Powrót Old World czyli WFB 9 edycja...

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Nic.
Przynajmniej na do czasu aż wydadzą zasady.
A tak to pewnie wymrze śmiercią naturalną, pozostanie tylko paru zapaleńców.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Nie no jasna sprawa, póki nie będzie zasad to można sobie gdybać nie mniej jak zasady będą porównywalne z 8 albo 7 to jest szansa na duży odwrót od 9tki

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Na pewno gracze docenią zmianę podstawek dla wszystkich swoich modeli ;)

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

WarX pisze: 15 kwie 2023, o 10:58 Na pewno gracze docenią zmianę podstawek dla wszystkich swoich modeli ;)
Ciekawe czy ktos bedzie probowac robic cos w stylu adapterow na 25mm :D
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

I nikomu nie przeszkadza, że GW już raz całą społeczność fantasy wyruchało?

Ja mam nadzieję na dużą popularność tej nowej gry wśród młodych ludzi, żeby stamtąd rekrutować.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

swieta_barbara pisze: 15 kwie 2023, o 19:10 I nikomu nie przeszkadza, że GW już raz całą społeczność fantasy wyruchało?

Ja mam nadzieję na dużą popularność tej nowej gry wśród młodych ludzi, żeby stamtąd rekrutować.
Mowisz to w kraju w którym PiS ma spora szanse za wygra 3 razy wybory…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Zox pisze: 15 kwie 2023, o 16:16
WarX pisze: 15 kwie 2023, o 10:58 Na pewno gracze docenią zmianę podstawek dla wszystkich swoich modeli ;)
Ciekawe czy ktos bedzie probowac robic cos w stylu adapterow na 25mm :D
Już są, jeśli o to pytasz.
Tak jak i traye odpowiednie jak w "sugestii" GW.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

WarX pisze: 15 kwie 2023, o 10:58 Na pewno gracze docenią zmianę podstawek dla wszystkich swoich modeli ;)
Gracze SM-owatych i nie tylko jakoś przeżyli i docenili.

Fakt jest faktem, nowe wzory (i parę starszych, jak Chaos Knightci) mają spore problemy na starych podstawkach, więc ruch jest jak najbardziej oczywisty.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

swieta_barbara pisze: 15 kwie 2023, o 19:10 I nikomu nie przeszkadza, że GW już raz całą społeczność fantasy wyruchało?

Ja mam nadzieję na dużą popularność tej nowej gry wśród młodych ludzi, żeby stamtąd rekrutować.
nie przeszkadza.
teraz ludzie grają w 4 gry. zunifikowanie społeczności raz jeszcze byłoby czymś naprawdę epickim.
ja osobiście nie będę zmieniał podstawek. a jak gra zdominuje rynek, jak 10 lat temu, to pewnie kupie kolejną armię ;]

mam nadzieje że im się uda. bo chyba tęsknie za tamtymi czasami!
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nie m szans na zunifikowanie gry. To se ne vrati niestety
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Laik pisze: 21 kwie 2023, o 09:10 Nie m szans na zunifikowanie gry. To se ne vrati niestety
Bądźmy dobrej myśli!
co zrobisz jeśli poł swiata przestanie grać w 9th age po wyjściu TOW? rzucisz figsy w cholere? nie wierze!
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

GW już zapowiedziało armie jakie będą dostępne w nowej grze:
https://www.warhammer-community.com/202 ... -revealed/

Mamy 9 głównych frakcji, pozostałe będą wydane w formie pdf podobnego do Ravening Hordes i nie będą wspierane.
Pozostają wierni fluffowi WFB sprzed oblężenia Praag, kiedy 7 armii w ogóle nie było na arenie wokół Imperium.
Będą odświeżać niektóre modele z tych 9 armii i wydadzą trochę nowych modeli.
Myślę, że w tym roku już coś wydadzą.

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Ojej. Nawet nie wiedziałem, że taki temat jest.

Ja jestem posiadaczem 12 armii do WFB, które sobie na bieżąco rozwijam. Przestawienie podstawek trzech tysięcy figurek nie wchodzi w grę.
Natomiast problem nowych modeli nie ustawnych za bardzo zwłaszcza na 20 mm kwadratach jest mi znany. Rozwiązaniem są traye z 5mm przerwami i bardzo ten pomysł mi się podoba.
Można też wypuścić traye ze slotami kolistymi, żeby modele które ludzie sobie kleili pod AoS, też od razu mogły grać w Old World. Podobne rozwiązanie było w starych Regiment of Renown z lat 80tych.

Ja gram w 6/7 edycje, bo mi najbardziej pasują zasady. Jeśli Old World będzie bliski zasadom klasycznym (głównie statystyki), może się nawet skuszę, żeby w to pograć. Jeśli nie - zadowole się kupnem 2 starterów dla figurek Khemri i Bretki oraz możliwością uzupełnienia innych frakcji o jakieś ciężko dostępne obecnie jednostki.

Dobrze, że coś się dzieje.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

https://www.warhammer-community.com/202 ... the-rules/

pierwszy rzut zasad. wygląda obiecująco. wierze ze będzie tylko lepiej.
1 kwartał 2024.
P.S. Mam nadzieje ze ten item bretoński jest one use only xD
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

No to dzieje się - Kto wraca?

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Jeśli ktoś jest zainteresowany to tutaj link do Discorda ToW:
https://discord.gg/GJfNtUgF
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

swieta_barbara pisze: 15 kwie 2023, o 19:10 I nikomu nie przeszkadza, że GW już raz całą społeczność fantasy wyruchało?

Ja mam nadzieję na dużą popularność tej nowej gry wśród młodych ludzi, żeby stamtąd rekrutować.
Siemka! Pracując w korporacji mam jeden komentarz: nie GW, tylko konkretni ludzie z GW, którzy już tam nie pracują. Wg różnych przecieków rozwalenie IP WHF było jedną z przyczyn odejścia Kirby'ego. Alan Merrett, który odpowiadał osobiście za to, też już nie jest w GW. Tego rodzaju decyzje bywają podejmowane pochopnie, biznesowo uważam ją za błędną, tj. proste zasady typu AoS były GW potrzebne w jakiejś grze, ale rozwalenie IP już nie i z perspektywy czasu nie udało się AoSowi odbudować 1/10 rozpoznawalności świata WFB.

Jeśli chodzi o przyszłość, to korporacja jest prosta i działa jak rekin, ma dobry zmysł wyczuwania zysków i płynie tam, gdzie one są. O losie Old Worlda przesądzi tabelka zysk-koszt, mamy natomiast w miarę dobry silnik gry + pdfy dla wszystkich ras.

Co do mnie, to planuję grze dać uczciwą szansę, bo widzę zasady podstawowe jako spory krok naprzód w stosunku do 6-7 edycji. Oczywiście wyjdzie w praniu, ale przyczyna mojej postawy jest prosta: mam ochotę grać Dark Elfami a nie jakimiś Silaxian srutututu czy innymi zamiennikami i ten drobiazg okazał się dla mnie na tyle ważny, że nie mogłem się przemóc do 9th Age'a. Tym bardziej, że zamiast dobrych zasad podstawowych postawiono raczej na komplikowanie zasad specjalnych, co czyni system bardzo hermetycznym.

Tyle, jeśli chodzi o moje 5 groszy.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

mam ochotę grać Dark Elfami a nie jakimiś Silaxian srutututu czy innymi zamiennikami i ten drobiazg okazał się dla mnie na tyle ważny, że nie mogłem się przemóc do 9th Age'a
Całkowicie Cie rozumiem. Mam tak samo.

Pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Barbarossa pisze: 13 sty 2024, o 13:42 ...zamiast dobrych zasad podstawowych postawiono raczej na komplikowanie zasad specjalnych, co czyni system bardzo hermetycznym.
możesz podać proszę jakieś konkretne przykłady?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ