[MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 1-3.07.2022

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: [MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 1-3.07.2022

Post autor: Ciara »

Trzeba było wpisywać:^)

Ale jak chcecie dopisać to my też możemy, prawda?
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Jak ktoś nie wpisywał małych punktów to z czego to wynika, z lenistwa?
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Lost & Found:

Obrazek

Na czarnym trayu leży goblin bez podstawki.

Właściciele proszeni o podanie znaków szczególnych:
- pudełko po owocach z figurkami
- bony
- ładowarka
Ostatnio zmieniony 5 lip 2022, o 07:46 przez Myth, łącznie zmieniany 1 raz.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Cylindryk pisze: 4 lip 2022, o 15:52
Myth pisze: 4 lip 2022, o 14:02 Napiszę jeszcze kilka słów, tymczasem fotki :-)

Nasze z turnieju:
https://photos.app.goo.gl/Qfi7yyWaJBM7T1XQ7

Best painted army by Bonk:
https://photos.app.goo.gl/bnbuuHuPWKASnQXH6

Wrzucajcie, jeśli macie jakieś swoje.
Hej, czy z racji tego konkursu malarskiego każda armia ma swoje zdjęcie może?
Niestety nie, ruszone albo nieostre ;-( Ale mam nadzieję, że nie tylko my próbowaliśmy zrobić kilka fotek i że ktoś się podzieli.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Myth pisze: 5 lip 2022, o 07:42 Lost & Found:

Obrazek

Na czarnym trayu leży goblin bez podstawki.

Właściciele proszeni o podanie znaków szczególnych:
- pudełko po owocach z figurkami
- bony
- ładowarka
Te dwie gumowe taczki po lewej są Daniela Ciarki, plus ten los z papieżem to na sto pro ktoś od nas.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ja takze. Nalezy tez wpisywac roznice pkt, czy sume zdobytej z kazdej strony? bo w drugim wypadku (a widze, ze tak bylo w wypadku innej druzyny) samo wpisanie malych pkt za ostatnia bitwe (gdzie wg. tk wygladalo, ze nie maja one znaczenia) moze zmienic znacznie wynik.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Crusader pisze: 4 lip 2022, o 22:52 Ja nie wpisywałem małych pkt. Można jeszcze zmienić skoro zmieniamy :)
Tak naprawdę zmieniamy sposób liczenia karnych, a nie samą punktację. TK w niektórych przypadkach nie liczył karniaków w ogóle co jest oczywiście niedopuszczalne.

Przykro mi, ale jakakolwiek zmiana jakichkolwiek punktów jest poza dyskusją. Powodów jest mnóstwo: w tym momencie nie jesteśmy w stanie zweryfikować ich poprawności, możliwość zmiany poprzednich paringów, "nagradzanie" niedbałości czy chociażby danie zielonego światła na aukcję pomiędzy drużynami "kto czego więcej zapomniał wpisać".

Shino pisze: 5 lip 2022, o 08:37 ja takze. Nalezy tez wpisywac roznice pkt, czy sume zdobytej z kazdej strony? bo w drugim wypadku (a widze, ze tak bylo w wypadku innej druzyny) samo wpisanie malych pkt za ostatnia bitwe (gdzie wg. tk wygladalo, ze nie maja one znaczenia) moze zmienic znacznie wynik.
Każdy gracz w każdej bitwie wpisuje zdobyte przez siebie małe punkty w kolumnie "Secondary Points". Jeśli ktoś czegoś nie wie lub nie jest pewny - pytajcie, od tego jesteśmy.
Jak wspomniałem wyżej, ich zmiana niestety nie będzie możliwa - niezależnie od powodu. Z ciekawości, o jakiej drużynie piszesz?
Ostatnio zmieniony 5 lip 2022, o 09:00 przez Dancaarkiiel, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ciara pisze: 5 lip 2022, o 07:24 Trzeba było wpisywać:^)

Ale jak chcecie dopisać to my też możemy, prawda?
masz wpisane przeciez
https://tourneykeeper.net/Shared/TKShow ... eId=127851

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

?

No spoko, w 1 mam wpisane. Ale np u lipka mam 130 wpisanych a chyba nie da się zrobić 16:4 z takimi małymi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Przykro mi, ale jakakolwiek zmiana jakichkolwiek punktów jest poza dyskusją. Powodów jest mnóstwo: w tym momencie nie jesteśmy w stanie zweryfikować ich poprawności, możliwość zmiany poprzednich paringów, "nagradzanie" niedbałości czy chociażby danie zielonego światła na aukcję pomiędzy drużynami "kto czego więcej zapomniał wpisać".
podobniejak i z kazdej innej tury. Tu chodzi o zmiane wynikow ostatniej, gdzie zmiana sposobu wyniku nalicznaia pkt (gdzie pkty na tk byly widziane i wygladalo, ze nie maja male znaczenia) powoduje, ze pewnie bysmy wpisali te male pkt

sa one bardzo latwo do zweryikowania przez przeciwnikow obydwu

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Wspaniały to był turniej, nie zapomnę go nigdy

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

A w sumie chciałbym, i powinienem, podziękować przeciwnikom wszystkim za eleganckie bitewki ale przede wszystkim Mythowi za organizacje turnieju na wysokim poziomie. Najlepsze wydarzenia w roku mają miejsce w kozackim zjeździe!
Obrazek

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Tu jest jedna istotna rzecz, której do tej pory nie potrafię zrozumieć.

Czemu tie-breakerem mają być małe punkty a nie punkty duże zdobyte z bitew? Przecież to kompletnie bez sensu.Coś co ma mniejszą wagę tutaj decyduje.

Tie-breakerem powinno być:
- komplet punktów
- duże punkty z bitew
- małe punkty z bitew ewentualnie mniejsza liczba karniaków - do dyskusji

Tak czy inaczej dla mnie bzdurą jest, że tourneykeeper przywiązuje większą wagę do małych punktów, niż do dużych.
Tak nie powinno być.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Shino pisze: 5 lip 2022, o 09:17sa one bardzo latwo do zweryikowania przez przeciwnikow obydwu
Tak jak pisałem wcześniej, nie zamierzamy nagradzać niedbałości czy rozpoczynać licytacji pomiędzy drużynami "kto i ile czego zapomniał wpisać". Przykro mi, ale na tę chwilę jest to ostateczna odpowiedź.

Guldur pisze: 5 lip 2022, o 09:34Tak czy inaczej dla mnie bzdurą jest, że tourneykeeper przywiązuje większą wagę do małych punktów, niż do dużych.
Tak nie powinno być.
To nie TK, małe punkty jako Tie Breaker są określone w regulaminie:
"[...] Ranking ustalany jest na podstawie najpierw sumy DP, następnie sumy MP."
Taka sama odpowiedź jak u Pana Paździocha - po fakcie nie ma nawet rozmowy o jakichkolwiek zmianach. Proponować i dyskutować z organizatorem o ewentualnych zmianach w regulaminie oczywiście można, ale trzeba robić przed turniejem, nie po.


Żeby to było jasne, zarówno Myth jak i Ślivek są świadomi aktualnej dyskusji i śledzą ją na bieżąco. Jakiekolwiek odchylenia od obowiązującego regulaminu (który wisi w temacie od września 2021, czyli niemalże rok) są absolutnie nierealne.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Serdeczne dzięki od mojej żony i ode mnie za przybycie na turniej i wszystkie słowa zachęty oraz podpowiedzi :-) Bardzo ładuje to baterie i zachęca do dalszych działań.
Podziękowania dla sponsorów: Ciachaj, Grube Druki, Sklepu Graal, Marnej Drukarni, Perfectly Painted Studio i Toczay Manufacture za Wasze wsparcie i ubogacenie wydarzenia.
Chapaeu bas dla Ślivka i Dancara za bardzo dobre sędziowanie i wsparcie przed, w trakcie i po turnieju :-) Mega mnie cieszy, że takie osoby będą reprezentować nasz kraj jako sędziowie podczas ETC.

Ostatecznie TK zawiodło w gorącym momencie, super, że udało się to wyjaśnić. Rozważam przejście na New Recruiter, zobaczymy co powiedzą o nim inni użytkownicy przy okazji ETC.

Fotki i lost&found zamieściłem już wcześniej, film wrzucę jak się zrobi. Tradycyjnie chciałbym prosić Was o wypełnienie ankiety, przyjmę każdą uwagę i podpowiedź.
https://forms.gle/KniBDAT3a4vpYzTJ9
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Na nasz wynik to nie wpływa i nie powinno się modyfikować wyników z bitew na ten moment. Tutaj temat jest zamknięty.

Bardziej mi chodzi o wypracowanie jasnych i lepszych zasad na przyszłość, bo akurat małe punkty jako tie-breaker to jest najgorsza opcja z możliwych.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Tu się wtrącę i powiem to, co bodajże Furionowi w trakcie turnieju:

Bardzo chętnie dostosujemy na przyszłość wraz ze składem sędziowskim regulamin tak, żebyście byli zadowoleni. Tak jak napisał Dancar - temat wisi od 21.09.2022, prawie 9 miesięcy. Potrzebujemy Waszego feedbacku przed turniejem, żeby nie było zaskoczeń w trakcie. Na razie symptomy są takie - temat DMP ma o połowę mniej stron i tylko 1/5 odsłon w porównaniu z DMP 2019. Zero osób przyszło do mnie przed turniejem w sprawie regulaminu.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Myth pisze: 5 lip 2022, o 11:08 Tu się wtrącę i powiem to, co bodajże Furionowi w trakcie turnieju:

Bardzo chętnie dostosujemy na przyszłość wraz ze składem sędziowskim regulamin tak, żebyście byli zadowoleni. Tak jak napisał Dancar - temat wisi od 21.09.2022, prawie 9 miesięcy. Potrzebujemy Waszego feedbacku przed turniejem, żeby nie było zaskoczeń w trakcie. Na razie symptomy są takie - temat DMP ma o połowę mniej stron i tylko 1/5 odsłon w porównaniu z DMP 2019. Zero osób przyszło do mnie przed turniejem w sprawie regulaminu.
Aaaa bo widzisz prawda jest taka, że spora większość nie czyta całego regulaminu...do momentu kiedy on ich dotyka na samym turnieju. Później jest lament i żal a czemu tyle karnych, że to bez sensu itp. itd.
Skoro jest to turniej więc chociażby namiastka formalizmów powinna być zachowana włącznie z uzupełnieniem wszystkich danych takich jak małe punkty.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

katerek pisze: 5 lip 2022, o 11:18 Aaaa bo widzisz prawda jest taka, że spora większość nie czyta całego regulaminu...do momentu kiedy on ich dotyka na samym turnieju. Później jest lament i żal a czemu tyle karnych, że to bez sensu itp. itd.
Skoro jest to turniej więc chociażby namiastka formalizmów powinna być zachowana włącznie z uzupełnieniem wszystkich danych takich jak małe punkty.
Jeśli masz takie podejście do tego to ja bym zaczął od wyjebania wszystkich niepomalowanych modeli, potem zaczął zastanawiać się nad pierdołami ;)
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Czemu? Przecież niepomalowane armie były dopuszczone w regulaminie, a drużyna z malarki i przygotowania mogła dostać w sumie 40 pkt. Wbrew pozorom kto chciał walczyć o miejsce, musiał ogarnąć.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ