Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: Mamut »

Mały carno jest mniej popularny bo mało daje za to ile kosztuje. Ciekawe złożenie obecnie popularne to 3 taurozaury, jeden z ołtarzem 2 z bolcami.
Alpha jest niesamowitym morderca ale trzeba go dobrze wspierać żeby przeciwnik nie odginal go co turę :)
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Must have:
Cuatl - gienek, bsb i duży mag w jednym czyli całe centrum dowodzenia. Jeden model załatwia 3 ważne kwestie w rozpie.
Skinki i Saurusy - core, musi być w każdej armii. Zawsze jest ich pełno na targowiskach/alledrogo, dużo alternatyw z Last Sword lub Lost Kingdom.
Tauro z Engine - wszechstronny i pomocny element rozpiski, imo top kiwi tej armii.

Śmietnik
Thyro - nic nie robi oprócz zdychania, generalnie nudny design.

Alpha jest "okej" jak na monstera za 900+ pts. Wymaga rozpy składanej całkowicie pod niego (czempioni, magia, szybkie jednostki etc) a i tak są pewne paringi na które nie ma życia jak pewne strzelanie/magia (jeden strzał z działa lub klopy, pocisk z div/occu może instantowo wsadzić go na wózek), więksi mordercy od niego (WDG, DH, DL) czy nawet wskrzeszani czempioni. Mały jest zdecydowanie gorszy z powodu kosztu oraz zasad - sytuacyjne Multiwoundy, Frenzy+Fearless oraz taki sobie wygar (4 ataczory na WS3 ale S6) z takim sobie survi (maks 2+ z tarczą czyli rezygnacja z halabardy oraz gw). Niemniej 90% rzeczy w tej armii czy nawet grze spokojnie sobie pogra, nawet turniejowo więc jeśli Ci coś odpowiada - go ahead :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak tam panowie op rozpy na 2.2. Mam widoki coś pograć ale zanim z xeruje rozpiskę crusa, co wymaga żebym pomęczył to na privie o jakiś manuał. Bo zawsze grałem waagh a jego lista trzeba myśleć, to powiedzcie co tam gracie co wam daje radość czym ciśnięcie ludzi jakie turbo niszowe rzeczy znaleźliście i robią robote
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Bry. Zacząłem zbierać Lizaczki i dzielnie je maluję kompletując armię. Co do jednostek to wszystko rozumiem, ale proszę powiedzcie do czego służy Thyroscutus? Im bardziej studiuję jego charakterystyki tym bardziej jestem zakłopotany.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Danca do czego służy tyroscytus XD Wersja no wulagarnie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Teoretycznie jest to anvil, który potrzebuje stałego niańczenia. Natomiast co on ma za zadanie blokować, to nie wiem - ostatnio posiekało mi go 4 wardancerów w 2 fazy cc.
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

A jeśli już to bierze się go ze chanelem czy snejkami?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Z chanellem jest bardziej użyteczny, ale też nieco droższy, więc balans się zgadza. :mrgreen:
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Generalnie dobry żeby potrzymać steadfastujące klocki z niskim AP. Tylko niestety po co to nie powiedzieli
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Obrazek
Twój Thyroshit mordo

Niby anvil, ale ma 6 disci bez fearlessa czyli musi być niańczony przez gienka i bsb 24/7. Wygar oczywiście nie istnieje (crush na off 2 XD), za to przynajmniej z channelem coś pomaga w swoim marnym i bezużytecznym życiu. Gloryfikowana odginaczka.
Spokojnie najgorszy model w booku, prawdopodobnie w całej grze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Mocne foto. :lol2:

Jako anvil, czyli w zasadzie w swojej jedynej roli, nie sprawdza się, bo za szybko schodzi, a gdy napastnik uwolni się od niego w nieporządanym momencie 12 cali od niańczącego go cuatla, to może być gg. Poza tym nawet jeśli nasz thyroscutus będzie dzielnie trzymał się w cc przy życiu, to czy jeszcze wystarczy mu odwagi do ustania czegokolwiek z fearem? =P~
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Słuchajcie, przekonaliście mnie. Biorę gada. Mam bogatą tradycję brania wpie... krasnalami i elfiorami. Więc się nada. Poza tym IMHO najładniejszy model aktualnej serii.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To z chanelem :D i rozważyłbym od razu stedzia bsb i generała na alfa carnosaurze - o ile jakas eco zaba wejdzie, jak nie to jedno z tych dwóch - zeby miec ld i reroll w 18 clach
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Wszystko jest jak piszesz. Tylko Warlord na piechotę w saurusach z magiczną wykałaczką. Reszta się zgadza.

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

To jeszcze Was pomęczę. Pteradony bierzemy z oszczepami czy Fire Bola? I czy tarcze są im do czegoś potrzebne?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tarcze nie, co do broni to po prostu pograj i zobacz sam ale ja zawsze biorę dzidy. Ale to osobiste preferencje
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Garland the Ironfart pisze: 8 lip 2020, o 12:11 To jeszcze Was pomęczę. Pteradony bierzemy z oszczepami czy Fire Bola? I czy tarcze są im do czegoś potrzebne?
Znaczenie ich broni strzeleckiej jest niestety bardzo marginalne. 3 strzały na 4+ z 12" s3 ap0 qtf poison lub z 8" s4 ap1 qtf flaming wbiją od czasu do czasu 1 wounda i tyle. Posion lepszy na większy toughness, a flaming to miecz obosieczny, aczkolwiek w przypadku bolasów o 1 większa siła i ap. Meh.

Ubolewam na tym, że nie było żadnej próby zrobienia czegokolwiek z bolasami. Moim zdaniem powinny mieć większy wygar, np. generować więcej hitów i kosztować dodatkowe punkty.
Ostatnio zmieniony 9 lip 2020, o 19:12 przez Okoń, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Próba robienia z terkow czegoś więcej niż redirectora to raczej bez szans więc niech jest jak jest.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Wtedy byłyby dwie opcje: tani redirector z javelinami lub droższy unit strzelecki z bolasami.

Obecnie jest 1 opcja, tj. odginaczka z meaningless wyborem broni. :mrgreen:
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Terki nie będące redirectorem to ripki
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ