pochodzenie naszej armii

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dlatego wałsnie zaczynam powli zbierać waba i oczywiscie macedonie, chociaż wacham się na zwykłą Grecją :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Dzieki za do-edukowanie ;)

Akurat nie jestem mocny z starożytności - więc jak znalazł do uzupełnienia wiedzy :D

A co do okresu powstania formacji falangi i legionów to juz pisałem wcześniej że zawsze stare z czasem ulegnie nowemu - jeśli nie jest samo nowelizowane...a jak wiemy z krótkiego wykładziku - falanga zamiast się rozwijac sie cofała w rozwoju ;)

Pozdro

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Bardzo się cieszę, że mój nieco przydługi wywód na coś się przydał :).

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie wojskowości Rzymu czy starożytnej Grecji to walcie śmiało :). Może moje studia się na coś przydadzą ;).

Bardzo lubie armie "starożytnego formatu" i HE pod tym względem są najbardziej zbliżone. Mam szczerą nadzieję, że nowa edycja AB wysokich elfów jeszcze bardziej zbliży tę armię do formatu starożytnej Grecji i Macedonii. Niech tylko zmodernizują piechotę, no i co najważniejsze wywalą te spiczaste stożki na głowach (oj jak ja ich nie znosze, w tych hełmach wyglądają śmiesznie :) ). Głównie z tego powodu szukam jakiś ciekawszych wzorów. Oczarował mnie Gamezone, a dokładnie modelami włóczników HE - są niesamowici, a hełmy mają niemal typu korynckiego, czyli takich, jakich używali spartanie (nie wspominając o niesakowitej ilości detali, ładnych tarczach i łandniejszych wdziankach) :). Zdecydowałem, że muszę ich mieć i od nich zacznę zbierać HE :). Ich zaletą jest również cena (regiment 21 metalowych żołnierzy kosztuje 189 zł. w stosunku do 118 zł. za 16 plastików GW). Oto jedno ze zdjęć:

http://www.monolith-icon.eu/sklep/68,WL ... 874368g#68

Oczywiście na drugim miejscy stoją modele eternal guardsów z WE, którzy też pięknie się prezentują i w armii HE (w przeciwieństwie do WE) znajdą pewne i stałe miejsce :).

ODPOWIEDZ