Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: lwieserce85 »

Qc....gralem kiedys czyms podobnym ale mnie 3 krasnoludzkie katapulty szwajcara na dmp wyleczyly
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

E tam, będzie dobrze. Modele ładne.

Ale dałbym chyba slana z dywinacją za tego synka z druidysmem i generała
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

>TG
Obrazek
Obrazek


QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie głosuje bo chcą zmienić thyro który jest spoczko (niegrywalny i niewystawialny ale cos musi być) a nie boostować skink priesta do mastera
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Hej! Mam pytanie jak SA się generalnie prezentują na tle innych armii i jaki mają styl gry/najlepsze jednostki. Widzę na forum 9th age (choćby w zamieszczonym linku), że wiele osób jest niezadowolonych z zasad. Czy jest bardzo źle?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak nie kupiłeś żadnych modeli - nie kupuj. Jest słabo a oni nie wiedza co i po co zmieniać. Inne armie lepsze i ciekawsze raczej.

Jak kupiłeś - w aosie lizaki to top1 armia, graj tam, nie frustruj się
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Nie słuchaj Qca, głupoty gada. Nie jest aż tak źle, armia ma swoje słabości min. kiepski balans wewnętrzny, kilka niezbyt grywalnych unitów. Mimo to nie radzi sobie źle na turniejach bo aktualna meta sprzyja SA. Moim zdaniem największym minusem jest bardzo nudna sekcja core. Pytasz o najlepsze i najgorsze jednostki to podrzucę swoje typy.
Najlepsze:
1. Skinki z tarczą i javelinem
2. Skink capitan
3. Stegadon

Najgorsze:
1. Snake Swarm
2. Thyroscutus
3. Raptor riders

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Aktualnie każda rozpa SA wygląda tak samo: rakietowy slann, jakieś postacie, maks kijków w core, terki, maks stegadonów. Jeśli chodzi o budowanie rozpisek SA jest definitywnie najgorsza pod tym względem - mało jednostek (bottom 3 wszystkich armii) i dużo ograniczeń (marki, kibel priesta, guerilla etc).
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No BB w zasadzie nie powiedziałeś coś bardzo przeciwnego :D Jeden build (moje "inne armie sa ciekawsze) no i dobry bo meta podchodzi ("inne sa lepsze" takiemu wdg meta nie robi chyba roznicy) - jezeli znerfią stedzie (a w ich logice ejst nerfic cos co wystawia kazdy max fa) albo meta sie swiftnie troszke, to juz jest bardzo slabo

Ja np zagrałem sobie ostatnio na UB na niewystawianych rzeczach (takie bylo zalozenie) i naprawde czujesz mocny mooocny spadek powera (poza golymi camian ancientami Ci wymiatają). Więc to nie tak, ze armia ma głębie.

Generalnie legendary booki te nowe zazwyczaja sa bardzo fajne i lepiej celowac w nie jak sie jest nowym graczem

A no i wyniki z duzych eventow plasuja SA w top3 wyników od dołu i z tego co patrzyłem po forum ten trend utrzymuje sie od roku ponad
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Jutro mam pierwszą bitwę lizaczkami. Proszę o drobne korekty, bo jeszcze innych modeli nie mam.

“Garland” - Saurian Ancients (v2020)

--- Characters ---

545 - Cuatl Lord, General, Pyromancy, Battle Standard Bearer

80 - Skink Captain, Paired Weapons (5), Poisoned Javelin (3+)

115 - Skink Priest, Druidism

480 - Saurian Warlord, Shield (5), Heavy Armour (15), Spear (10), Glory of the Dawn Age (90), Death Cheater (100)

--- Core ---

450 - 20x Saurian Warriors, Spear (40), Champion, Musician, Standard Bearer

340 - 20x Skink Braves, Caiman (150), Musician

185 - 15x Skink Braves, Poisoned Javelin (4+) (30), Musician

--- Special ---

620 - 20x Temple Guard, Champion, Musician, Standard Bearer, Rending Banner (50)

362 - 6x Raptor Riders, Champion, Musician, Standard Bearer

--- Jungle Guerillas ---

180 - 3x Pteradon Sentries, Fire Bola (4+)

145 - Weapon Beasts - Spearback

148 - 7x Skink Hunters, Blowpipe (4+) (14)

--- Thunder Lizards ---

290 - Thyroscutus - Sun Engine

555 - Taurosaur, Engine of the Ancients (100)

--- Total ---

4 495 pts

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Jak nie masz modeli to ciężko, generalnie kohorta, tg, raptory i żółwik są raczej cienkie (wew i zew) także just have fun bro xD
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

To wiem, ale coś tam się da skorygować. Poza tym w co dalej inwestować? Ripki? Kajmany?

ODPOWIEDZ