Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Re: Szybkie pytania

Post autor: Adam »

http://www.greenstuffworld.com/en/inici ... ables.html ten sklep ma masę w różnych kolorach

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

A battle-models.com powinno mieć to na stanie, a jeśli nie, to sprowadzą na zamówienie ;)

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czesc,

Przymierzam sie do zrobienia movement trays - zamierzam pod wymiar zamówić wycięte z blachy podstawki + neodymowe magnesy pod podstawki modeli, ale nie wiem w jaki sposob zrobic boki podstawek (zeby nie byla totalnie plaska i mozna bylo wygodnie tray przesuwac). Mozecie doradzic co najlepiej zrobic? Czy w jakis marketach budowlanych cos sensownego moglbym wykorzystać lub cos z neta?

Dzieki!

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Możesz przyklejać profil plastikowy o przekroju prostokątnym - na pewno nie będzie to najtańsza opcja, ale za to najprostsza ;)

Do kupienia w sklepie jw.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Ja u siebie stosuje drewniane (sosnowe?) listewki o przekroju 5x3mm (koszt jednej metrowej długości to cos koło zlotowki/dwoch) dodatkowo od spodu mam całość podkeljona płyta mdf (ale nie jest to potrzebne) i sie wygodnie przesuwa i podnosi

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Super dzięki wielkie za pomoc! Wesolych Świat:)

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Sugeruję zrobić traye bez rantów, po pierwsze mniej roboty, po drugie łatwiej wszystko mierzyć w trakcie gry.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Hej jeszcze mam pytanie: jakiej grubosci neodymowe magnesy i w jakiej ilosci pod standardowa podstawke piechociarza dawac a jakie pod kawalersyjska najlepiej? I jaka średnica?

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Jeśli masz orginalne podstawki od GW to grubości 2mm beda najlepsza bo nie będą odstawac, a co do średnicy to do krasnoludow używam 3mm ale jest to trochę za malo więc 4 albo 5 powinno byc ok, natomiast kawalaria lizaków mi sie trzyma na 2 magnesach 3x3 ale mam podstawki z mdfu wiec nie odstaja

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Zamówione, dzięki za pomoc :)

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Siemka mam pytanie na temat druku 3d.
Czy istnieje jakiś sposób na zeskanowanie/skopiowanie modelu który posiadam aby móc wydrukować nowy model w drukarce 3d?

Drugie pytanie
Czy ktoś posiada model 3d jakiegoś modelu bretońskiego? Armia jest w całości wycofana ze sprzedaży GW więc nie powinno być problemu tak sądze.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

as1 pisze: 28 sty 2020, o 15:42 Siemka mam pytanie na temat druku 3d.
Czy istnieje jakiś sposób na zeskanowanie/skopiowanie modelu który posiadam aby móc wydrukować nowy model w drukarce 3d?

Drugie pytanie
Czy ktoś posiada model 3d jakiegoś modelu bretońskiego? Armia jest w całości wycofana ze sprzedaży GW więc nie powinno być problemu tak sądze.
prawnikiem nie jestem, ale ty chyba nie chodzi o to czy jest wycofana ze sprzedaży tylko czy dalej obowiązuje na niej zastrzeżenie towarowe w sensie prawnym

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Witam, szybkie pytanie: czy nowe modele Rockgut troggoths by GW da się sensownie posadowić na podstawkach 40x40 mm i zestawić na trayu, jako oddział?
Ma ktoś w tej materii doświadczenie? Oryginalnie są na okrągłej podstawce o średnicy 50 mm.

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Mam pytanie odnośnie zmywani farby z metalowych modeli - wczoraj zalałem szklany słoiczek z metalowymi modelami do pełna. Użyłem rozpuszczalnika/rozcieńczalnika uniwersalnego. Odczekałem 24 h ale efekt nie jest zbyt imponujący - większość farby pozostała na modelach...
Czy należny odczekać jeszcze dłużej, tak na oko ile to powinno potrwać? Czy też trzeba użyć czegoś innego - np acetonu?
Czy jest jakaś opcja żeby dokładnie umyć metalowe modele bez konieczności późniejszego stosowania (po odsączeniu) szczoteczki ?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Ja zmywam farbę z metalowych modeli wrzucając figurki na 24 godziny do słoika z kretem (do udrażniania rur). Przy czym należy pamiętać, że to żrące i śmierdzące, ale do tej pory nie zawiodło.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ja polecam Durostrip, świetnie ściąga farbę z metali i plastików
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

quidamcorvus pisze: 9 lut 2020, o 16:21 Ja zmywam farbę z metalowych modeli wrzucając figurki na 24 godziny do słoika z kretem (do udrażniania rur). Przy czym należy pamiętać, że to żrące i śmierdzące, ale do tej pory nie zawiodło.
Jeśli można - używasz Kreta w żelu czy w jakiś sposób rozpuszczasz granulki?
Czy po całym zabiegu jakoś płuczesz modele/oczyszczasz je z pozostałości preparatu?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Tego w granulkach. Płuczę pod silnym strumieniem zimnej wody. Czasem trzeba usunąć resztki farby z zakamarków szczotką, ale nic nie usunie Ci samo farby.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Są jakieś przeciwwskazania do używania podkładu Vallejo ( lub innego - nie z GW ) i farb GW jak też łączenia farb różnych firm ? Jestem początkujący i nie mam pojęcia o takich rzeczach ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Absolutnie nie. Wszystko co jest akrylowe powinno bez problemu działać z innymi akrylowymi rzeczami. Farby olejne też są ok (uważaj tylko na rozpuszczalniki, najlepiej sprawdzić na kawałku farby).

ODPOWIEDZ