Debiut

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Chodzi zapewne o blacklining, czyli linie ciemnego koloru oddzielające poszczególne elementy modelu.

Tutaj przykład: http://www.jenova.dk/Blacklining.htm (trochę dziwny ale pokazuje ocb)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

hehe OK
"technika czarnej kreski" ta nazwe poznalem czytajac jedne z pierwszych numerow "Magii i miecza" wieleeee lat temu. polega ona na odzieleniu kazdego elementu na figurce cienka czarn akreska. czyli np.pas na spodniach czy sakiewka przy nim jest obrysowana cienka czarna kreska. zapewnia to bardzo dobra "ostrosc", wyrazistośc figurki na stole, szczególnie gdy patrzy sie na nia z daleka. Przyjzyj sie figurka w mojej galerii wszystkie sa tak pomalowane.

W praktyce brzmi to dosc masakrycznie - oddzielic wszystko czarna kreska... ja robie to tak ze nakladam czarny podklad na cala figurke a potem wypelniam kazdy element kolorem podstawowym tak by pozostala miedzy elementami cieniutka czarna kreseczka...

ale to moja technika gdzies tam kiedys wyczytana i wprowadzona w życie....

Właśnie maluje giganta i postaram sie pokazac kolejne etapy jego powstawania tak bys mogl to dostrzec samemu.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Dokładnie TELCHAR o to chodzi szczególnie na figurce gdzie przewazaja jasne kolory (czarny podklad jest wtedy dosc upierdliwy)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Wrzuciłem właśnie zdjęcia Giganta WIP tutaj:

http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?p=155221#155221

a tu masz kilka szczegółowych zdjęć blacklining - stosowanej przezemnie techniki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W linku podanym przez Telchara: "I've never met anyone who does it the way I do." generalnie ja również nie spotkałem sie z nikim kto by to stosował to w taki sposób jak ja.

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

No jak na pierwszy raz to jest bardzo dobrze! :D tak dalej :D

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

bardzo fajna figy\urka jak na początkującego zdecydowanie robienie makiet ma odwzorowanie w podstawce która nadrabia bardzo ! połowa sukcesu to udana podstawka

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

ARBAL pisze:Dokładnie TELCHAR o to chodzi szczególnie na figurce gdzie przewazaja jasne kolory (czarny podklad jest wtedy dosc upierdliwy)
dlatego polecam podkład pernamentny!!!!!!!!

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Chyba permanentny... zreszta niewazne, jak zwykle gadasz od rzeczy - kazdy podklad jest permanentny poki figurka nie wyladuje w rozcienczalniku.

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

taki podkład polega na podkładzie czarnym a po wyschnięciu na położeniu podkładu białego ale z daleka aby miał krycie jakies 20%, i tylko z jednego punktu światła.. co sprawia że farba biała szybciej przylega do wystających miejsc powodując przejścia od czarnego przez szary do białego(osobiście pozostawiam podkład gdy tylko zrobi sie szara figurka) .. pryskanie z jednej strony sprawi ze kolory nałożone automatycznie będą ciemniejsze we wgłębieniach a jaśniejsze na wystających miejscach ! łatwiej wtedy zobaczyć jak mają sie cienie układać do tego kolory tam gdzie mają być żywe sa żywe a tam gdzie ciemne są dobrze stonowane ...

lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego) jako jednej puszki raczej nie dostaniesz! trzeba to samemu uzyskać!

AAALLEEEE komu ja tłumacze przecież tu sami mistrzowie pędzla są buhahha :)

szkoda ze nie myślicie o osobach nie udzielających się tak żywo z uwagi na wasze docinki i na przykład które nie wiedzą co to jest i czytając akurat tego posta taka rada by się przydała komuś.. skoro tobie się nie przyda przemilcz.. czasami zbyt przeżywacie co kol wiek sie nie pisze... nie zgadzasz sie z moim zdaniem to napisz swoje.. a nie komentuj ze gadam, od rzeczy...

CYT:
...Kiedy ludzie zrozumieć nie mogą wtedy odpowiedź przynosi zabobon
Dlatego ludzie wrogo podchodzą do tego czego nie mogą pojąć
Jedni sie boja drudzy się śmieją tylko dla tego że nie rozumieją
Może sam nie rozumiesz wielu czynników które u ciebie wzbudzają strach
Ciągnie do złego tych co są w niebie a sznur grzeszników u Nieba bram
Może patrzysz na [znak drogowy] myślisz to [znak drogowy] a sam jesteś [znakiem drogowym] dla kogoś tam...
Oceniaj, radź innym lecz sie zachowuj bo na tym forum nie jesteś SAM!"


Piękna, złota myśl, aż podeślę na forum moderatorskie, tak mnie zachwyciłeś swoim talentem filozoficznym.

Fanatyk.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Używanie wulgaryzmów nawet tych wykropkowanych częściowo itp. jest chyba niezgodne z regulaminem i zasadami kultury osobistej.

A jeśli chodzi o figsa to jak na razie OK :)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
Widzisz stary, o ile mi wiadomo to slowo "pernamentny" wgl nie istnieje, wiec nadal twierdze, ze gadasz bzdury.

Oczywiscie uzywanie bialego lakieru na czarnym jest bardzo dobre tylko mogles to wyjasnic we wczesniejszym poscie to raz, a dwa nie wymyslaj idiotycznych nazw dla technik.

Anyway, nie wydaje mi sie za wlasciwe kontynuowanie dyskusji o podkladzie w tym temacie, skoro figurka giganta jest w o wiele wiekszym stadium rozwoju.

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

@Nietykalny
Specjalnie dla Ciebie sięgnąłem do słownika Kopalińskiego, żebyś się nie kłócił że sobie wymyśliłem
Permanentny - stały, nieprzerwanie trwający, trwały
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

ostatni raz powtórzę bo nie chcę sie kłócić NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż! nazwa takiego rodzaju podkładu wzięła się od tego ze tam gdzie farba pokryła na biało kolory są żywsze od miejsc nie pokrytych. i nazwy nie wymyśliłem tylko zapadło mi to w pamięć jak czytałem mądre książki o malarstwie ;p i nie figurowym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jeszcze raz powtarzam - slowo "pernamentny" nie istnieje. Makijaz moze byc permanentny i nie ma nic wspolnego z podkladowaniem na bialo tylko polega na wstrzykiwaniu farby pod skore (jak w tatuazu). Nawet nie staraj sie mnie przekonac, ze jestem w bledzie - przez dwa lata mialem zajecia z charakteryzatorkami :]
Co do madrych ksiazek to polecam slownik.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Raptaparat pisze:]Jeszcze raz powtarzam - slowo "pernamentny" nie istnieje
...A permanentny makijaż nie polega na cieniowaniu twarzy tylko na tym, co Rapta napisał dalej.

Przynajmniej mamy pocieszenie - Pati nie istniała. Musiałaby o tym wiedzieć, nawet jeśli używała męskiego dezodorantu. Istniał i istnieje tylko Dwarf Slayer. Na wszystkich 5 kontach.

Tym optymistycznym akcentem pozdrawjam.
Jednocześnie przepraszam moderatorów za ten spam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

O LOOOOOL :lol: lol: lol: lol:

A tak poważnie:
Nietykalny, zostajesz ostrzeżony. Nie pierwszy raz. Być może ostatni - temat do forum moderatorskiego
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Czy naprawdę nie da się dać PERMANENTNEGO (nie ma czegoś takiego jak pernamentny ty niedorozwinięty bucu*) bana na IP?
Skąd sie biorą tacy ludzie...

*dajcie mi nawet osta jesli uważacie to za słuszne, ja już nie wytrzymuje tego natężenia kretynow ostatnio na forum
Ostatnio zmieniony 12 sty 2008, o 20:20 przez Lunn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Moi mili dajcie sobie już spokój. Widać, że żadne ze stron nie przekona drugiej, więc nie ma co spamować czyjegoś tematu :)

Pozdro...

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Skavenblight pisze:
Raptaparat pisze:]Jeszcze raz powtarzam - slowo "pernamentny" nie istnieje
...A permanentny makijaż nie polega na cieniowaniu twarzy tylko na tym, co Rapta napisał dalej.
Czyli permanentny makijaż polega na wstrzykiwaniu sobie farby pod skórę :lol:
Ty to praktykujesz Skaven? :twisted:
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motyl pisze:
Skavenblight pisze:
Raptaparat pisze:]Jeszcze raz powtarzam - slowo "pernamentny" nie istnieje
...A permanentny makijaż nie polega na cieniowaniu twarzy tylko na tym, co Rapta napisał dalej.
Czyli permanentny makijaż polega na wstrzykiwaniu sobie farby pod skórę :lol:
Ty to praktykujesz Skaven? :twisted:
Nigdy w życiu. Niby po co ;)

No ale dajcie spokój, bo śmiecimy temat komuś, kto na to nie zasłużył :(

ODPOWIEDZ