Strategiczna planszówka - co polecacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Strategiczna planszówka - co polecacie?

Post autor: Smh »

G'N'R pisze:Komputerową ;) Cywilizacje Poprzez Wieki 8)
no właśnie obydwie są na podstawie komputerówki, tylko inna mechanika, ale warto spróbować obydwie

dodatkowo jak gracie tylko we dwójkę polecę detektywistyczną grę: Mr. Jack
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Czytam, że to ma być gra na dwie osoby i aż nie wierzę, że nikt nie zaproponował Twilight Struggle :) . Według mnie gra genialna, z prostymi zasadami, na tyle, aby były bardzo mózgożerne. Jeżeli się interesujesz historią Zimnej Wojny, jara cię przejmowanie strategicznie ważnych krajów, lubisz geopolitykę i strategię to polecam ze szczerego serca. Mechanika jest naprawdę ciekawa, bo karty można zastosować na dwa sposoby (wartość punktowa lub tekst karty). Najfajniejszym elementem jest to, że talia jest wspólna. Tak więc nie jest sztuką zagrać amerykańską kartę grając USA, a zagrać radziecką tak, aby zminimalizować własne straty. Gra akurat na dwie osoby, sama polityka, nie ma ekonomii ani bitew, co najwyżej odwołania ich skutków do polityki.
Naprawdę polecam, sam jestem jej posiadaczem i jest to najlepsza gra w mojej kolekcji. :wink:

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Caylus, bierz w ciemno ;) - grałem w ver. karcianą, podobno jest planszowa z tym, że wtedy nakład się zakończył.

Mam Puerto Rico. Zaje... gra w którą pogrywam z rodzicami narzeczonej przy piwku, poczatkowo zasady starały się nas przestraszyć ale po paru rozgrywkach wszystko stało się banalne i pozostał element kombinowania, patrzenia w co inwestuje przeciwnik etc. Chodzi o jak najefektywniejsze rozwijanie naszej tropikalnej wyspy (najefektywniejsze = najwięcej punktów zwycięstwa). Ogólnie jedna z gier którą bym kupił drugi raz ;)

Mam Sankt Petersburg - gra karciana, dużo kombinowania, podliczania punktów. Ogólnie strategia jak się masz, ale wydaje mi się, że po paru rozgrywkach mogą powstać powergamerowe rozpiski ;) Ogólnie, całkiem w porządku.. tylko... no taki niedosyt.

No i u znajomych pykałem w Dominion, czysta frajda, gralismy w niemiecką ver. tyle możliwości ile daje taka gierka to jeszcze się nie spotkałem.

Coś tam więcej się grało, ale widocznie nie porwało.

Poczytaj nt. tych gier może coś cie zainteresuje. Ja sam z pewnością bym brał Caylus, Puerto Rico, Dominion.

edit:
Sorry, to dla dwóch osób? Żadna z powyższych nie pasuje, chyba, że Puerto Rico, ma specjalne zasady dla dwójki.
Woot?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dla dwójki polecam Egizia!! odkrycie ostatnich tygodni - dla mnie rewelacja! :D

Denn - co do możliwości - zagraj w 7 cudów świata... może mniej ustawień niż w Dominionie, ale zdecydowanie więcej możliwości strategii wygranej!
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Jeżeli zwerbujesz jeszcze kilka osób to polecam Grę o Tron. Świetna, wyważona strategia w której każda rozgrywka jest inna. Zwłaszcza jeśli po kilku rozgrywkach gracze nauczą się spiskować - wtedy robi się naprawdę miodnie :)

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Vampir pisze:Jeżeli zwerbujesz jeszcze kilka osób to polecam Grę o Tron. Świetna, wyważona strategia w której każda rozgrywka jest inna. Zwłaszcza jeśli po kilku rozgrywkach gracze nauczą się spiskować - wtedy robi się naprawdę miodnie :)
Grubą zaletą Gry o Tron jest to, że są ludzie i stronki www które prowadzą rozgrywki by e-mail! :)
Woot?

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

I za niedługo ma wyjść 2, poprawiona edycja zawierająca dodatki z wcześniejszej wersji.
http://www.youtube.com/watch?v=tE0lt_9jP9U
enjoy.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

blink
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: blink »

z czystym sumieniem polecam Civilization - jestem jej posiadaczem i nie żałuję zakupu tej planszówki :)

spędziłem przy niej ze znajomymi kilkanaście ładnych godzin przy piwie i dobrej zabawie :)

Targowo.Istore
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Targowo.Istore »

Racja,Ciwilization to też bardzo fajna gra strategiczna,podobnie jak wspomniana Gra o Tron. Wybór masz szeroki,kup jedna i spróbuj,a potem już Cie wciągnie. Wiem to sam po sobie.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »


G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Vraith pisze:Ktoś coś wie na ten temat:

http://replikator.pl/Gry-planszowe-i-to ... p3973.html


:)
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... World.html
Czyżby polska wersja tego powyżej? :-k
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

A dobre toto ;] ?

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Słyszałem ze tak. A osobiście nie mam i nie grałem.
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

bardzo fajne i klimatyczne :D zwłaszcza z dodatkiem, w którym zdetronizowali Khorne'a! :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Smh pisze:bardzo fajne i klimatyczne :D zwłaszcza z dodatkiem, w którym zdetronizowali Khorne'a! :D
ale wyrównał poziom, tak że inni bogowie są grywalni, czy po prostu szczur jest lepszy od khorna? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Mam pytanie o planszówkę "I wojna światowa" - polecacie? Czytałem parę opinii na necie i ogólnie pozytywne wrażenie robi, ale może ktoś z Was grał i może się podzielić wrażeniami :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Asassello pisze:
Smh pisze:bardzo fajne i klimatyczne :D zwłaszcza z dodatkiem, w którym zdetronizowali Khorne'a! :D
ale wyrównał poziom, tak że inni bogowie są grywalni, czy po prostu szczur jest lepszy od khorna? :)
wyrównali poziom i to znacznie, mimo, że po kilku partiach już się dochodzi do tego jak wygrywać szczurem ;P

jednak nie ma jednej, jedynej słusznej wygrywającej osoby Khornem - więc jak brać to tylko z dodatkiem, lub nie grać Krwistym ;)
Zaklinacz Kostek pisze:Mam pytanie o planszówkę "I wojna światowa" - polecacie? Czytałem parę opinii na necie i ogólnie pozytywne wrażenie robi, ale może ktoś z Was grał i może się podzielić wrażeniami :wink:

byłem przy partii znajomych... sporo błędów w instr i zabawa jakaś średnia... ale jakoś nie jesteśmy fanami żetonikowatych :>
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Fortiis
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Fortiis »

Diuna:Imperium - jako fan diuny to obowiązkowa pozycja :D
Cyclades
Terraformacja Marsa
Cztery razy po dwa razy.

ODPOWIEDZ