Wampirzyca

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Wampirzyca

Post autor: Fedek »

Po dwuletniej przerwie od pyndzli, moja wampirzyca doczekała się kolorków.
Dodam tylko, że moje wąpierze są z Bretonni i ona rzeczywiście biega z dwoma mieczami, a jak.
Obrazek

Awatar użytkownika
sojowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127

Post autor: sojowy »

Bardzo ładne malowanie, ładna skóra, ale za ciemna na wampira. Jak na człowieka bardzo ładna. Osobiście wybrałbym inne kolory na ubranie. =D>

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Fajna bardzo wampirzyca, kamień też, tylko tam gdzie pod kamieniem jest piasek to mógłbyś np. takiego glona wrzucić jaki jest na kamieniu.
A zamiast tych kwiatków na płaszczu to nie powinno być coś bardziej "ostrego" co by pasowało do niej? :twisted:

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Ale buźkę to ona ma trochę za "żywą" jak na wampira. Bledziochy by się trochę przydało. Tak poza tym bardzo ok.

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Fajna, taka "świeża" tylko te kwiatki na kiecce.. Cóż XD Ale da się wybaczyć;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

a nie za radosna?

Awatar użytkownika
Megi
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Wszystko fajnie, ale włosy są żółte a nie blond.. przez co figurka nie wygląda do końca realistycznie. Drugą sprawą jest kamień, za mało kontrastowy, malunki na nim tez nie do końca dobrze się prezentują, wyglądają trochę jak z kreskówki. Ogólnie odradzałabym używania styroduru na podstawki pojedynczych modeli, styrodur dobrze prezentuje się na dużych powierzchniach makiet. Jeśli chcesz zrobić mega realistyczne kamienie to kup sobie zwykłą modelinę rozgnieć duży kawałek, ugotuj i delikatnie nożykiem odłamuj kawałeczek po kawałeczku. Mi ten sposób sprawdza się w 100 %

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Wszystko jest elegancko, jednak moim zdaniem cały model (wliczając kamyczek i graffiti) jest nieco... mangowe?

Taki klimat komiksowy, lecz mi niezbyt odpowiada...
Ostatnio zmieniony 27 sty 2008, o 22:38 przez Yori, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Heh, Megi jesteś spostrzegawcza. Rzeczywiście podstawka i włosy są słabszymi stronami modelu - są to elementy malowane 2 lata temu, zanim figurka trafiła do pudła.

Mimo to, włosy są blond, tylko na zdjęciu jakoś blado wyszły - bubonic brown do bleached bone.
Co do podstawki co całkowicie się zgadzam. Teraz zrobiłbym ją inaczej, w całości z GS.

Co do wesołości to kwestia indywidualnego podejścia. Wg. fluffu, Brettońscy blood dragoni (oprócz tych z mousillionu) nie obnoszą się ze swoją wampirowatością. Niektórzy z nich walczą nawet w regularnych armiach "podpijając" sobie w bitwach gdy nikt nie patrzy. Blood dragoni to po pierwsze wojownicy, a potem dopiero wampiry. Sam Abhorash traktował swych wampirzych pobratymców jako zwierzęta, niepotrafiące kontrolować swej mrocznej strony. Dlatego też wampirzyca jest elementem mojej armii który odstaje w tym zakresie. Mój generał to czarny rycerz, BK to rycerze czarnego grala i ogólnie mrrrok, ale chciałem, żeby Helena była odstępstwem.

Pamiętacie Switch z Matrixa? Ona jako jedyna z całej załogi Nebuchodonozora ubrana była zawsze na biało i tym się wyrózniała. Helena to taka Switch ;)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Blondynka-wampirzyca? Toć to nie do pomyślenia!
;)

Ale ładna jest. Dobrze pomalowana.
Jak na blondynkę, rzecz jasna. ;)

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Mi natomiast zestaw kolorystyczny bardzo odpowiada :):)(no twarz moglaby byc ciut bielsza :P ) ikt nie mowil ze wampiry musza byc malowane w ciemnych kolorach , ponurych itp. Ba Nawet w Gotreku Wampirek nie jest opisany jako przymulas :P

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Fedek,tak czytam sobie Twojego komenta, piszesz o tych bretońskich blood dragonach i trochę mnie to wzięło. Jeśli to nie problem to prześlij mi na PM albo napisz tu z jakiej to literatury?

A i tak przy okazji, to trochę możesz mieć kłopot z tłumaczeniem kudziom, dlaczego Twoja armia jest z Bretonnii, a nie tak jak to na przyszłą edycję będzie przystawać z ... land of Sylvania :wink:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Co do literatury to proponuje przejrzenie AB 6ed. Trochę jest na stronie GW pod szyldem BD, trochę jest w takim dodatku do WHRP 'Bretonnia'.

A co do nowej edycji... no cóż, unifikacja, ale ja się nie opre :D
Do tej pory nikomu nic nie musiałem tłumaczyć na turniejach ani normalnie, choć myślę, że to sie zmieni, bo mam zamiar zrobić Varghulfa z... młodego Valtena ;)
Nie mam pomysłu z czego zrobić KotBK (oczywiście u mnie pod inną nazwą, bo Blood Keep to imperialny zakon, a-fe!)... Grale odpadają, bo są już BK, a gamezonowcy jakoś mi nie pasują...

Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: Grafik »

Bardzo mnie się podoba biała część jej zbroi.

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Fajny model no i dosyć przyjemne malowanie ale wampirzycy to ona mi w ogóle nie przypomina- bardziej jakąś waleczną damselkę. Poza tym podstawka jest trochę przekombinowana przede wszystkim te kolce nie pasują mi ani trochę.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

wszystko ladnie, ale krew jest - niestety - do bani :(
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Elomar
Warzywo
Posty: 12
Kontakt:

Post autor: Elomar »

Szaman pisze:wszystko ladnie, ale krew jest - niestety - do bani :(
To może coś byś poradził? Stwierdzenie, że do bani to trochę mało. A co do figurki to według mnie ładnie się prezentuje, choć ja bym ją bardziej bladą widział.
Vivere commune est, sed non commune mereri.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ładnie, czysto, elegancko... z wyjątkiem mieczyka który troche kiepski jest... poza tym babeczka wygląda bardziej na wesołą bretońską dziewke w zbroi niż wampirzyce...
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Elomar pisze:
Szaman pisze:wszystko ladnie, ale krew jest - niestety - do bani :(
To może coś byś poradził? Stwierdzenie, że do bani to trochę mało.
dobra krew jest bardzo ciezko zrobic - nie sadze, abym byl w tym autorytetem. poprobowal bym zabawy z inkami (braz i czerwien).
BTW krytyka nie musi byc konstruktywna... nie musi mi sie wszystko podobac, czego nie umialbym zrobic lepiej :roll:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ona nie wygląda na wampira
Zupełnie
Poza tym fajnie pomalowana
Ale to nie jest kurna wampir

(prawdziwe pegazy są białe) ;)

ODPOWIEDZ