Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Archer od MOM Miniaturas.

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Archer od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się odlany z szarej żywicy model oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Model przedstawia odzianego w bufiaste spodnie, szeroki pas i hełm wojownika, który w lewej ręce trzyma łuk, a prawą dłonią sięga do przytroczonego do pasa kołczanu ze strzałami.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Model wcielę w szeregi Marienburczyków w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Dwarf Diplomat od Scibor MM.

Dziś z przepastnego pudełka z modelami z których mam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów od Warheim FS wylosowałem blister z modelem 28mm/30mm Dwarf Diplomat 28FM0498 od Scibor Monstrous Miniatures, który będzie pełnił rolę Krasnoludzkiego Mędrca (Najemne Ostrze).

Model odlany w całości z szarej żywicy przedstawia długobrodego, wiekowego krasnoluda, który odziany jest w zbroję i podbity futrem płaszcz. Krasnolud pod pachą dzierży kilka zwojów, zaś dłoń drugiego ramienia opiera na rękojeści krótkiego miecza.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Cmentarne Pomniki od Mini Monsters.

Dzisiaj na blogu DansE MacabrE możecie rzucić okiem na zestaw Cemetery Monuments od Mini Monsters.

Zestaw został zapakowany w woreczek strunowy, w którym oprócz odlanych z żywicy elementów, znalazła się także firmowa ulotka.

Odlany z żywicy zestaw zawiera 6 różnych cmentarnych pomników, które zostały umieszczone na kwadratowych podstawach o bokach 20 mm oraz mierzących od 36 do 68 mm wysokości.

Jakość odlewu stoi na najwyższym poziomie, do którego zresztą Mini Monsters zdążył przyzwyczaić.

Warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, nie zauważyłem także pozostałości po procesie odlewania.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: William de Warenne, syn Hamelina de Warenne, 5. hrabiego Surrey od Footsore Miniatures.

William de Warenne, zwany też Williamem Plantagenetem (ur. 1166, zm. 27 maja 1240 w Londynie) – angielski arystokrata pochodzenia normandzkiego, syn Hamelina de Warenne, 5. hrabiego Surrey (nieślubnego syna Godfryda V Plantageneta), i Isabel de Warenne, córki 3. hrabiego Surrey.
Jeszcze za życia ojca otrzymał od niego dobra Appleby w North Lincolnshire. W 1197 r. został wymieniony jako świadek w dokumencie króla Ryszarda I Lwie Serce wystawionym w Rouen. 27 maja 1199 r. był obecny na koronacji Jana bez Ziemi na króla Anglii. Po śmierci ojca w 1202 r. został 6. hrabią Surrey oraz posiadaczem rozległych włości w Anglii i Normandii. Swoje normandzkie posiadłości utracił już w 1204 r., kiedy Normandia została podbita przez króla Francji Filipa II Augusta. Jako rekompensatę otrzymał od króla Jana Grantham i Stamford.
W 1202 r. Surrey został lordem namiestnikiem Gujenny. W 1204 r. otrzymał urząd lorda strażnika Pięciu Portów, który sprawował do 1206 r. W latach 1208-1213 był strażnikiem Marchii Walijskich. W 1214 r. ponownie został lordem strażnikiem Pięciu Portów. Dwukrotnie był szeryfem hrabstwa Wiltshire (w latach 1200-1208 i 1213-1226).
William de Warenne był jednym z nielicznych feudałów, którzy podczas pierwszej wojny baronów dochowali wierności królowi Janowi. Surrey nakłaniał króla do podpisania Wielkiej Karty Swobód. Następnie walczył u boku króla przeciwko zbuntowanym baronom i ich kandydatowi na tron, francuskiemu księciu Ludwikowi. Po śmierci Jana w 1216 r. Surrey popierał jego syna, Henryka III.
Surrey był fundatorem katedry w Salisbury.
Przed 1207 r. poślubił prawdopodobnie Matildę d’Aubigny, córkę Williama d’Aubigny, 2. hrabiego Arundel, i Matildy de St. Hilary du Harcouet, córki Jamesa de St. Hilary du Harcouet. Małżeństwo to pozostało bezdzietne.
Przed 13 października 1225 r. poślubił Matildę Marshal (1192–27 marca 1248), córkę Williama Marshala, 1. hrabiego Pembroke, i Isabel de Clare, córki 2. hrabiego Pembroke. William i Matilda mieli razem syna i córkę:
Isabel de Warenne (zm. przed 20 września 1282), żona Hugh d’Aubigny, 5. hrabiego Arundel, nie miała dzieci
John de Warenne (sierpień 1231–27 września 1304), 7. hrabia Surrey
Surrey zmarł w 1240 w Londynie i został pochowany w Priory Church w Lewes w hrabstwie Sussex. Wszystkie jego tytuły odziedziczył jego jedyny syn.
- Wikipedia


Dziś mam dla Was recenzję modelu William de Warenne, 5th Earl of Surrey od firmy Footsore Miniatures.

Model, który był częścią większego zamówienia otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a same figurki są pakowane przez producenta w woreczek strunowy wewnątrz którego oprócz modeli znajdziecie także wycięte z hdf-u podstawki i ulotkę zawierającą wszystkie niezbędne informacje.

Zestaw składa się z 6 odlanych w białym metalu elementów przedstawiających postać w wersji pieszej i konnej, która w obu wersja odziana jest w narzuconą na kolczy pancerz tunikę. Ponadto wojownik chroni głowę hełmem, w ręce trzyma tarczę, a a wersji pieszej dzierży także jednosieczny miecz.

Figurki utrzymane w skali 28 mm są dość szczegółowe i jednocześnie na tyle zwarte, by ich malowanie nie wymagało męczącej gimnastyki pędzlem.

Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali odpowiednia. Nie zauważyłem większych linii podziału formy, czy nadlewek.

W Warheim FS model będzie służył w szeregach bretonnskich Rycerzy Graala.

Jak wspomniałem wcześniej modele utrzymane są w skali 28 mm i są nieco mniejsze i bardziej proporcjonalne od modeli Games Workshop, zaś model od MOM Miniaturas góruje nad nieszczęsnym rycerzem niczym Ogr nad obywatelem Imperium.

Jak możecie zauważyć na prezentowanych poniżej zdjęciach w podstawkach umieściłem magnesy neodymowe, które powinny zabezpieczyć model w czasie transportu.

Polecam.

Ostatnie zdjęcie pochodzi z internetowej [url=https://footsoreminiatures.co.uk/produc ... -of-surrey]strony producenta, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Zaphorozian infantry 2 (AX079) od Heresy Lab.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Zaphorozian infantry 2 (AX079) od Heresy Lab.

Będąc częścią większej, przesyłki, odlany z szarej żywicy 2 częściowy model, został zapakowany w woreczek strunowy.

Jakość odlewu jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, części są do siebie dobrze spasowane, choć jest kilka linii podziału formy, które trzeba było usunąć.

Model przedstawia pieszego, dobrze odzianego wojownika, który dzierżąc w dłoniach, uniesiony nad chronioną hełmem głową, berdysz szarżuje do walki.

W Warheim FS model Zaphorozian infantry wcielę w szeregi Zbrojnej chorągwi z Kisleva.

Polecam.

Zapraszam także na stronę producenta gdzie znajdziecie więcej informacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Gerard de Furnival, Lord of Hallamshire od Footsore Miniatures.

Gerard de Furnival (c.1175–1219) was a Norman knight and Lord of Hallamshire (now part of Sheffield, England) and Worksop. De Furnival's father was also called Gerard de Furnival, and had fought with Richard I at the Siege of Acre.
- Wikipedia


Dziś mam dla Was recenzję modelu Gerard de Furnival, Lord of Hallamshire od firmy Footsore Miniatures.

Model, który był częścią większego zamówienia otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a same figurki są pakowane przez producenta w woreczek strunowy wewnątrz którego oprócz modeli znajdziecie także wycięte z hdf-u podstawki i ulotkę zawierającą wszystkie niezbędne informacje.

Zestaw składa się z 5 odlanych w białym metalu elementów przedstawiających postać w wersji pieszej i konnej, która w obu wersja odziana jest w narzuconą na kolczy pancerz tunikę. Ponadto wojownik uzbrojony jest w miecz i tarczę, a na głowie ma hełm.

Figurki utrzymane w skali 28 mm są dość szczegółowe i jednocześnie na tyle zwarte, by ich malowanie nie wymagało męczącej gimnastyki pędzlem.

Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali odpowiednia. Nie zauważyłem większych linii podziału formy, czy nadlewek.

W Warheim FS model z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie pełnił rolę Błędnego Rycerza w szeregach bretonnskich Rycerzy Graala.

Jak wspomniałem wcześniej modele utrzymane są w skali 28 mm i są nieco mniejsze i bardziej proporcjonalne od modeli Games Workshop, zaś model od MOM Miniaturas góruje nad nieszczęsnym rycerzem niczym Ogr nad obywatelem Imperium.

Jak możecie zauważyć na prezentowanych poniżej zdjęciach w podstawkach umieściłem magnesy neodymowe, które powinny zabezpieczyć model w czasie transportu.

Polecam.

Ostatnie zdjęcie pochodzi z internetowej strony producenta, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Dziś w ramach piątkowych recenzji mam dla Was model z zestawu People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Model, który był częścią większej przesyłki został umieszczony wraz z 4 kompanami w przeźroczystym blisterze, zamkniętym firmową ulotka.

Złożony z 4 elementów żywiczny model przedstawia chorobliwie otyłego, pokrytego krostami, okulawionego oraz uzbrojonego w pistolet i nóż spaczonego człowieka.

Model utrzymany jest w charakterystycznym dla Rotten Factory stylu, a silne akcenty Nurgla sprawiają, że model bez kompleksów może stanąć w jednym szeregu z figurkami GW.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Sklejanie modelu nie przysporzyło problemu, a części pasują do siebie dobrze.

Dokera z powodzeniem może zostać wcielony w szeregi dowolnej kompanii Nurgla w Warheim FS.

Polecam!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Agnes "Fleisher" od Dunkeldorf Miniatures.

Dziś na DansE MacabrE zapraszam do lektury recenzji modelu Agnes "Fleisher" od Dunkeldorf Miniatures, który otrzymałem wraz z innymi modelami ufundowanymi w czasie kickstarterowej zbiórki The Kingpin Dunkeldorf.

Figurki otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a widoczny na zdjęciach poniżej model został dodatkowo umieszczony w osobnym woreczku strunowym. Do modelu nie dołączono podstawki.

Odlany w całości z białego metalu model przedstawia uzbrojoną w hak i butelkę podchmieloną kobietę odzianą w zniszczone ubranie.

Odlew jest dobry, nie zauważyłem nadlewek, czy linii podziału formy.

Jak to u Dunkeldorf Miniatures figurka aż ocieka staroświatowym klimatem, dlatego jeśli będzie mieli możliwość zakupu to polecam!

Modele możecie kupić na stronie King Games.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Dziś w ramach piątkowych recenzji mam dla Was model z zestawu People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Model, który był częścią większej przesyłki został umieszczony wraz z 4 kompanami w przeźroczystym blisterze, zamkniętym firmową ulotka.

Złożony z 3 elementów żywiczny model przedstawia mackotwarzego, uzbrojonego w tasak i puklerz wojownika odzianego na imperialną modłę.

Model utrzymany jest w charakterystycznym dla Rotten Factory stylu, a silne akcenty Nurgla sprawiają, że model bez kompleksów może stanąć w jednym szeregu z figurkami GW.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Sklejanie modelu nie przysporzyło problemu, a części pasują do siebie dobrze.

Dokera z powodzeniem może zostać wcielony w szeregi dowolnej kompanii Nurgla w Warheim FS.

Polecam!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Arquebusier od MOM Miniaturas.

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Arquebusier od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się odlany z szarej żywicy model oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Model przedstawia odzianego na modłę landsknechtów arkebuzera, który w lewej ręce trzyma broń prochową, a prawą dłonią sięga do przytroczonej do pasa sakwy.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Model wcielę w szeregi Marienburczyków w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Dwarf Female Aiviel od Scibor MM.

Dziś z przepastnego pudełka z modelami z których mam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów od Warheim FS wylosowałem blister z modelem 28mm/30mm Dwarf Female Aiviel 28FM0501 od Scibor Monstrous Miniatures, który będzie pełnił rolę Zwiadowcy w szeregach Kompanii krasnoludzkich Piwowarów.

Model odlany w dwóch częściach z szarej żywicy przedstawia skrytą w cieniu kaptura, okutaną futrzanym płaszczem Krasnoludkę, która przed wrogimi ciosami chroni się za stalowym pancerzem, a przeciwników razi bełtami miotanymi z krasnoludzkiej kuszy.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Jan bez Ziemi od Footsore Miniatures.

Dziś mam dla Was recenzję modelu King John of England (pieszo i konno) od firmy Footsore Miniatures.

Model, który był częścią większego zamówienia otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a same figurki są pakowane przez producenta w woreczek strunowy wewnątrz którego oprócz modeli znajdziecie także wycięte z hdf-u podstawki i ulotkę zawierającą wszystkie niezbędne informacje.

Zestaw składa się z 3 odlanych w białym metalu elementów przedstawiających postać w wersji pieszej i konnej, która w obu wersja odziana jest w narzuconą na kolczy pancerz tunikę oraz płaszcz, zaś na głowie ma koronę.

Figurki utrzymane w skali 28 mm są dość szczegółowe i jednocześnie na tyle zwarte, by ich malowanie nie wymagało męczącej gimnastyki pędzlem.

Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali odpowiednia. Nie zauważyłem większych linii podziału formy, czy nadlewek.

W Warheim FS model z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie pełnił rolę Rycerza Graala w szeregach bretonnskich Rycerzy Graala.

Jak wspomniałem wcześniej modele utrzymane są w skali 28 mm i są nieco mniejsze i bardziej proporcjonalne od modeli Games Workshop, zaś model od MOM Miniaturas góruje nad nieszczęsnym rycerzem niczym Ogr nad obywatelem Imperium.

Jak możecie zauważyć na prezentowanych poniżej zdjęciach w podstawkach umieściłem magnesy neodymowe, które powinny zabezpieczyć model w czasie transportu.

Polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Ogre Thug od North Star Military Figures.

Dziś na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Ogre Thug od North Star Military Figures.

Model otrzymałem zapakowany w plastikowy blister, w którym oprócz odlanej w całości z żywicy figurki Ogre Thug znalazła się także gąbka zabezpieczająca zawartość przed uszkodzeniem oraz firmowa ulotka.

Model przedstawia dość kanonicznego ogra w skali 28 mm, który odziany jest na średniowieczną modłę, a ręku dzierży wielką maczugę.

Ogre Thug ze wzgledu na pochyloną pozę, może się wydawać nieco mniejszy od swych kolegów i koleżanek z innych firm, ale wciąż jest masywny i góruje nad przeciętnymi ludźmi.

Jakość odlewu jest dobra, całość psuje biegnąca przez cały bok modelu widoczna linia podziału formy, której nie da się całkowicie usunąć.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Syn Kryzstof (AX072) od Heresy Lab.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Syn Kryzstof (AX072) od Heresy Lab.

Będąc częścią większej, przesyłki, odlany z szarej żywicy 5 częściowy model, został zapakowany w woreczek strunowy.

Jakość odlewu jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, części są do siebie dobrze spasowane, choć jest kilka linii podziału formy, które trzeba było usunąć. Szczególnie duża linia widoczna jest na lewym ramieniu.

Model przedstawia pieszego husarza idącego do przodu z dwoma obnażonymi szablami.

W Warheim FS model Syn Kryzstof wcielę w szeregi Zbrojnej chorągwi z Kisleva.

Polecam.

Zapraszam także na stronę producenta gdzie znajdziecie więcej informacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Sven "The Kingpin" Wentzel od Dunkeldorf Miniatures.

Dziś zapraszam do lektury recenzji modelu Sven "The Kingpin" Wentzel od Dunkeldorf Miniatures, który otrzymałem wraz z innymi modelami ufundowanymi w czasie kickstarterowej zbiórki The Kingpin Dunkeldorf.

Figurki otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a widoczny na zdjęciach poniżej model został dodatkowo umieszczony w osobnym woreczku strunowym. Do modelu nie dołączono podstawki.

Odlany w dwóch częściach z białego metalu model przedstawia stojącego w zamyślonej pozie łotra. Bogato odzianego i dobrze wyposażonego ale łotra, co widać na pierwszy rzut oka.

Odlew jest dobry, nie zauważyłem nadlewek, czy linii podziału formy.

Jak to u Dunkeldorf Miniatures figurka aż ocieka staroświatowym klimatem, dlatego jeśli będzie mieli możliwość zakupu to polecam!

Modele możecie kupić na stronie King Games.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Dziś w ramach piątkowych recenzji mam dla Was model z zestawu People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Model, który był częścią większej przesyłki został umieszczony wraz z 4 kompanami w przeźroczystym blisterze, zamkniętym firmową ulotka.

Złożony z 2 elementów żywiczny model przedstawia chorobliwie otyłego, mackotwarzego i uzbrojonego w maczugę mutanta.

Model utrzymany jest w charakterystycznym dla Rotten Factory stylu, a silne akcenty Nurgla sprawiają, że model bez kompleksów może stanąć w jednym szeregu z figurkami GW.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Sklejanie modelu nie przysporzyło problemu, a części pasują do siebie dobrze.

Dokera z powodzeniem może zostać wcielony w szeregi dowolnej kompanii Nurgla w Warheim FS.

Polecam!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Hammer od MOM Miniaturas.

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Hammer od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się model odlany w dwóch elementach z szarej żywicy oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Model przedstawia odzianego bufiaste rękawy i nogawice wojownika, który przed wrogimi ciosami chroni się elementami pancerza płytowego, a w walce używa wielkiego młota.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Model wcielę w szeregi Marienburczyków w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Dwarf Ranger od Scibor MM.

Dziś z przepastnego pudełka z modelami z których mam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów od Warheim FS wylosowałem blister z modelem 28mm/30mm Dwarf Ranger #7 28FM0211 od Scibor Monstrous Miniatures, który będzie pełnił rolę Krasnoludzkiego Rangera.

Model odlany w trzech elementach z szarej żywicy przedstawia brodatego krasnoluda, który na goły tors zarzucił ciężki płaszcz z kapturem, zaś do walki staje uzbrojony w dwa młoty - które swoją drogą warto spinować przed przyklejeniem do modelu.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: Syn Marek (AX071) od Heresy Lab.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Syn Marek (AX071) od Heresy Lab.

Będąc częścią większej, przesyłki, odlany z szarej żywicy 5 częściowy model, został zapakowany w woreczek strunowy.

Jakość odlewu jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, części są do siebie dobrze spasowane, choć jest kilka linii podziału formy, które trzeba było usunąć.

Model przedstawia uzbrojonego w dwie szable, stojącego dumnie husarza.

W Warheim FS model Syn Marek wcielę w szeregi Zbrojnej chorągwi z Kisleva.

Polecam.

Zapraszam także na stronę producenta gdzie znajdziecie więcej informacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Recenzja: The Moonument od Dunkeldorf Miniatures.

Dziś zapraszam do lektury recenzji modelu The Moonument od Dunkeldorf Miniatures, który można było nabyć w czasie kickstarterowej zbiórki The Streets of Dunkeldorf.

Modele otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a widoczny na zdjęciach poniżej pomnik został dodatkowo umieszczony w osobnym woreczku strunowym.

Odlany w całości z żywicy model przedstawia pełen nieoczywistych detali pomnik.

Odlew jest dobry, nie zauważyłem nadlewek, czy linii podziału formy.

Pomnik zostanie wykorzystany jako element terenu i znajdzie swoje miejsce wśród ruin Mordheim, co czytelnicy bloga mogli zobaczyć TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ