[WARSZAWA] 2.03.2024 - Dirty Harry XVIII

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
kapcerz
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

[WARSZAWA] 2.03.2024 - Dirty Harry XVIII

Post autor: kapcerz »

Klub MakeWay! zaprasza na turniej T9A Dirty Harry XVIII

Turniej sponsorowany przez MarnaDrukarnia.com – Dwóch graczy którzy do końca 2024 wezmą udział w największej ilości turniejów Dirty Harry otrzyma nagrodę (w roku 2023 były to bony na odpowiednio 300 i 200 zł).

Kiedy gramy?
sobota 02.03.2024, 9:00 – 19:30

Gdzie gramy?
AdMech (Warszawa, Al.Krakowska 110/114 / budynek B55 / lokal 1 [3 piętro]), parkowanie możliwe na terenie mozliwe (nazwa firmy VIA lub New Ursa))

Co gramy?
singiel 4500, scenariusze i rozstawienia podręcznikowe, losowe. Losowane na początku każdej rundy, każdy stół gra to samo, bez powtórzeń w ciągu turnieju.
dopuszczone armie z suplementów (jeśli posiadasz w miarę odpowiednie modele)
dopuszczone giganty

Rejestracja
Rozpiski i zapisy tylko przez NewRecruit do 29.02.2024 23:59 pytania można kierować na kapcerz@gmail.com
https://www.newrecruit.eu/app/tournydet ... 100a0d3285

Jak gramy?
1. 9:00 -12.30
2. 12.30-16.00
3. 16.00-19.30

Inne informacje:
Turniej zgłoszony do Ligi
Oceny malowana nie będzie. BYE: przyznawane są punkty: 14, 13, 12 DP
Brak rozpiski w terminie – 5 DP.
Spóźnienia na bitwę nagradzane karniakami. (każde 3 minuty – 1DP, pierwsze 5 minut łaski)
Limit - 28 miejsc
Wpisowe 40 PLN Blikiem lub gotówką na miejscu
ZAPRASZAMY!

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

wstępnie będę

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

działamy :)

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

Sugeruję zapis w regulaminie turniej T9A serii DH, że podstawki mogą być albo rozmiarów T9A albo ToW (z zachowaniem wszystkich zasad T9A). Zmiany w gameplay nie powinny być duże (i tak gramy dla funu), a może to zachęcić graczy w okresie przejściowym między systemami :)

Awatar użytkownika
og_wolf
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa, Blatcats

Post autor: og_wolf »

Bardzo zacna sugestia. Jeszcze nie mam nic na podstawkach TOW ale nowe modele pewnie będą.
Discord: og_wolf#6365

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

ja tak średnio to z podstawkami widzę, jak się okaże np. że szarżujesz na 4 modele, a się okaże że jest ich 5, bo podstawki się nie zgadzają

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

W nowożytnej historii jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś próbował mi takiego grubego wałka wcisnąć.
Ja jestem na TAK dla powyższej inicjatywy. Upatruję dużej szansy dla T9A w pozyskaniu nowego TOW'owego narybku. Trzeba umożliwić takim osobom gładkie wejście w dziewiątkę. Większe podstawki działają na niekorzyść ich posiadacza, więc nie powinno to rodzić sprzeciwu ze strony osób, które będą grały na dziewiątkowych bazach.
Swoją drogą, wybierasz się do Wawy na lokala Guldur? ;)

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Ale w jaki sposób to widzisz?
Teraz 5 modeli piechoty po 20 mm zajmuje 10 cm.
10 cm zajmą również 4 modele po 25 mm.
Czy na stole mają stać 4 modele udające 5 modeli czy też 5 modeli z większa podstawką niezgodną z tym co unit powinien mieć?

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

To na prawdę nie jest nic skomplikowanego. Modeli będzie miało być w oddziale/szeregu tyle i je wskazuje rozpiska.
Obecnie masz 5 goblinów na podstawkach 20x20mm, szereg ma szerokość 100mm. Używając modeli na podstawkach przygotowanych pod TOW będziesz miał 5 goblinów na podstawkach 25mm, szerokość oddziału 125mm.
Grając modelami na bazach w rozmiarze TOW zawodnik będzie miał większy footprint oddziałów - będzie się trudniej manewrowało, a jednocześnie będzie atakował mniejszą liczbą modeli. To jest utrudnienie, ale utrudnienie na które gracz świadomie się zgadza, a w zamian otrzymuje możliwość przetestowania T9A bez konieczności zmiany podstawek pod modelami (ciężko zrobić adapter zmniejszający podstawkę).

Awatar użytkownika
og_wolf
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa, Blatcats

Post autor: og_wolf »

@Guldur, ja też to czytam tak jak @Bonk. Jak ktoś decyduje się na granie na 25 zamiast 20, 30 zamiast 25, 30x60 zamiast 25x50 i co tam jeszcze TOW wprowadził to ma handicap za większe podstawki. Wszystko gramy tak jak widać na stole. Bez przeliczania rozmiarów baz. Reszta zasad zgodnie z T9A. Otwiera to drzwi dla świeżaków co zrobią sobie armie na starterach do TOW, a wyjadaczom nie powinno przeszkodzić.

@HarryAxe potwierdź proszę czy dobrze czytamy Twoją propozycję.
Discord: og_wolf#6365

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

ok, jeśli faktycznie będzie wysiwyg czyli tyle ile modeli widzisz to tyle jest to ok - można
Bo ja osobiście nie lubię filerów w oddziale czyli widzę 20 modeli, a okazuje się, że oddział ma nagle 30,

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Trzeba to przetestować w boju :)

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

To pytanie do organiztatora

ODPOWIEDZ