Co tam słuchacie obecnie? czy też ogólnie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Jej, ale mhrok. *-*

Awatar użytkownika
Napoleon
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: Łódź United
Kontakt:

Post autor: Napoleon »

Volkolaka klip jest tragiczny, ale muzycznie moim zdaniem chopaki dają radę - no ale de gustibus. Mają fajny kawałek o tym jak to wikinga na Rusi powitano ;)
Arkony na jutubie jest tylko koncert gdzie nie ma ich dwóch moim zdaniem najlepszych kawałków - świetne są Zov Bitvy i Rus Iznachalnaya - w pierwszym akordeon robi rzeź, w drugim wokalistka pokazuje jak fajnie potrafi śpiewać.

Svarga i Pagan Reign to takie zwykłe - ale mnie się całkiem miło słuchało :)

A tu coś z Łotwy:
http://pl.youtube.com/watch?v=73gZSuQuq9c
http://pl.youtube.com/watch?v=l_lz4x2hSXU

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Wszystkim miłosnikom Transformerów i nie tylko polecam soundtrack do starej kinówki z 1986 r. właśnie przesłuchałem go po raz n-ty i chyba nigdy mi się nie znudzi :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Musze poszukac.Znasz może jakies mułowe źrudełko do tego?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Paradise Lost, Opeth, ale również Mnietek Fogg, Czesio Niemen, Nalepa i Breakout...no i parę innych które teraz mi do głowy nie przychodzą..

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

:roll:

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »



Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

A ja polecam Toma Waits'a, płytkę Blood Money z 2002 roku. Mrok, degrengolada i upadek w takim zajebistym stylu, który kojarzy się albo z czarnym kryminałem (ale nie Chandlera, bo on pisał głównie o LA, a tu bardziej Chicago i Nowy Jork) albo z surrealizmem rodem z filmow Jeunet / Caro, czyli Delicatessen i City of the Lost Children.

Jak ktos lubi akordeon, trabke i zapity wokal, to dla niego.
Cohen jest dla panienek z kursow na First Certificate English.
Nick Cave daje rade, choc troche jest za grzeczny.
Tom Waits to gosc z prawdziwym mrokiem w duszy!
...God's away on business...
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »


Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Nick Cave daje rade, choc troche jest za grzeczny.
Faktycznie, ja na przykład wolę takich.. zwariowanych łobuzów. Ty też? ;) no offence 8)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Nibas pisze:
Nick Cave daje rade, choc troche jest za grzeczny.
Faktycznie, ja na przykład wolę takich.. zwariowanych łobuzów. Ty też? ;) no offence 8)
Bo Kola jest zwariowanym łobuzem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

Rage Against to bardzo zacny zespół jak nie słucha się ich po**********dolonych niektórych tekstów
:roll:

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

Mikołak pisze:A ja polecam Toma Waits'a, płytkę Blood Money z 2002 roku. Mrok, degrengolada i upadek w takim zajebistym stylu, który kojarzy się albo z czarnym kryminałem (ale nie Chandlera, bo on pisał głównie o LA, a tu bardziej Chicago i Nowy Jork) albo z surrealizmem rodem z filmow Jeunet / Caro, czyli Delicatessen i City of the Lost Children.

Jak ktos lubi akordeon, trabke i zapity wokal, to dla niego.
Tom Waits to gosc z prawdziwym mrokiem w duszy!
...God's away on business...
o matko...a płytkę Alice słyszałeś?? Np.:Kommienezuspadt :shock:
Looooov it ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Nordri - utworek moze byc ... ale powiem szczerze ze nie nawidze jak w klipach "rozpierdala" sie instrumenty muzyczne ... ilu jest ludzi co chcieli by gac a nie maja kasy ... a tu taki buc rozwala gitare ... (sorki za przeklenstwo ale tego procederu inaczej nazwac nie mozna)

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Alice słyszałem i BIg Time (mam nawet na video VHS - taki format z przeszłości ;) i parę innych. Za pomocą DC++ odkrywam na nowo dźwięki mojej potarganej młodości....

By the way mały quiz : kogo grał Tom Waits w Draculi FFCoppoli?

Oprócz Waitsa zatem nurzam się w:
1) Einsturzende Neubauten, szczególnie płyta Tabula Rasa
2) PJ Harvey (lubię słuchać takich "zawziętych k%$#wiszonów" - nazwenictwo mojego brata ciotecznego :) )
3) jak mam ochotę na klimacik do rozbijania szyb i ogólnie rozumianej rewolucji intelektualno - światopoglądowej to jadę z Killing Joke "Eighties" albo niektóre-rzeczy-nigdy-się-nie-starzeją "Firedances" - po prostu GE-NIAL-NA!!!
4) A jak maluję jakieś grzeczne figurki albo komiksa to leci dyskografia Cocteau Twins albo Tori Amos.

A z nowości (dla mnie "nowość" to muza pochodząca z tego tysiąclecia ;)) to strasznie mnie kręci Mars Volta, nieźli są The Killers no i jednak nieustający geniusz Eddiego Veddera.

A - tu pewnie wsadzę kija w mrowisko, ale te wszystkie neopogańskie metalistyczne kapele i inne death-gothic-slavian-metale to dla mnie źródło nieustającego ubawu. Najbardziej cieszy mnie do rozpuku fakt, że oni te występy w tych wszystkich srogich skórach i blachach traktują śmiertelnie poważnie. Kiedyś był taki podobny zespół GWAR (Szaman i paru moich rówieśników pewnie pamięta), ale cały cymes polegał na tym, że oni robili to dla ubawu i zgrywy.
Od razu służę też przykładem genialnej parodii wykonanej przez nikogo innego jak tylko kolejny genialny zespół TOOL. Otóż na płycie drugie, bodajże się Lateralus nazywała, chłopaki nagrali stylizowany na wiec satanistyczny (albo nacjonalistyczny bo klimat podobny) utwór "Die Eier von Satan". Jak ktoś zna niemiecki, radzę posłuchać. Wśród zbiorowych okrzyków zgrozy i aprobaty wyznawców padają teksty typu "...und 15 minuten backen.."
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Treevil-> Przesadzasz ;) Równie dobrze można powiedzieć "Ilu jest ludzi, którzy nie mają co pić, a my się codziennie prysznicujemy".
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

GWAR to absolvt kvlt! \m/
Mistrzowie :lol:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gilda
Chrzestna Wróżka
Posty: 186
Lokalizacja: Kraina kwitnącej wiśni mlekiem i miodem płynąca

Post autor: Gilda »

Mikołak pisze:Alice słyszałem i BIg Time (mam nawet na video VHS - taki format z przeszłości ;) i parę innych. Za pomocą DC++ odkrywam na nowo dźwięki mojej potarganej młodości....

By the way mały quiz : kogo grał Tom Waits w Draculi FFCoppoli?
No przecież to łatwe,zagrał pana Renfielda ;)
Trochę tych ról w jego biografii się przewinęło.

A teraz mój quiz (szalenie łatwy),który z polskich wykonawców dostąpił zaszczytu wykonywania jego utworów?
Obrazek

Zablokowany