player, chociaż metę znam chyba nieźle, bo sporo czytam i oglądam. Lubię mieć dwa - trzy oddziały do klepania, dwa heavy i jeden taki medium (typu trzy tuskery, krowa, szóstka Yeti) a Bruisery i Veterani idealnie mi się wpasowują w to miejsce. That's all. Nic się w książce lepiej nie bije po prostu :)

Abstrahując, po grzyba Cult Leader na Hunterze? Tam nie miał być Khan bsb? Bo chyba musisz mieć Wildheart na Hunterze generale, żeby brać drugiego jako bsb. Ale wtedy nie możesz brać bombard i khanów. Czy coś mi umknęło?
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Daje tygryskom ld 9... na 18 cali... za 45 plt... w rozpie bez tygrysków... kubencjusz popłynął XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

O widzicie tak to jest jak się robi z AB a nie z bookiem w ręku. A już się cieszyłem z mobilnego bsb. No to mam jakieś 100 pkt do wydania gdzie indziej. Zabiliście mi teraz haka, czy robić eko łowca eko bsb czy grać bez bsb

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Herohearth i wrestler belt też nijak ma się do siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

+1 atak s6 ap3, mało to optymalne ale działa. Ja bym składał lorda z klamką ap6, połowieniem MW i klepaniem go max z s5. Koszt będzie podobny, niby jakieś woundy dostanie, ale jak odda, to też jest jako taka pewność, że coś wklepie. Jak siedzi w jakimś oddziale to CRem da się wygrać. Zupełnie osobnym pytaniem jest czy wgl warto mieć tego typa w rozpe. Jak dla mnie to jest kolejne 500 pkt wsadzone w oddziały, które albo sobie radzą bez tego, albo i tak sobie nie radzą. Veterani są fajni sam mam 6ciu, ale ze strzelaniem, bo bez tego, to jest oddział niewiele lepszy od 6 yeti. No i granie ogrami bez choćby jednego cannona brzmi jak utrudnianie sobie paringów dla samej frajdy utrudniania sobie ich. Czołg, gorgony, smoki, bloodthirster, grudge bustery, feniks, kadaj, sfinksy - trochę tego jest, a alternatyw na radzenie sobie z tego typu zagrożeniami nie ma.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja lubię tego lorda. 7 ataków ws 7 s6 ap3 to jest coś przy czym trzeba pomyśleć zanim się wbiegnie. Szczerze mówiąc nie grałem z działem od dawna i nie specjalnie mi go brak. bombardierzy z magią mi zwykle pestkują a klockami dobijam jeśli zachodzi potrzeba. Poza tym na znaczną część z tych rzeczy czeka lokomotywa gnoblarów chętna do umierania :P

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Taki pomysł mam teraz na ogrywanie, tylko nie wiem, czy na pyro nie wskoczyć z Szamanem.


Khan [290pts]: Battle Standard Bearer, Cult Leader (only on General/BSB), Light Armour, Ogre Crossbow (3+)

Mammoth Hunter [260pts]: Iron Fist, Leader of the Pack, Ogre Crossbow (2+), Scout

Mammoth Hunter [260pts]: Iron Fist, Leader of the Pack, Ogre Crossbow (2+), Scout

Shaman [605pts]: General, Great Weapon, Gut Roarer, Thaumaturgy, Unarmoured, Wizard Master
. Special Equipment: Lygur's Tongue, °Magical Heirloom

+ Core +

Bruisers [579pts]: Banner of Discipline, 7x Bruiser, Champion, Musician, Standard Bearer

Bruisers [579pts]: Banner of Discipline, 7x Bruiser, Champion, Musician, Standard Bearer

+ Special +

Mercenary Veterans [649pts]: Champion, Iron Fist, 6x Mercenary Veteran, Musician, Plate Armour, Vanguard

Sabretooth Tigers [80pts]: Sabertooth Tiger

+ Powder Keg +

Bombardiers [185pts]: 3x Bombardier

Bombardiers [185pts]: 3x Bombardier

Bombardiers [185pts]: 3x Bombardier

Thunder Cannon [320pts]

Thunder Cannon [320pts]
[4,497pts]
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

ODPOWIEDZ